1. 1.
  israil devleti, elindeki tüm teknolojik güç ve imkanı, kendini savunmak için tek imkanı elindeki sapan taşından ve el yapımı bir kaç dandik füzeden ibaret olan filistin halkı üzerinde denerken ses çıkarmayan, ancak birisi çıkıp da "kral çıplak" diyerek yaptıkları hak-hukuk tanımaz vahşeti yüzlerine vurduğunda ortaya çıkan ve mağduru değil hırsızı savunanlardır.

  bunların kalantorları, televizyonlara çıkıp israil güzellemeleri yapan monşer eskileri ve duayen geçinen kimi köşe yazarları iken, ufakları sanal alemde "diplomasi" havarisi kesilen yeni yetmelerdir.
  3 ... art ist
 2. 2.
  sözlükte de bol miktarda üyesi bulunan cemiyet.
  2 ... yolyemez
 3. 3.
  karşılığında bir b.k kazanmadıkları halde laf olsun diye israil peres'lik yapan cemiyettir. israilperest de olabilir.
  1 ... mirnettin
 4. 4.
  medya gazına gelip de "yea araplar çok mazlum bi de din kardeşimiz onlar. israil de çok kaka çünkü zalim taam mıa" demeyen insanları karalamak isteyen çakma antisemitistlerin yaftası.
  1 -1 ... gokte atam han ulgen
 5. 5.
  sözlük de bolca üyesi bulunan cemiyet.

  gün geçmiyor ki israil'i savunmayan biri çıkmasın. hele ki hedef iktidarı karalamaksa değil israil amerika'nın bile götü öpülebilir. yeter ki propaganda amacına ulaşsın.
  -2 ... grillo
 6. 6.
  tıpkı her antikomüniste amerikancı diyen beyinsiz komünistler gibi her arap düşmanına siyonist diyen islamcı fosillerin yeni bir iftirası...
  -1 ... gaspirali