bugün

kişisel olarak israil malları tüketmeyerek en azından kendi içini ferahlatmak isteyen yazarların sık sık dönüp bakacağı listedir.

algida dondurma

nescafe

ne kadar sevsem de bir daha almayacağım.

zorunlu edit; tanımda da geçtiği gibi "kişisel" olarak burada adı geçen ürünleri kullanmayacağım, bu sayede içim daha rahat olacak. esnafın para kazanma olayı şu durumda beni çok bağlamıyor. bir bakıma ruh temizliği diyelim.
zaten ben onu alsam da almasam da onlar zaten çoktan satın alınmış be kardeşim.
daha çok alınmaya teşvik edilmesi gereken listedir. paylaşın aslanlarım.
Yine boykot kokusu getiren listelerdir. Siz, ne size sunulanlardan vazgecersiniz ne de bugunku olumleri yarin hatirlarsiniz.
algida yerine ülker golf
coca cola yerine le cola
nescafe yerine vip coffee tercih edelim. veya A101 de takılabiliriz.
almazsan bir sefer zarar eder esnaf.
talep yok olursa arz da yok olur.
daha da girmez o mallar ülkeye.
boykot edilmesi gereken listedir ancak oldukça zor. çoğu şey dilde kalıyor. her neyse. algida, unilever adlı firmaya ait diye biliyorum her yerde israil ürünü diye tanıtıyorlar anlamış değilim.
http://www.hasturktv.com/..._sorulan_sorular/5017.htm
israil ile dış ticaret kesilmediği sürece yapılacak her türlü boykot bizim esnafımıza ve ekonomimize zarar verecektir. Bu konu da dikkatli olmak gerekir. Vatandaş olarak bizlerin yapacağı bu boykotun israil'e hiçbir etkisi yoktur. Mallar alınmış paralar ödenmiştir. Lütfen kendi esnafınız ve ülke ekonominiz için boykotu değil hükûmetin israil ile dış ticareti kesmesi için protestolarda bulunun!
en az bunların tümü kadar israilin dolaylı ya da doğrudan finansman sağladığı kuruluşlar, firmanlar bilinmeli. hatta yabancı bankalar falan. bu işin içinden çıkılmaz gibi duruyor. evet ufak bi devlet ama ürettiği mallar ve dünya üzerinde ki yandaşları, yakın olduğu insanların bilinmesi imkansız gibi.
(bkz: marlboro)
(bkz: akape)
bir süre alınmayan daha sonra unutulup tekrardan satın alınan ürünlerdir.
boykot çağrısı yapılan mallar listesidir.

görsel
mal deyince ben de gerçek mallar sandım listesidir.
(img:#261818)
Nokıa israil malı değildir çünkü nokıa'nın bir çok hissedarı vardır.
Nokia fin malıdır.
(bkz: israil markaları listesi)
L'oreal Fransa malını Israil malı sanan liste.
(bkz: pall mall)
bakkal amca ne yapsın? o malları ülkeye sokan devlettir. şaka maka kaliteli de bu mallar, ne yani BiM" in adı sanı belli olmayan köpüksüz deterjanını mı alayım?
Bir çok yanlış ürünün yer aldığı listedir. Nokia, l'oreal, kent, ıbm gibi.
Sözlükten bir kaç rumuzun da eklenmesi gereken mallardır.
yiyemeyeceği yarağın altına yatan malların hazırladığı liste.

bu listedeki şirketler bu listeleri hazırlayanlara dava açtığı takdirde çıkacak tazminatı kabeyi satsalar ödeyemezler.