bugün

başta saron ve olmert olmak üzere, hayatımızın her alanında yer bulan mallardır..

genel itibariyle şu şekildir,

ACE - ALDAYS - ALGiDA - ALO - ALORKO - ARiEL - AXE - BALLERiNA - BARCLAY - BIBO - BLENDAX - BRUT - CALVE -CAPPY - CARREFOUR - CARTEDOR - CARUSUN - CHESTERFIELD - CIF -CLEAR - CNN - COCACOLA - CORNETTO - DANONE -DISNEY - DOMESTOS - DOVE - DUNHILL - ELiDOR - FANTA - FEBREZE - HR ORGINS - IBM - IMPULSE - IPANA - JACOBS - JOHNMON - KENT - KITKAT - KIWI - KLEENEX - KNORR -KOMiLi - KOROPLAST - KRAFT - LEGGS -LEVER - LiPTON -LM - LOREAL - LUX - MAGGI - MAGNUM - MARLBORO -MAX - MAXWELL - MC DONALDS - MILKA - MiS - NESCAFE - NESQUIK - NESTLE - NOKIA - OLD SPANAC - OMO - ORGANiCS - ORKID - PALLMALL - PANTENE - PARLIAMENT -PRIMA - PRINGLES - PROFILO - REJOICE - REXONA - RiNSO - SALEM - SANA -SARALLE - SCHWEPPES - SENSUN - SiGNAL - SOLERO -SPRITE - SUAVE -TANG - TIMOTE - TURKUAZ -UNIPRO -VAKKO - VARTA - ViECNETTA - ViM - WINSTON -YUMOŞ
bol bol tüketilesi mallardır.
karikatür olayı çıktığı zaman danimarka malı yer yerde abd malı olan ürünlerdir.*
yanına israilin yaptığı herşeyi doğru kabul eden, araplar ölüyor diye göbek atan kimi sözlük yazarlarının eklenmesi gereken listedir. * *
boykot edilmesi güven, özveri ve tecrübe isteyen mallardır. neden diye soracak olursanız şuan sözlüğe yazı yazmak için kullandığınız bilgisayarın çekirdeği intel'se boykot gerçekleşmemiş demektir. kısacası zordur; hele hele türkiye gibi dışa bağımlı bir ülkede daha zordur.
herkesin boykot etmek istedigi faket bir türlü yapamadığı mallardır.
bu markaları almayıp boykot edersek aç kalırız dedirten markalara sahiptir.Araplar zamanında bize çok ihanet ettiler biz onlara yine yardım edyoruz ancak filistin için üzülenler pkk ya kurban giden cesur şehitlermiz için üzüldüler mi? sorusunu da sordurur.
israil malları ile türk yahudilerin mallarının listelerinin birbirine karıştırıldığı listedir.
"senin elinde ne var ki de neyi boykot ediyosunuz?" şeklinde sorduran mallardır. ayrıca yerli "malları" da belirlemesi açısından güzide ürünlerdir.
sadece tüketen, üretmesini bilmeyenlerin * boykot etmeye calistigi mallardir.
sıcak para konusunda; "sermayenin ırkı, dini olmaz" diye bik bik ötenlerin protesto edilmesini istediği listedir.

ayrıca; vakko, sensun, kent, kitkat, sarelle -dolayısıyla tadelle- türk markalarıdır. durun durun listede can bebe, can leydi ve billur tuz da eksik kalmış, onlar da yahudi!

bu bahsedilen markaların tamamına yakınının türkiye'de üstelik o parasına para katan, ülkeme 1 koyup 5 alan sıcak para sermayesinden değil, yaptıkları fabrikalarla, onların dağıtım kuruluşlarıyla doğrudan ve dolaylı yoldan yüzbinlerce kişiyi istihdam etmekteler.

senin yabancı sermaye diyerek övdüğün şey ne kattı bu ülkeye? bugün işsizlik %18,5 bu adamlar fabrika yapmışlar, sana bana iş sağlamışlar. içmeyin cocacola boykot edin. cocacola fabrikalarında çalışanlar, cocacola dağıtım firmalarındaki kamyon şoförü mesut amca işsiz kalsın.

ülkemin cebindeki parayı sömüren yabancı sermaye dedikleri sıcak para olunca "sermayenin ırkı, dini olmaz" ama durum böle olunca "boykot edin!"

vay anasını sayın seyirciler. ulan her şeyi geçtim, türk vatandaşı olan yahudilerin markalarını bile israil markası sayıyorlar. ondan sonra bunların yağlayıp yıkadığı başbakan çıkar "farklılıklar zenginliğimizdir" der, bunlar kendilerini demokrat sayar, adam türk vatandaşı ama yahudi ya? farklı ya? bizden saymayın!

sokayım sizin faşizminize!

(bkz: çok sinirlendim be sözlük)
boykot ediliyorsa şayet türk üreticilerin kazanç sağlaması muhtemeldir.

1.5 yıl sonra gelen edit: saçmalamışım!
kaldı ki şu aralar boykot etmeye en müsait anlardır. en basitinden 2 kapağa bir litre coca cola alacağımıza direk 3 litre cola turka alalım. bence bu kadar zor değil. he diyosunuz ki cola turka nında tadı kötü. e arkadaş iletişim kurun adamlarla, sizin kolanız şöle böle diye eleştirin adamlarda ona göre çeki düzen versinler. eşek değillerdir o kadar. şahsen benim için farketmiyor. coca colayla cola turkayı ayırt edecek kadar ince bir damak zevkim yok. le kolayada hastayım bu arada.
tükettiğim mallardır gerçekten.
dün gece elidor ile yıkandım.
sabah nesquik yedim kahvaltıda.
öğlen hambuger, patates coca cola şekli yaptım. patatesin ketçap mayonezi calve.
diş macunum signal, cep telefonum nokia (nokia ne alaka bu ürünler arasında anlamadım)
arkadaşa gittim bugün cornetto yedim ve lipton ice tea limon içtim.

sabah nesquikten başka ekonomik ve hızlı kahvaltı çeşiti ne vardır?
lipton ice tea ve coca cola kadar sıcak havada ferahlatıcı ve yemeğin üstüne iyi giden başka ne olabilir?
signal ve ipana'dan başka kaliteli diş macunu nedir ki? (sensodyne istisna, o çok pahalı)
bir uykuyu iyi hazırlanmış bir nescafeden başka nedir bu kadar tatlı açan?
winston, marlboro, parliament, pallmall, kent, salem. insanlar hangi sigarayı içsin?
algida. insanlar yolun ortasında hazır, ekonomik ve süper lezzetli dondurmaları başka nasıl satın alabilir?
barcod numarası 7290xxxxxxxxxxxxxxxxx ile başlayan ürünlerdir.
(bkz: nedim saban)
türk halkının boykot etmesi gereken mallardır.
kimi sözlük yazarları da bu mallar arasındaki yerini alır.

sadece uludağ sözlüktekileri değil, bütün sözlükleri kast ediyorum.
en malı yardım gönüllülerinin üzerine ateş açandır sanırım.
türk insanının gündelik hayatında bol bol kullandığı ve öve öve bitiremediği mallardır. türk insanının bunlardan vazgeçebilmesi çok zor gibidir.
bu malı kullanmayalım, şu markadan uzak duralım, aman israil'i boykot edelim de yahudilerin çükü düşsün diye ahkam kesilen entrylerin girildiği bilgisayarların da içinde bulunduğu mal grubu.
boykot edilmesi halinde artık bu ülkede tencere kaynamaz sanırsam. ulan ne kadar gerzek var memlekette arkadaş . pazardan aldığın domates ne malı bi düşün? omuzlarının üzerinde kafa namına taşıdığın kütle bir boka yarasın allah aşkına, bir düşün hele. o adamlar çöl ortasında hibrit tohum yetiştirirken, sen bilgisayar başında beynini süngerleştirmişsin, karı kızla chat yapmışsın, oyun oynamışsın , üretmeden tüketmişsin . şimdi de tutup göstermelik boykot çağrıları yapıyorsun . ulan zaten kafan çalışmıyor şimdi hepten triger koparacak besinsizlikten.
(bkz: Bar Rafaeli)Sağlam bir maldır.
lafta çoğu kişinin almadığı mallardır efenim.
(bkz: jj abrams)
güncel Önemli Başlıklar