1. 1.
  türkiye yi de savaşa sokmak isteyen özürlü insanların sergilediği davranış.

  http://www.internethaber..../news_detail.php?id=34080
  2 ... worldlike
 2. 2.
  (bkz: seni seviyorum hitler)*
  3 -2 ... kurabiyecanavari
 3. 3.
  ateşin geminin rotasını belirlemek için açıldığını söylemiş sayın ulaştırma bakanımız, rotayı israil belirliyormuş. ne zamandan beri bu yöntem kullanılıyor merak ediyorum, madem öyle boğazda oraya buraya çarpan mazot yüklü gemileri durdurmak için, bu kazalara engel olmak için niçin aynı yöntemi kullanmadık bugüne kadar? kılavuz tekne ve ya kaptan verip rota belirlemek çok insani bir yaklaşım olmalı ki tercih sebebi olmamış. şimdi güzel başbakanımız amerikanın bustunu arar ve "öğretmenim şuna bir şey diyin yaaa" diyen bir ilkokul çocuğu gibi gereğinin yapılmasını bekler. sorun başbakanın kim oluşu da değil, farklı zatların farklı yolları tercih edeceğini de zannetmiyorum. birkaç haftadan beri kamuyu yalan yanlış bilgilendiren açıklamaların, örtbas edilen olayların elimizde patlayacağı bir süreçe sürüklenmişiz. olayları bağımsız(!) medyamızın aynasından görebiliyor olmak da cabası!
  6 ... don kişot
 4. 4.
  nasıl baba çocuğunun kafasına vururda çocukta saygıdan dolayı aynı eylemi babasına gerçekleştiremez. günümüzde yönetimdeki insanlarda saygıdan dolayı babalarının vurduğu tokata karşılık verememeleri ve böyle giderse fırat nehrine kadar olan yerlerde de amerikan ve israil askerlerinin ayak seslerini duyacağımız hazin günün ilk belirtileri.
  5 -1 ... tctakip
 5. 5.
  aramızdaki israil şakşakçılarını, emperyalizm uşaklarını bu olay da mutlu etmiş midir acaba diye düşündüren konu.
  1 -1 ... palta
 6. 6.
  (bkz: eceli gelen köpek cami duvarına işer)
  (bkz: akıllı olun)
  1 ... tucimania
 7. 7.
  aklıma direk saragota nın muaveneti 92 de bir tatbikatta vurmasi geldi. gemimiz israil ateşi sonucu batsa yanlışlıkla oldu kazaen diyeceklerdi, tıpkı o dönemde olduğu gibi. anlamadığım biz tepki göstereceğimize sinemize çekiyoruz. yok kardeşim biz adam olmayız.
  3 ... liberty
 8. 8.
  (bkz: soykırımı hakeden ırklar)
  4 -1 ... ulassbora
 9. 9.
  zaten ortalık karışık daha da karıştırıp küçük ülkelerin üzerinden kar sağlamaya çalışan zihniyetler orta derecede olan ve köprü görevini gören ülkemizide bu savaşa alet etmeye çalıştılar .ama henüz bunu başaramadılar.bizim başımıza pkk illeti yeter.okadar evladımızı bu yüzden kaybediyoruz.boşa kaybedecek evladımız yok bizim.
  2 ... kıvırcık salata
 10. 10.
  (bkz: seni seviyoruz hitler)
  (bkz: büyük adammıssın hitler)
  4 ... karpuzkabugu