1. ?.
  vakti zamaninda, ürdün krali hüseyin in babasinin (yada dedesinin, burasini tam olarak hatirlamiyorum) arabistanli lawrence larla birlik olup osmanliyi arkadan vurmalarinin getirmis oldugu teknik bir sonuctur. üzülünüyor ama oh olsun size demekten alamiyor insan kendini. araplarin istanbul depreminde bile en ufak bir yardim göndermedigini düsünürsek, insanin icinden bunlara acimak gelmiyor nedense.
  2 -2 ... gazikentli
 2. ?.
  osmanlıyı mc mahon anlaşması ile ingilizlere satan ve hatay'dan ötede kalan bütün devletlerin şimdi durup düşünmesi gereken hadise.
  2 ... fidelcastro
 3. 1.
  Türkiyeyi parçalama projesinin ilk adımıdır. Hilafet, federasyon , kürt devleti arkasından ermeni, laz , çerkez derken anadoluyu elimizden alma projesi.

  "türkiye türklere bırakılmayacak kadar değerlidir" in ilk adımı(ABD eski dış ileri bakanının sözü)
  ... ulu hakanin torunlari
 4. 2.
  oh olsun denilecek bir hadise değildir. sorun birinin müslüman, diğerinin yahudi olması da değildir -ah şu dinler, ne verdi ki insanoğluna-. tarihi bahane edip oh olsun demek insanoğluna yakışmaz. artık ne osmanlı var ne lawrence ne de şerif hüseyin. gerçi bazıları hala osmanlı özlemi içinde ama artık 100 yıl öncesinde değiliz. artık çocuklar ölmesin değil mi? onlar da şeker de yiyebilsinler, hem filistindekiler, hem israildekiler, hem darfurdakiler, hem de diğerleri. gerçi rte efendi savaşsız bir dünya istiyoruz deyip nobele oynasa da darfur katliamcılarını pek güzel ağırlıyor, van münüts filan demiyor. ne diyordum, israil filistini vuruyorsa bop eşbaşkanı olarak -eşbaşkan diyorum alo, boru değil- rte'nin de bunda sorumluluğu vardır.
  1 ... tralliani
 5. 3.
  (bkz: vurana mı vurdurana mı)
  ... munafik satanist
 6. 4.
  zayıf kalan devletlere güçlü devletlerin illa ki göz dikeceğinin kanıtıdır. uluslar arası diplomasi vah insanlar ölüyordan çok daha büyüktür ne yazık ki. bu duruma düşmemek için devletler güçlü kalmak zorundadır. bu yüzdendir ki türk ordusuna senede tonla para harcanıyor helali hoş olsun. biz zayıf kalsak ağladığımız bu ülkeler de döner bizi vurur. * *
  1 ... bgielle