bugün

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Nereden nereye ...

Atalarımız Ne demiş; 'ne oldum dememeli ne olacağım demeli' ...
Benimde arkamda abd ingiltere münafık Arap devletleri olsun,sana uzayı bile işgal edip topraklarıma katarım.
Adamların arkasında abd varsa bu kara kaşları kara gözleri için değil. Zeki ve çalışkan oldukları için. Ağlamayın.
Kıyasa bak,Japonlarda Çalışkan ve zeki ama abdnin atom bombasını yediler.
kral harekettir. hareketin lideri netenyahu. masonik hareket engellenemez.
filistin israil'in başkenti olarak kudüs'ü tanırsa bağımsız olacak.

ayrıca filistin'in başkenti doğu kudüs olacak.
doğu kudüs; Eski Şehri ve Yahudilik, islam ve Hristiyanlıkta kutsal yerler olan Tapınak Dağı, Ağlama Duvarı, Mescid-i Aksa, Kutsal Kabir Kilisesi gibi yerleri barındıran alandır.

israil sadece batı kudüs adını kullanmayacak.

ayrıca batı şeria'daki yahudi yerleşimler israil'e dahil olacaksa da, israil'deki arap yerleşimleriyle taksim usulü olacak.

direkt reddetmek anlamsız.
1947 hatası tekerrür etmesin.
Hakkıdır. onca yıl mücadele etti ve kazandı.
Şalom ve aleyhem ile...
yurdum solcusu mantığı: olaya bak - müslüman tarafı bul - karşı tarafı seç - ölümüne savun.

karşı tarafın hiçbir özelliği önemli değil. müslüman taraf olmaması yeterli.
israil’in filistin’i tanıması karşılığında kudüs’ü alması sonucu kısmen doğru önerme.
bir araştırma ekibi kurulup olay araştırılsa o "ele geçirildi" denilen toprakların en az yüzde 70-80 kadarının para karşılığı satıldığı ortaya çıkacaktır.

sırf aynı dine mensubuz diye arapların yaptığı her şeyi aklamaya çalışmak nedir anasını satayım. yıllar önce yurt dışında yaşayan teyzem istanbuldaki evi boşta durmasın diye kiraya verdi. filistinli bir aile. bugünün parası ile 2000 lira kiraya verebileceği evi gurbetteler diye bunlara gene bugünün parası ile 700-800 liraya verdi otursunlar diye. öyle parası olmayan tiplerde değil filistinde neleri var neleri yoksa yahudilere satmışlar göçmüşler türkiyeye. ilk 3 ay kirayı verip sonrasındaki 9 ay kira vermediler paraları olduğu halde ve yarı fiyatından daha azına oturdukları halde. teyzem burada olmadığından biz ilgileniyorduk her şeyleri ile. o ara konuşma fırsatı da bulmuştum birkaç kez. kendileri bizzat anlatmışlardı filistinde neyin ne olduğunu. tamam israil dünyanın en azılı devleti yahudiden dost da olmaz müttefik de ancak öyle buradan oturup ahkam kesmek ile de masumlaştıramazsın filistinlileri ve diğer arapları.

he bu arada 9 ay kira vermeyince mahkemelik olduk neredeyse. evden çıkmıyorlar para da vermiyorlar. sonunda başka bir ev ( saf ) buldular da çıktılar. çıkarken de duvarları paramparça edip evin tüm elektrik aksamını darmadağın etmişler ve kapı kollarına kadar her şeyi söküp götürmüşler. dipnot olarak yazayım dedim. şimdi gelir bazı arkadaşlar "istisnalar kaideyi bozmaz bir aile öyle diye hepsi öyle mi olacak sanki" diyebilirler. hııı doğru..