1. 1.
  şarkıları dünyanın en güzel şarkısı da olsa son yaptıkları olaylardan dolayı pek mümkün olmayan eylem. zaten çok büyük tepki alır, kitleler ayaklanır. katılımları bile yasaklanmalı dışlanmalılar.
  1 ... black widow
 2. 2.
  Dana International isimli transeksüel şarkıcının söylediği diva adlı parça ile daha önce başarılmıştır.
  1 -1 ... eurasian
 3. 3.
  gayet normal olan bir durumdur. israil bu yarışmaya katılma hakkına sahipse ve şarkısı siyasi olarak değil şarkının güzelliğine göre oy alırsa hakettiği birincilik olur ki buna kimsenin sesinin çıkmaması lazım. biz de yıllardır bundan şikayetçiyiz, türkleri sevmiyorlar şarkı ne kadar güzel de olsa hakkımız yeniyor diye. bize yapılınca kötü başkasına yapılınca iyi. yok böyle bir film sinemalarda.
  2 -4 ... imper
 4. 4.
  kan, sarki ile ortulemeyecegi icin mevcut durumu pek degistirmeyecek birinciliktir.hakettiyse elbette birinci olmalidir.eurovision u sanattan saptirmamak gerektir.

  eurovision a sarkilar katilmali ve yarismali, ulkeler degil.

  (bkz: eurovision)
  -2 ... karakuzusu
 5. 5.
  eurovision şarkı yarışması avrupa ya da avrupaya çok yakın komşulardan seçiliyor diye biliyor idim. hadise kızımızı izlemek amacıyla ilk defa bu eurovision isimli programı izlemiş bulundum. israil ve eurovision ile alakalı arama yaptığımda ise karşıma bu başlık çıkmış bulundu. ee? diyenleriniz olacak yahu euro dyorum avrupa diyorum israil ne alaka munakoyanta? ulan birde birinci olsalar hepten sıçtık.
  1 ... ajdaranikinyandasi
 6. 6.
  zannediyorum 2002 yılında olmuş olaydır, fakar 2003 teki yarışma israil deki çatışmalardan dolayı, israil güvenli olarak görülmemiş ve 2002'de israil'in arkasından ikinci olmuş letonya'ya verilmiştir. *
  o yarışmada da sertap erener tükiye'ye ilk ve tek birinciliği kazandırmıştır...
  ... alikula
 7. 7.
  Orphaned land katılırsa kesin olacaktır.
  ... saklanan saman