1. 1.
  israil adına bu yıl Eurovision'a çıkacak grubun bir kez daha gerçekleştireceği hadisedir. ''Push the button'' adlı politik bir şarkıyla sahne alacak grup bu şarkıyı medyada konuşulanlara göre mahmud ahmedinejad ve teröristlere (teröristten kasıt bütün israil karşıtlarıdır söylememe gerek yok herhalde)atfen yapmıştır. Filistin'in de bu yıl Eurovision'a katılmak istemesi konusunun kendilerine sorulması üzerine ise israilli grup: ''katılsınlar tabii, müzik bir köprüdür, onlar da kendilerini ifade edebilsinler'' diyerekten çok gerçekçi (!) bir cevap vermişlerdir.

  israil bir Avrupa ülkesi midir? Değildir. israil; Azerbaycan, Gürcistan veya Ural Dağları'na kadar olan bölgesini düşünürsek Rusya gibi bir Avrupa sınırı mı teşkil etmektedir? Alakası yoktur. Peki ne hesaba ''Euro'' kavramını içermekle ''Avrupa'' sınırını belli eden Avrupa Futbol şampiyonaları veya Eurovision gibi yarışmalara katılabilmektedir?
  6 -1 ... faithful lover
 2. 2.
  israil'in her sene gerçekleştirdiği aktivitedir. *
  2 -1 ... aby
 3. 3.
  Her zaman ki gibi kanald ana haberin bu akşamki israil haberinde karşılaştığım duyum.
  Biraz havalı gördüm onları *
  2 ... captainzap
 4. 4.
  günlerdir içimi kemiren olay. öyle ki vücudum kıl tüy dökmeye başladı. yüzlerce firması asyasından afrikasına, avrupasından amerikasına tüm dünyaya hükmeden bir ülke için "acaba biz nerede yalnış yapıyoruz" diye düşünmeyip siktiriboktan bir şarkı yarışmasına katılmasına aaa olur mu öyle şey diyoruz. adamlar ulusça her milletin evine giriyor bu dikkat çekmiyor, katıldıkları yarışma eleştiriliyor. pöh.
  1 ... arjen robben
 5. 5.
  aynı şekilde ada bile olsa coğrafi olarak mersin'in yani anadolu'nun devamı olarak asya'da kabul edilen kıbrıs, daha doğrusu güney kıbrıs için de geçerli olan durum.

  (bkz: mutfakta biri mi var)
  (bkz: yoksa siz hala)
  ... sonkuzu
 6. 6.
  anlayamadığım olaydır.
  Kuzey kıbrıs siklenmez. Sonra 12 point goes to greece from cyprus. israil'in avrupa ile uzaktan yakından bir karasal yakınlığı yoktur. E be yavşaklar o zaman çin'i, japonya'yı, iran'ı da alsanıza yarışmaya!
  2 ... hepimiz olucez diyen adam
 7. 7.
  israil bir avrupa ülkesi midir ? adlı güzide sorudan yola çıkarak açılmış bir başlık olduğunu varsayarak yazmaya başlıyorum. Evet kara avrupası manasında israil bir avrupa ülkesi değildir. israil coğrafi olarak asya ve afrika kıtalarının kesiştiği yerde bulunmaktadır, ancak sıklıkla israil'in içinde bulunduğu coğrafi bölgeye orta doğu derler.
  Söz konusu tartışmanın ortaya çıkma sebebi ise, avrupa'nın diğer kıtaların aksine sert çizgilerle belirlenmiş bir yapısının olmamasıdır. Genel kural, sularla ayrılmış büyük kara parçalarının kıta olarak kabul edilmesidir, bu durumda avrupa, asya'nın batıya uzanan kolu veya tam tersi olarak adlandırılması daha uygun bir bölgedir. Avrupa'nın sınırları genellikle gelişigüzel daha çok tarihi ve kültürel sebeplere dayanan şekilde çizilmiştir. Şöyle ki; örneğin Avrupa kıtasında toprağı bulunan Kazakistan ( Evet var iddia değil bu bildiğin var) genellikle bir avrupa devleti olarak kabul edilmez iken, ermenistan, tüm toprakları asya kıtasında olmasına rağmen kültürel sebeplerle avrupada kabul edilir, aynısı kıbrıs için de geçerlidir. Dolayısıyla kriter kara avrupası değildir. Avrupalı olarak kabul edilen milletler genelde, hint-avrupa dili konuşan, ortak kültürel değerlere sahip ve genellikle hristiyan bir geçmişten gelen devletlerdir. Söz konusu entryde hristiyan olmayan avrupalı değildir tezi irdelenmemektedir, ancak avrupa'nın genel olarak tarihinde önemli ölçüde hristiyanlıktan etkilenen dolayısıyla birbirine yakın kültürlere sahip olması önemlidir. Bunun yanında hint-avrupa dili konuşmayan, estonlar, finler ve macarlar gibi bazı gruplar da avrupalı kabul edilmektedirler. israil de genellikle batı medeniyetinin bir parçası olarak görüldüğünden kanımca bu gruba dahil edilmiştir. Zira Huntington'ın Medeniyetler çatışması eserinde israil batı medeniyetine dahil ülkeler arasında yer almaktadır. Özetle, Avrupa'nın kriterleri karasal olmaktan epey uzaktır, zira her iki tarafında da aynı milletin yaşadığı, ve birbirine uzaklığı 100km'yi bulmayan, en derin yeriyse hemen hemen 1000 metreyi bulan boğazlar iki kıtayı birbirinden ayırırken, kilometrelerce deniz, ingiltere ve izlanda'nın avrupalı olmasına engel olamamıştır.
  -1 ... hearts burst into fire
 8. 8.
  buldozerle katılacaklarını açıklamışlardır.
  1 ... kendim
 9. 8.
  avrupa ' nın yavşaklığından başka bir şey değildir .
  2 ... chewezingeer
 10. 9.
  (bkz: bi sike de katılmayın amua koduklarım)
  ... jimmy jackson