bugün

israil'de yayımlanan Haaretz gazetesinde yazılanlara bakınca bir kez daha idrak edilen gerçek.

--spoiler--
israil'de yayımlanan Haaretz gazetesinde yer alan bir köşe yazısında, 24 Haziran seçimlerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferle çıkmasının israil için en olumlu senaryo olabileceği ifade ediliyor.
--spoiler--
https://www.bbc.com/turkc...__twitter_impression=true

evet akp'liler, kendi adamınız, kendi kankanız olan israil gol diyor.
siz hala kudüs kudüs diye milleti kandırmaya çalışıyorsunuz.

oysa biz sizin yahudilerle ne denli kanka olduğunuzu, yıllardan beri çok iyi biliyoruz.
(bkz: beni istanbul yahudilerine sorun)

ayrıca ek olarak, yahudi cesaret madalyası;
görsel
akp 16 senelik iktidarında israil'e karşı ne yaptırım uygulamış ?

kendi vatandaşları katledildikten sonra konuşmaktan başka ne yapmış ?

tabiki istiyecek.
Verilen Tavizlere alıştılar tabii. Gayet normal.
kardeş sevgisi.
yazıda haklı bir yer var. yazar sultan selimden şöyle bir örnek vermiş .

"II. Sultan Selim'in Osmanlı'nın Yahudi tüccarlar ile Venedikli tüccarların takası için yaptığı müzakerelerden bahsedilen yazıda şöyle deniyor:

"Sultan'ın kendi deyimiyle, ticaretin devamı için tüccarlar özgür olmalıydı ve bu tüccarların 'devletlerarası meselelerle' de ilgisi yoktu. Bu prensibe göre, bir yandan savaş sürerken, ticaret de devam edebilirdi. Bazılarının 'Yeni Sultan' lakabını taktığı Erdoğan, rakipleri tarafından seçimler yaklaşırken israil'e yönelik 'işler tıkırında' stratejisi nedeniyle eleştiriliyor"

bu paragrafta haklı olan kısım " ticaretin devamı için tüccarlar özgür olmalıydı ve tüccarların devletlerarası meselelerle de ilgisi yoktu"

aynen böyledir. siyasi çekişmeler ve popülist söylemler yüzünden ambargo uygulamak, ticareti baltalamak kendi ayağına sıkmaktır.

yalnız sultan selim de baya liberalmiş *

şaka elbette.
Normal şartlar altında umurumda olmazdı. Zira bu ibnelere her türlü geçirmek haktır.
rte nin ülkesini işgal etmesinden korkan israilin rte yi yalaması durumudur. evet.

rte yalatır. net.
fransiz gazetesi de ince yi övüyordu o başlığa neden yorum yapmadın tengir efendi. bırak şu algıyı koca adamsın ak partinin ekmeğini yedin yıllarca nankörlük etme.
muharrem ince için "seks şiiri, alkol içti" diyen bok çuvallarının görmezden geldiği başlıktır.
israil yani siyonist katiller dedikleri, bildiğin akp'yi destekliyor işte. bunu ince'ye deselerdi, bu bok çuvalları 500 başlık açardı.
(bkz: yafudi oyunları)
Muhalefeti isteselerdi, aktrollerin bayram edeceği istektir.

Hoş şu anda aktroller bayram etmese de bop eş başkanı bayram ediyordur.

Beni daha gözden çıkartmadılar diye.
biz yahudilere değil böyle bir haberi kimlerin bizim önümüze koyduğuna bakarız .

haberi böyle alırız çünkü .

one minute yani .
Kılıçdaroğlu'nun mason olduğu söyleniyor... israil masonları destekler... ha Kılıçdaroğlu CHP başkanlığını kaybetmesin diye muharrem incenin -kazanma şansı yok zaten- oyunu az çıkarmaya çalışıyorlarsa haklı olabilirsiniz.
Kılıçdaroğlu'nun mason olduğu söyleniyor... israil masonları destekler... ha Kılıçdaroğlu CHP başkanlığını kaybetmesin diye muharrem incenin -kazanma şansı yok zaten- oyunu az çıkarmaya çalışıyorlarsa haklı olabilirsiniz.
"Bildiğin sirke, bilmediğin baldan iyidir." Edoğanı tanıyorlar ince yi bilmiyorlar. Yahudilerin bu yaklaşımının temelinde bu düşünce gizli. Ayrıca bu yaklaşım kendi kamuoyuna karşı ilan edilmiş türklere karşı bir pohpolama teşviki. Seçim sonrası hazırlığı. Çünkü erdoğanın seçileceğini bildikleri için ön hazırlık yapıyorlar. Seçim sonrası menfaatler üzerine kurulu askeri ticari ikili ilişkileri devam ettirme gayesiyle yıkama yağlama yapıyorlar. Fakat unuttukları ve hesaba katmadıkları bir şey var. israil devletini türkler yıkacak. Bunu ben söylemiyorum. Ellerindeki muharref tevrat söylüyor. Kudüs meselesinde fitil ateşlendi. Geriye sayım başladı. Çok fazla vakitleri kalmadı. israil için yıkım yakın. Zira "kuzeyden gelecek aslan" türkler.
çok az kişiye verilen

(bkz: yahudi cesaret madalyası)
Türk milletinin bir ferdi olarak ben de seçilmesini istemiyorum. Yahudilet isteyebilir. Herkes yandaşına çalışıyor.
aktrollerin ölü taklidi yapıp, hakkında hiç konuşmadıkları konu.
Haaretz yazarının söylediklerini bütün bir ülkenin isteğiymiş gibi lanse edip onu buna kırdırmak isteyenler ve ak parti'nin oy oranını düşürmeyi hedefleyenler asla kazanamayacak. büyük harflerle başaramayacaksınız.
israilin leş manevraların dan bir yenisi daha .

çember daraldı tabi .