1. .
  ikinci Abdülhamid’e, devletin borçlarının ödenmesi karşılığında filistin topraklarının kendilerine verilmesini istemesi sonrasında “bu toprakların bir karışını bile satmam, çünkü bu topraklar bana değil, halkıma aittir. halkım bu toprakların her karışı için kanını feda etmiştir… türk imparatorluğu bana değil türk halkına aittir. bu yüzden onun hiçbir parçasını geri veremem. bırakın yahudiler paralarını kendilerine saklasınlar. imparatorluğum çöktüğünde filistin’e para ödemeden sahip olacaklar. cesetlerimiz paylaşılabilir fakat yaşayan bir vücut üzerinde herhangi bir operasyon yapılmasına izin veremem” cevabından sonra Yıldız teşkilatını kullanarak filistin topraklarını satın almalarına engel olmaya çalıştı.Fransa bu topraklardaki çıkarlarını korumak için israel devletinin kurulmasına karşı çıktıysa da Amerikayı arkalarına alan yahudiler ingilizlerle gizli anlaşmalar yaparak bu topraklarda Siyonist israil devletini kurdular.Bu arada fırsatını bulduklarında ise Abdulhamitin tahtdan indirilmesi için gerekli çalışmaları sürekli desteklediler.Sonunda israil devleti kuruldu. Arap-yahudi düşmanlığının yüzlerce yıllık birikimini gücü ele geçirince vahşice devlet olma anlayışından çok uzak şekilde ortaya kusan yahudiler zulümlerinde sınır tanımamaktadır. Günümüzde avrupa ve amerikada buyuk şirketlerde söz sahibi olduklarından buralarda kendi aleyhlerine oluşturulabilecek kamuoyu çalışmalarını engelleyerek kapitalist düzenin nimetlerinden en üst seviyede yararlanmayı başarmaktadırlar.
  türkiye-israil askeri ilişkileri 1996`da imzalanan "savunma işbirliği" anlaşması ile gelişmeye başladı. Suriye'nin pkk tarafında yer alması israil-turkiye yakınlaşmasını sağladı ve ard arda askeri ihaleler israil'e verildi ama israil'in ihalelerindeki sorumluluklarını tam yerine getirmemesi ve suriye'nin pkk karşışındaki tutumunu türkiye'nin lehine değiştirmesi ise oyunun kurallarını tekrar değiştirdi. Şu nda Hukumetin israil'e karşı ser çıkışlarının birinci nedeni olarak bu gösterilebilir. Amaerika kozuna karşı türkiye yine masaya rusya kozunu el altından sürebileceğinin sinyallerini vermektense çekinmiyor. Yine de yapılanlar söylemden öteye geçmemektedir. Çünkü Türkiye siyaseti üzerinde hala kuvvetli bir abd baskısı vardır bu yüzden ne bir ihale iptal edilmiştir israil'e verilen nede bir ihaleye girmesi engellenmiştir.
  sonuç olarak israille rahatsızlık duyduğumuz kapsamlı ortak çalışmalarımız ekonomik ve askeri alanlarda devam etmekte ve devam edecektir.Borsamızda da israil yönlendirmesinin etkili olduğu yönündeki spekülasyonlarının etkili olduğuna yönelik genel bir kabul vardır.
  şu anda aklıma gelenler bu kadar. Bunlar tamamen benim düşüncelerimdir. Hiç bir kurum kuruluş teba örgüt dernek vb. Sorumlu tutulamaz.
  işinize gelirse...
  ... afyonlu