1. .
  bir türlü çözülemeyen zihniyettir.
  1 -2 ... acz ve fakr
 2. .
  öyle bir insan yoktur, zira bunu yapacak biri insan değildir.
  2 ... chazsmyr dhuunyl
 3. .
  (bkz: tarafsız olmanın taraf olduğu anlar)
  2 -1 ... 60 yasindaki kelebek
 4. .
  uluslararası hukuka gore haklı durumda olan israil i savunan zihniyettir.
  1 -1 ... syme
 5. .
  sivil öldürmenin savunulacak bir tarafı yoktur. öldüren hamas veya israil... hiç farketmez.
  2 ... chazsmyr dhuunyl
 6. .
  insan zihniyeti değildir. "e hamas bomba atıyor" diyorlar. ulan atttarrağı adamlar yıllar yılı o coğrafyanın abura koymuşlar hamas bağımsızlık arıyor.
  1 -1 ... pergamon
 7. .
  israille hiç bir bağı olmadığı halde müslümanlara duyduğu nefretten dolayı bunu yapabilen zihniyettir. internet ortamında sıkça rastlanır.
  1 -1 ... dusersmynarim
 8. .
  yahudiler in binlerce yıl once bu topraklardan suruldugunu, surulurken acı cektiklerini iskence gorduklerini bilen insandır.

  adamlar binlerce yıl once kılıc zoruyla cıkarılmıslar ortadogu dan. geri donmek istiyorlar. ve bir derece haklılar da. bugun 1000 tane daha insan ölmesi sadece ve sadece bu savasın devamıdır.
  -1 ... syme
 9. .
  israil'in 1940lar da geri dönme sebebinin vatan ve toprak sevgisi olmadığını bilmesi gereken zihniyettir. bu zihniyetin sahipleri bundan yıllar sonra israil bizim topraklarımıza saldırdığında acaba israil'i nasıl savunacaklar diye düşündürtür?
  ... acz ve fakr
 10. .
  filistin'de, ırak'da, afganistan'da, hindistan'da, kafkaslar'da, balkanlar'da, kongo'da, somali'de, güney afrika'da, bolivya'da ve savaş olan her yerde... kan aktıkca hiçbir zaman kazanan olmayacak. devir mukavemet edenlerin veya istila edenlerin kazandığı bir devir değil. devir silahı üretenlerin kazandığı bir devir.

  o hamas'ı halk mı getirdi sanıyorsunuz? israil'in savaşabilmesi için hamas'a ihtiyacı var. o yüzden hamas var. el-fetih olsa israil için bir bahane olacak mıydı? yahudiler kutsal topraklar için mi savaşıyor sanıyorsunuz?

  tek savaş nedeni var bu topraklarda...

  kapital!

  bu savaşın herhangi bir tarafını savunan insan değildir.
  1 ... chazsmyr dhuunyl