bugün

üç talepten birini bile (1/3) alamadan masadan kalkanların bağcılar hariciyecilerince pohpohlanmasına vesile olmuş bir sözdür.

akp yine hiçbir şey almadan her şeyi verdi rkdşlr. akp'nin huyu bu yani. niye yanıyor şeyiniz ?
Devletler dost olmaz.
Çıkarlar vardır.
Bunu bilmeyenler siktirsin gitsin lütfen.
(bkz: israil in türkiye ye gazze size aittir dedirtmesi)
akp seçmeninin bir türlü kabullenemediği gerçek. ışidi, nusrayı, ösoyu birlikte destekliyoruz, suriyeli ve ıraklı arapları birlikte katlediyoruz. mit'teki bayanlarla mossaddaki erkekler her akşam bir yerlerde gizlice buluşuyor. bu kadar yakınlık ve dostluk varken biz istemesek de isralin dostumuz olduğunu kabul etmek zorundayız.
Bence sıkıntı yok devlet baba böyle uygun görmüşse sorgulamak bana düşmez...
kimi yandaşın ecevit'ten dem vurarak halkı çıkarmaya çalıştığı akp açıklamasıdır.

bir kere su-i misal misal olmaz...

ikincisi sizler değil miydiniz sucukçu muhasebecisinin eski liderlere benzemediğini söyleyen?

hoş dediğinizden pek de emin olmadığınız için "dik dur, eğilme" diye gaz verme ihtiyacı hissediyorsunuz ama neyse...

dik duracak adamın kimsenin "dik dur" demesine ihtiyacı yoktur.
ecevit israil için soykırım devleti demişti ve birgün içinde 3 defa özür dilemişti. hatırlatmakta fayda var.
ortak bir amaç birliğinin ifadesi olan sözlerdir.

http://odatv.com/irani-tu...n-devleti-2001161200.html

barzani'yi pışpışlayanların, suriye'yi karıştıranların niyetlerinin bu olduğunu en baştan beri söylüyorduk, yine söylüyoruz.

malum zevatın evvelleri (bkz: amerikan siyasetini tutmak biricik yoldur) neyse, ahirleri de odur...

bana akıl hocanın kim olduğunu söyle, senin kim olduğunu söyleyeyim.
açıklamayı yapan bizzat destekledikleri parti olduğu halde, müfteri yandaşların "y-chp'nin dünya görüşüdür" diye kakalamaya çalıştıkları görüştür.

yahu, anladık, yüzsüzsünüz ama bu kadarı? pes artık!...

(bkz: kendi sıçtığı boku başkalarına sıvamak)
israil halkı arasında barışçıl olanlar da vardır mutlaka. ancak katil olan hiçbir devlet ve hiçbir halk benim dostum değildir. birçok filistinlinin yıllardır vatansız kalmasının, soykırıma uğramasının, lübnan`da 1975-1991 yılları arasında ağır kayıplara neden olan iç savaşın yaşanmasının 1 numaralı sorumlusu katil terörist israil devleti ve israil devletinin yaptığı pislikleri destekleyenlerdir. katillerden, teröristlerden, soykırımcılardan dost olmaz.
dün dündür, bugün bugün tarzı siyasettir.
Başına kimi getirirseniz getirin oy oranı her zaman % 25 olan partinin dünya görüşü dür diyeceğim malesef dünya görüşleri yok. osmanlı nın işgalinden sonra batıyla dost olup şimdi akp yi israil ile dost olacak diye kınadıkları için. Daha pkk olulerıne şehit demelerini, son günlerdeki pkk ve hdp ağzıyla, burada insanlar ölüyor demelerini kalmıyorum bile. Daha bunun Rusya ile uçak düşürme sorununda hükümet in arkasında duracaklarına Rusya yi destekler açıklamalar yapmaları, 2000 li yıllarda israil tank ihalesine karşı çıkan Erbakan a biz israil düşmanı değiliz, tankı israil den alacağız demelerine, hükümet Fethullah la düşman olunca onunla dost olmalarına, büyük hava limanının yapımında almanyanın yanında yer almalarına Vs.

Yani bir partinin 50 yılı aşkın bir süredir neden halkın partisi değilde belli bir kesimin partisi olduğu, sırtının yerden kalkmadığı, oy oranının icraatla, proje ile belırlenmedıgı belli oluyor. E bu halde doğrusu bize her seçimde hükümet olma konusunda rahatlık veriyor.
kimi eblehin muhaliflerin söylediğini sandığı sözdür.

http://www.aljazeera.com....halki-turkiyenin-dostudur

destekledikleri hastalıklı akp hükümetinin bu lafları öyle bir içlerine oturdu ki iyice beyin kabızı oldular, kimin söylediğini kabul etmekte bile zorlanıyorlar. kullanmaları için müshil, lavman filan mı tedarik etsek sevabına?
israil kıbrıs barış harekatında türk savaş uçaklarının kendi hava sahası üzerinden geçmesine izin vermiştir.

yine aynı barış harekatı sırasında batan kocatepe savaş gemimizin 42 askerini kurtaran da bir israil gemisi ve bir israilli kaptandır.

israil 17 ağustos 1999 marmara depreminde de yardıma koşan ilk ülkelerdendir.

israil sözde ermeni soykırımını reddeden bir kaç ülkeden de biridir.

israil'i mutlak kötü addedenlerin yukarıdaki olayları da dikkate alması gerekir. israil ile türkiye'nin siyasi nedenlerle arası bozulmuş olabilir ancak türk yahudi ilişkileri tarih boyunca son yüzyılın aksine hep olumlu yönde seyretmiştir. ne zaman ki israilde aşırı sağ, türkiyede de siyasal islamcı iktidarlar başa gelmiş ancak o zaman türk israil ilişkileri bozulmaya başlamıştır. hem söylettirmeyin beni şimdi, sanki israil ile sorunlarımız var da müslüman komşularımızla sorunlarımız yok.

israil devletini bilemem ama israil halkının bir husumet beslediği yoktur bize. tıpkı bizim de kimseye bir husumet beslemediğimiz gibi. mesela türkiyede ermenistan devleti de belki sevilmez ama ermeni turist gelip olumlu bir tavır sergilese, türkçe konuşsa ve dostça girişimlerde bulunsa tutup da kimse ona kötü davranmaz. bu olay da onun gibi işte.
görsel
NE ALAKA YANi BiR YARDIM GÖRSEK BiR DOSTLUK GÖRSEK NEYSE.
uzun entry girmek istemiyorum yaaa . yapmayın böyle şeyler .
gerçi uzun girsem de okumazsınız o da bir gerçek .
kimisinin hükümet sözcüsü ömer çelik'in ve haliyle sözcülüğünü yaptığı hastalıklı akp hükümetine zekasından şüphe etmesine vesile olan tezdir.

bunlar şu (bkz: amerikan siyasetini tutmak biricik yoldur) özlü sözün asıl sahibinin de zekasından şüphe ederler sanırım.
Kendileri disindaki Insanlari oyle olmadigi halde asagilik gorup, onlara her turlu muameleyi yapan bir ülke ile siz dost olabilirsiniz, ben almayayim.
kimisinin hükümet sözcüsü ömer çelik'e ve haliyle sözcülüğünü yaptığı hastalıklı akp hükümetine "troll" demesine vesile olan tezdir.

tiz boynu vurula!.. hdpkk'lı bunlar!.. chpkk'lı bunlar!...
bir troll beyanı. israilden dost olmaz.yahudi adamdan müslümana dost olmaz.evet.
Çanakkale savaşında, kurtuluş savasında ve Doğu cephesinde yüzbinlerce şehidin cesetı daha toprakta çürümeden Avrupa yi, Rusya yi hem devlete, hem millete dost edınenlerın düşmüş oldukları hezeyandır.

Biz yunan la, ingiliz, Fransız la, rusla savasmadık mi kardeşim? Neden sonra onlarla dost oldunuz. Neden m. Kemal ve çörçil arasında methiyeler dizili? Şimdi kendi altlarındakı büyük abdesti görmeyen adamlar gelmiş hükümeti yellenmekle suçluyor.
Ulan adamlar koca devleti tarumar ettiler beş milyon adamımızı şehit ettiler utanmadınız mi birde bizi onlara dost edındırerek maskara etmeye?

E şimdi diyecekler ki efendim mecburduk, ticaret yapmak zorundaydık. Batıya dizmi çöktürdünüzde bizi onlarla dost ettiniz efendiler?

Sanki akp israil le gerdeğe girecek, onunla dost olup sarmaş dolaş olacak. Yahu arkadaşlar dünya sermayesinin zaten % 80 ni Yahudiler in. Ne alsanız hep onların marka ürünleri. Bir devletle ticaret yapmak dost olmak manasına gelmez. Bence bu konuda siz kendi tek partili diktatör, karanlık donemınıze bakın.
amerikalıların sözüdür.
Dost değil mittefikimiz.
akapeye rüşveti kim veririse en iyi dostu da o olur.
ne kaa ekmek o kaa köfte. (akapenin tek yasası)
güncel Önemli Başlıklar