1. 1.
  the times manşetidir.
  altında ''muhalefette aşırı islamcı sızması batıyı yeniden düşündürüyor'' yazıyor.

  israil esed in kalmasını istiyor

  daha önce de israil esad'ı, ''kimyasal silahlar muhaliflerin eline geçerse suriye'ye gireriz'' diye tehdit etmişti.
  1 -1 ... bunu bilmeyenler var
 2. 2.
  bilgi çarpıtması olan yalan haberdir.
  -3 ... anambunelan
 3. 3.
  israil için ne kadar kan o kadar çok para elbette ister.
  1 -1 ... kartalbey
 4. 4.
  elbette..

  eğer esed'de devrilirse israil dört taraftan kuşatılmış olacak.. güçlü bir suriye, mısır, türkiye.. israil'i orta doğu'da çok zorlar..

  abd ve israil menfaatleri orta doğu'da çatışmaktadır..
  3 -2 ... mehmedayaz
 5. 5.
  böyle yalan haberin baskısını sikim... daha dün israil suriyeyi bombalamadımı , suriye ile israil halen savaş halinde değilmi, ayrıca yakalanan silahlar israil menşei değilmi..

  veee abd ile israil stratejik ortak değilmi abd nin istemediğini israil neden istesin.
  ayrıca mısır da mübarek devrinde israil le ilişki az iken neden şimdi ilişkiler süper..
  1 -2 ... atini savasta kaybeden suvari
 6. 6.
  savaşın devam etmesi amerika'nın, türkiye'nin ve başta israil'in işine gelir. savaş ne kadar uzun süre devam ederse ortadoğunun az buçuk istikrara sahip, güçlü bir ülkesi olan suriye o kadar zayıflayacaktır. ayrıca esad diye bildiğimiz fakat günümüzde esed olan arkadaşın düşmesi, suriye'yi zannedildiği gibi barışa değil kaosa sürükler ve zaten bitmiş suriye büyük ihtimalle etnik gruplar tarafından bölünecektir, sonuçta hepsini bir arada tutacak gücün kimsede olmadığını biliyor olacağız dahası esed düşer düşmez zaten az çok bildiğiniz ülkeler bunun girişimini yapacaktır . bunun olma ihtimali bile israil'in esedin gitmesini istemesi için bir sebep. pek inandırıcı olmayan, biraz da israil'in beklenti ve amaçlarını toplumdan saklamak için yazılmış bir haber olduğu söylenebilir. ayrıca esed giderse israil yanar diyene de söylemek isterim ki asıl kalırsa yanar, gitmesinden yana olduklarını defalarca ifade ettiler ve esedin mücadelesini gayri meşru olarak nitelendirdiler. birde 2 yıllık yıkıcı bir savaştan çıkmış bir ülkenin aklından zoru olması lazım ki israil gibi bir ülkeyi yakmaya tenezzül etsin.

  edit: ayrıca türkiye'nin bu savaşta tek tedirgin olduğu nokta sınır güvenliği. yoksa uzun vadede bu savaşın türkiye'nin lehine olduğunu siz de onlar da gayet iyi biliyorsunuz. komşu ne kadar zayıfsa, siz o kadar güçlüsünüz. ayrıca ben son zamanlarda verilen "yanıldık" demeçlerinin esedin düşmeyeceği ihtimalini göz önüne alarak geçmişte esed hakkında yapmış oldukları demeçleri yumuşatma amaçlı düşünüyorum. bunun yanında israil'in bu tavrının aldığı istihbaratlar doğrultusunda olduğunu, dolayısıyla özgür suriye ordusunu zayıflamaya başladığını düşünmeye başladım. israil boş yere tükürdüğünü yalamaz.
  1 ... piskolata erkegi
 7. 7.
  hatta netanyahu, esed'i arayıp "daha karpız kesceğidik ihi ihi hi" şeklinde iğrenç bir espriyle esad rejimine desteğini belirtmiştir.
  1 -1 ... generalaladeen
 8. 8.
  açılımı: suriyedeki savaşın bitmemesi gerek.
  1 ... trespass
 9. 9.
  The Times'a konuşan bir israilli yetkili: "Tanıdığımız şeytanı (Esed yönetimi), elbette tanımadığımız şeytana (El Kaide vb) tercih ederiz"

  alıntı.
  1 -1 ... yenilmez armada
 10. 10.
  yobaz köpek iddiası.
  1 -4 ... laz vegas