1. 1.
    bazı kendini bilmezler yüzünden açıklama yapmak zorunda kalan şirketlerdir.

ben kendimi bildim bileli böyle saçma mailler gelir. "msn paralı olacakmış yeşil adam mavi olacakmış" diyenlerin mor oluşunu hep beraber izlemedik mi?
    yapmayın-etmeyin dedik, nayır falanca maili 10 kişiye göndermezsem 10 gün içinde ölürmüşüm dedi, inandı. sırf bu yüzden evine internet bağlatanlar var lan.
    anlayacağınız mallığın daniskasıydı.

baktılar millet artık bunları yemiyor, yeni eğlenceler peşine düştüler. yok efendim danone aslında insanları cüce yapmak için çalışıyormuşta falan da filan.

şimdi ise savaş zamanını fırsat bilen bu dalgacı abilerimiz, kafalarına göre bazı kurum ve kuruluşları "israil'e destek oluyor, bunların ürünlerini kullanmayın" şeklinde karalamaya başladı.

neye göre konuşuyorsun abicim?

elinde bu şirketlerin israil'i desteklediğine dair herhangi somut bir kanıtın var mı? şimdi bazıları "eheh zaten somut kanıt olmaz bu tür işlerde" diyecektir. lan kamil o zaman sen nerden biliyorsun bunu? kafana göre kurumları karalamak insani bir davranış mıdır?

geçende bir marketin camındaki malum kara listelerden birinde en altta "tgrt" yazıyordu. amca dedim parayı uzatırken, tgrt satıldı. amca çok bilmiş ya, hemen yapıştırdı cevabı "tamam işte yahudilere satıldı". ah canım amcam o zaman en azından oraya "fox tv" yazsaydın be! bari onu akıl etseydiniz. sizin gibiler yüzünden halkı kandırmak zorlaşıyor. o kadar açık vermeyin.

"yeşil adam mavi adam olmayacak, falanca maili göndermezsen ölmezsin lan merak etme, başına felakette gelmez" dediklerim o zaman bana inanmamıştı. şimdi ne kadar salak olduklarını hatırlamak bile istemiyorlar.

şimdi de bunu anlamayacaklar, eminim. ama ileri de ne kadar salak olduklarını anlayacaklar, bundan da eminim.
    3 -1 ... umberto da silva junior
  2. 2.
    Bir gün elime sözde bu şirketlerin isimlerinin yazılı olduğu bir liste geçti. Bir genç Kadıköy'de dağıtıyordu. Baktım almadım iki çift de laf ettim ama işte liste bile basmışlar.
    1 ... zeron
  3. 3.
    (bkz: mcdonald s)
    -2 ... umberto da silva junior