bugün

top, tüfekle israil ile baş edeceğini sanan kişidir.
diplamasi gerekir. yada güçlü olmak. güç bize geçene kadar çabalamak. ve unutulmamalıdır ki, intikam soğuk yenen bir yemektir. israile savaş aç, açamıyorsan istifa et diyenlerle, aman bu hükümet israille aramızı açacak diyenler nedense hep aynı kesim. bu laf ebelikleri ile hala siyasi rant elde edebileceklerini sanıyorlar. ne derler: yemiyorlar artık o pilavı bizim memlekette.
(bkz: bunu sen istedin)
savaş denen şeyi, age of empires den ibaret sanan kişidir. büyük ihtimalle yeni ergenliğe girmiştir. yakın tarihimizde yaşanmış olan ikinci dünya savaşı belgesellerini izlemesini tavsiye ederim ki savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlayabilsin.
bayrağına ve insanına bağlı insandır.
yeri geldiğinde ve hakkı olduğunda her ikisi içinde ölecek ve öldürecek insan.
dar zihniyetlerin dar düşüncesidir.
yaşanan olayların ardından sağlıklı düşünmeyi başaramayan, yakın zamanda toparlanacak insandır. yok hala bağırıyorsa "bi sktir git çay koy" denmelidir kendisine.

ha şöyle de bir durum var, savaş kötüymüş, kakaymış diye savaştan kaçılmaz. bu dünyada ödleğe acımazlar arkadaş. israil'e savaş açmamak stratejidir, olası bir savaşta ebemize atlanır zira. ha amerika gibi bir güç olsa türkiye, savaş açmasaydı şerefsizsiniz derdim. gitmezsem de kendime şerefsiz derdim.

kötüymüş, şöyleymiş, böyleymiş... uçaklar en fazla 19 mayıs'ta gösteri yapar hacı, her zaman öyle masum olmaz. o kadar polyanna da olunmaz, eheh.
saf insandır.
birazcık kafası çalışsa istemeyeceği bir şeyi tutup dile de getirir bu insan.

israil'in o küçücük coğrafyaya ne kadar musubet sığdırabileceğinin farkında da değildir bu vatandaş.
salak insandır. bizimle hiç ilgisi olmayan bir meseleden dolayı, filistin, sırf müslümanlık naraları atarak kendi insanının ölmesine göz yumacak insan caniden başka hiçbir şey değildir. eğer çok arap sempatizanıysanız yolunuz açık olsun. biz türkler türkiye de kalıyoruz.
genelde kafasını kuran ayetleriyle doldurmuş, dünyayı feth edeceğini sanan insandır. o ayetlerde allah müslümanlara evet yardım eder ama, daima sonunu da düşün der. tabi bizim insanlarımız bu ayetleri başka bir taraflarıyla anlayıp bizi kimsenin tutamayacağını, arkamızda da diğer müslüman devletlerin olacağını sanarlar. tabi kendi ırkından daha çok sevdikleri arapların arkadan vurma yeteneklerini bilmezler.

böyle bir savaşın çıkmasına sonuna kadar karşıyım. pkk ile uzun süredir uğraşan askerimizin gücü son yıllarda düşüşte. zaten böyle bir savaş çıkarsa abd direk israil'i kanatlarının altına alacaktır. yapmamız gereken ota boka karışmayıp kendi yolumuzda ilerlemektir.
dünyanın 3. büyük ordusuna sahip, 700 bin kişinin üzerinde askeri bulunan türk ordusuna güvenmek olabilir. tarih sayfalarında yazan başarılarla günümüz gerçekleri arasındaki uçurumu idrak edebilmek, iman gücünden bağımsız düşünebilen insanlar için çok zor olmasa gerek. 700 bin asker israil'e ayak dahi basamadan infilak edilebileceğini biliyoruz. israil'in gazze ye bile hiç çekinmeden misket bombası atabildiği bir dönemde birleşmiş milletlerin israil'e hiçbir yaptırım gücünün gözükmediği defalarca görüldüğü halde neyimize güveniyoruz. belki abd ye çaktırmadan incirlikteki nükleer silahları tepeden tel avive bırakmaya yelteniriz en yaratıcısı bu.

diplomatik olarak rest çekip, kınama ve büyükelçiyi geri çağırmak yapabileceklerimiz arasında olanlar. türkiye olarak elimizden çok fazla yaptırım gelmesi teknik olarak mümkün değil. u-18 milli takımımızı geri çekmek yapabileceğimiz en büyük yaptırım gibi gözüküyor. birleşmiş milletler'e göre israil'in yaptığı suç olsa bile bm'de bulunan en güçlü 5 ülkeden birinin kararı veto etmesi halinde karar uygulamaya sokulmaz. çok hüzünlü gözükse bile tablo, son 50 yılda israilin teknik ve askeri açıdan günümüze nasıl geldiğinden bihaber türk ordusu ve hükümeti için az bile denebilir. hala osmanlı dönemindeki savaş zihniyetini muhafaza ediyorsak bu bizim gerçeğimiz. "kurtuluş savaşında kendimizden çok güçlü devletlere karşı koyarken insan gücü işe yaramıştı" zihniyetini günümüzde de sürdürebilmek sanırım birilerinin işleri. israil'e karşı savaş açarsak kazanabileceğimizi sanmak beni de çok mutlu ediyor.
(bkz: gavura mermi atmak)
savaş acıldığı anda, abd nin israil e arka cıkacağı bununla da kalmayıp, silah alısverişinde bulunacağı bir gercek olmakla birlikte, israil in su ana kadar (diğer devletlerde dahil olmak üzere) yapmadığı sey (yağmalama, linç) kalmadığına ve buna rağmen pek çok ülke toplanıp israil e kınama cezası verilecekken abd nin buna yanasmadığına hatta israili desteklediğinede ayrıca dikkat cekerim.

yani,israile savaş ilan etmek demek aynı zamanda abd ile de büyük sürtüşmeler yasamak demektir.
gözümde israil'den korkan insanlardan daha değerli insandır. saftır, sonunu düşünmez, sonuçları hesap etmez ama kafasında ekonomimiz yok olur, coffe latte içemem, hem israil ve abd siker bizi gibi 1918'te ingilizlerin kucağına oturan işbirlikçi yavşakların düşüncelerine sahip değildir.

not: isteğim savaş değil isteğim gerçekçi, ayakları yere basan bize yakışan bir tavır.
dünya yı pislikten temizlemeyi isteyen insan.
savaşın simülasyon oyun olduğunu sanan insandır. öyle bilgisayar oyunlarına benzemez savaş demek lazım o kişiye.
Olması gerekeni isteyen insandır.

Sonunu düşünmek de nesiymiş? Bu dünyada kaybetsek bile Allah'ın izniyle öteki dünyada kazanan bizler oluruz. O itlerin suikastlerine tepkisiz kalmak daha mı mantıklı?

Savaş çıkmalı. isterse dünya savaşı olsun. isterse tarih sahnesinden silinelim. Eğer bu kadar iç acıtan bir olaya dahi savaş çıkmıyorsa Allah aşkına tarih boyunca yapılan savaşlar boşunaymış desene!
bir ülkeye yardım ulaşmaması nedeniyle onlarca ülkenin darmadağın olmasını isteyen insandır. mantıksızdır. rüyalarda yaşıyordur.
"el alemin derdi seni mi gerdi?" insanıdır. sen elin arabının derdine yanacağına kendi derdine yan önce ve illa birilerine savaş açacaksan git amerika'ya savaş aç, yiyorsa. amerika'yı yenmeyi başarırsan eğer, emin ol israil'in pkk'ya verdiği destek de sona erecektir, tabii türkiye'deki terör senin umrundaysa.
mal'a yakın bir organizmadır.

evet, israil'in bir derse ihtiyacı var... lakin bu görev türkiye'nin değildir. anadolunun evlatlarının araplar için şehit oldukları yeter. birazda kendi kendileri için şehit olsunlar... ne biliyim körfez ülkeleri, mısır * hele bir adam olsun önce. hele araplar önce bir aynaya baksın...

kendine arap diyen kimi şerefsizler ehl-i keyften olup gününü gün ederken gencecik anadolu evlatlarının bu millet için şehit olmasına gönlüm razı olmaz. sanki israil'i bunları kışkırtan ingilizler kurdurtmadı... kimse bana, hele ümmetçiler, ki osmanlıyı o kadar sevmelerine rağmen, ama bu palavra, araplar din kardeşimizdir diye bıdi bıdı ötmesin... *

böyle uyuşuk, yılışık din kardeşi olmaz olsun... araplara bir nefretim yok. filistinliler gerçekten mazlum ve yardım edilmesi gerekir, amenna. ama 100 sene önceki, evet taa 100 sene önceki, hadiseleri hazmediyorum. hem arap ben en iyi müslümanım diye kendini pohpohlayacak, sahte hadislerle dilini, örfünü üstün görecek, müslüman askeri sırtından vuracak ondan sonra 'tayyyiip, türkiye yardım et gel' diye benim askerime umut bağlayacak ve ben bunu hiç rahatsızlık duymadan evet diyeceğim. * *
"tabi hacı, oradan da amerika'ya gider iki de onlara giydiririz, dönüşte de britanya adası'na uğrar oradan tıraşlayarak ineriz edirne'ye" şeklinde cevap vereceğim zihniyettir.

ordumuz ultra teknolojik f4 ve f16 uçakları, çok mükemmel leopard 1 A3 ve leopard 2 a5 tankları ve teknolojik olarak gurzden bir gomlek ustun yok edici g3'leri ile dümdüz eder dünyayı. çoğu israil modernizasyonlu bu eski amerikan silahları ile korksunlar bizden!

tüfek icat oldu, mertlik bozuldu hacı. kafana füze inerken siper edemezsin göğsünü...
--spoiler--
iskenderunda yaşamını yitiren askerlerimiz için kuzey ırak'a girelim diyebilecek göt varmıdır acaba bu israille savaşalım diyenlerde ?

6 tane humanist hamas militanı öldü.
israilin anasını siktik. bacısını da bekletiyoruz. birazdan onada kayacaz.

bu ne yaman çelişki be ? olm hani humanisttik ? hani kuşlar böcekler ağaçlar filan ?
hani milliyetçiydik lan ? bölünmez türkiye tek dil tek bayrak tek vatan ?
noluyor ayıptır sorması ? içip içip mi yazıyorsunuz bunları ?

7 tane şehit verdik lan amcık ne israilinden bahsediyorsun sen!
çok istiyorsan siktir git savaş! seni tutan mı var ?
--spoiler--
özverili, düşmanını tanıyan, hitler sevgisiyle büyümüş, örf ve ananelerine bağlı, intikam duygusu gelişkin, insandan anlayan, savaşın pozitif taraflarını görebilen, lider ruhlu, kapitalizmi tekmelemeye her an hazır olan, yurduna bağlı, vatani görevini yerine getirmek için elinden geleni yapan, gemisine saldıranlara dümeni bükecek (sokacak), ince ruhlu, müzisyen, tarihinden haberdar, teçhizatını kuşanmış, anlayışlı, sosyal, dindar, alnı öpülesi insandır.
sıcak savaş yerine bürokratik yaptırımlara maruz bırakılarak savaşta almış olacağı darbeden daha çok zarara uğrayacağını uman insandır.
hakkı da vardır.
hiçbir boktan anlamayan insandır. ulan silahın, uçağın israil malı hıyar.
güncel Önemli Başlıklar