bugün

merak ettiğimdir.
özellikle milliyetçi olduklarını söyleyenlerin filistin'i desteklemeleri oldukça tuhaf.

filistindeki toprak sahipleri yani ağalar; para karşılığı, hiçbir zorlama olmaksızın topraklarını yahudilere sattılar. bu durumda filistinliler ya ağalarına ''dur'' diyeceklerdi, ya göç edeceklerdi, ya da israil hakimiyeti altında kalmayı kabulleneceklerdi. ancak filistinlilerin yöntemi terörizm oldu.

filistin'de taş atan çocuklarla güney doğudaki taş atan çocukların, hamas ile pkk nın arasında hiçbir fark yoktur!
bu durumda filistin'i destekleyenler, bdp'yi, pkk'yı da desteklemekte sakınca görmezler.
israil'in farkı, olaylara sert tepkiler koymasıdır. şahsen ben de türk devletinin terörizme sert tepkiler vermesini isterim.
(bkz: adam mason beyler)
filistin topraklarını işgal etmiş olmasıdır. filistinin sadece ismini tanıyor olmasıdır. güç bende diyerek zulme başvurmasıdır.

kişisel sebeplerde vardır ayrıca. nasıl yapıyorsa ülkemde bir çok insana kendisini savunduruyordur. benim insanım nasıl böyle bir mahluku savunur diye bir kez daha nefret ediyor insan.
Filistin deki toprak agalarini ingilizlerin yillar oncesinden toprak agasi haline getirilmelerinin Bu garip meraki fazlasiyla gidermesinin yaninda, yahudilerin istisnasiz tamaminin serefsiz olmasinin da etkisinin buyuk oldugu sebepler butunudur.
bir yandan hümanist bir tavır takınıp, diğer taraftan yahudilere küfreden, yahudiler şerefsizdir diyenleri gördükçe sağlam temellere dayanmadığını anladığım sebeptir.
(bkz: yaramaz çocuk israil)
kıskançlık tır.
adamlar, devlet nasıl yönetilir? gösteriyor.
terör ile mücadele nasıl olur? gösteriyor.
vatandaşının hayat hakkı nasıl korunur? gösteriyor.

örn. hizbullah'ı kurduruyor. fkö üzerine yürütüyor. onlar bir birini yiyor. ayakta kalanı da kendi ayıklıyor.
filistin tarafından atılan roket boş bir alana düşüyor, patlıyor. ölen-yaralanan yok. roketin geldiği alandaki yönetime (lübnan-suriye-mısır-filistin yönetimi vs. fark etmez) roketi atanın bulunması kendisine teslim edilmesini istiyor. roketin geldiği bina-yer tespit ediliyor. bildirilerle binanın bölgenin boşaltılmasını isteyen bildiri ile bombalar aynı anda atılıyor bina-bölge dümdüz ediliyor.

bir daha kendilerine roket atılan her yer aynı şekilde yok edilecek diyor. tabi ki çatısına roket atmak için çıkan insan olunca binadakiler yada o bölgedekiler israile bilgi veriyor.

canlı bomba otobüse biniyor kadın-çocuk öldürüyor. canlı bombanın ailesinin evi-iş yeri (nerde olursa olsun) dümdüz edilip yıkılıyor. bombacının ailesi israil tarafında israil vatandaşı ise her türlü sosyal hakları sağlık hakları varsa emekliliği kardeşlerinin eğitimi vs. iptal ediliyor. ensesinden tutulup ya hapise atılıyor yada mısır-lübnan-suriye yada filistin tarafına mülteci kampına yollanıyor. mallarına el konulup ölen insanlara dağıtılıyor.

mavi marmaraya baskın yapanları bir üst rütbeye atadı ve madalya ile ödüllendirdi. biz ise 3-5 kuruş ver diye yalvarıyoruz. özür dile diye ağlıyoruz. adamlar katliamı yapanı terfi ettirip ödül verdi. aloooooo günaydın beyler.

israilden neden nefret etmeyim. kıskanıyorum hatta ortadan ikiye çatlıyorum. ölen her askerine 5 can alıyor. göze göz değil göze kelle alıyor. sopa ile vursan kurşun sıkıyor. ciddiyet ve devlet olma yada insanlarının hayatını koruma ciddiyetini görün.
islamla veya arapçılıkla alakası olmayan bir nefrettir. burada olan nefret insanlığı öldürmeye çalışan masum çocukları, sivilleri öldürüp heryerde ahkam kesen israil'e olan nefrettir şahsen benim nefretim bunadır.
milliyetçi olmak demek, diğer milletlerden nefret etmek demek değildir. sizin dediğiniz ırkçılıktır. milliyetçilik, kendi milletine zarar gelmemesi için her koşulda müdafaayı, milletin ileriye gidebilmesi için de her koşulda çalşmayı ve fedakarlığı sırtlayabilmek demektir.

ben anlamakta güçlük çekiyorum. kardeşim ırkçılıkla milliyetçiliği birbirinden ayıramıyorsanız ne diye buraları meşgul ediyorsunuz ki? ne diye bilmediğiniz konular hakkında konuşup duruyorsunuz?

bir türk, hakiki türk ise, hangi millete yapılırsa yapılsın, haksız zulümlerin karşısında olmalıdır. çünkü bu ülkenin sarhoşunda bile saygı, sevgi, allah korkusu vardır.
israil işgal ile kurulmadı.
bilmeyenler öğrensin. yaşam alanına tecavüz ile kendini korumak için yaptığı savaş ile ele geçirdiği topraklar hariç (örn; golan tepeleri) gidip filistinlilerin yerini işgal ederek değil satın alınan topraklar ile yaşam alanını oluşturmuştur.

ilk savaşını ingiliz-fransız-italyan vb avrupa devletleri ile yapmıştır. hatta örn; mısır ile yaptığı savaşta, suveyş kanalını işgal edeceği sırada ingiltere ile savaşını abd önlemiştir.

osmanlı bölgeden çekildikten sonra hatta şehitliklerimizi bile dümdüz ederek osmanlı hakimiyetini silen araplar israil devletini kurdurmuştur. şu an bile trilyonlarca dolar tutarında ki petro-dolarları yahudi finans kuruluşlarında tutarak ve petrolü dolar ile satarak adeta israili finans etmektediler.

burada tüm dünya kriz de iken ülkelerin borçlanma maliyetini mi anlatayım? 40 yıldır yüksek faiz yada enflasyon yada deflasyon ile krizlerle dünya boğuşurken israilin neden hiç etkilenmediğinimi? israildeki tüm olumsuz ekonomik göstergelere rağmen ballı paranın nerdeyse 0 faiz ile israile geldiğinimi anlatayım? üstelik tüm savaşlara ve istikrarsızlığa rağmen.

fazla yorulmamak için ve örümcek beyinlilerin anlamaya yetecek bilgi-birikime sahip olmadığı gerçeğinde, gerçekten cahilce kahrolsun israilden başka söylem bilmeyen ilerisini ve günümüzü-geçmişi anlamayan kişiler bu saatte geyik muhabbetine daldığından, dalmayanların kuru kuru müslümanlık ve milliyetçilik duyguları ile bir birini yalamalarına bırakıyorum.

one minute demiyorum.
not: bahane olarak abd demeyin.
(bkz: israil in lübnan ı işgal etmesi)
(bkz: israil in tunus u bombalaması)
(bkz: deir yasin katliamı)
(bkz: gazze)
(bkz: şatilla katliamı)
(bkz: sabra katliamı)
sartre, biraz daha genelleştirirsek yahudilere olan nefretin sebeplerini yahudi düşmanı adlı eserinde incelemiştir.
faşist, tamamen yahudi dini üzerine kurulu bir devlet anlayışı olmasındandır. filistinlilerin sattıkları topraklarla günümüzdeki israil devleti toprakları arasında bir kaç kat fark vardır. israil sadece bununla da yetinmemekte batı şeria'da kanunsuz olarak yerleşimler kurmaktadır. bu yöntemle filistinlileri birbirinden ayırmakta ve çölün ortasında yüzlerce ada da yaşamaya mahkum etmektedir.
israil terörist eylemler sonucu "özgürlüğünü" kazanmıştır. başlığı açan vatandaşın büyük ihtimalle king david otelinin bombalanmasından haberi yoktur. ya da hagana gibi örgütlerin yaptıklarından. veya kurulduktan 48 saat sonra der yasin köyünde yaptıkları katliamdan.