1. ?.
  Bakmayın öyle basının "savaş kapımızda" çığlıkları atmasına, savaş kapımızda falan değil. Çünkü orası kapımız değil.

  Oralar, bizim seksen sekiz yıl önce bozguna uğrayarak bıraktığımız ve bir daha da dönüp bakmadığımız yerler; "Osmanlı ağabey politikası" falan da ham hayal, çünkü ne Yahudi dinler bizim sözümüzü, ne Arap, ne de Acem.

  Bakmayın bazı arkadaşlarınızın da ilgilenir göründüklerine, bu konu, israil-Filistin savaşı, rakı masalarında asıl laf bittikten sonra (karı kız, bu sene kim şampiyon olacak, krediyle ev alalım mı, oğlan da sınavda bakalım ne halt etti), şöyle bir değinilen yan konulardan biri...

  Çünkü fena halde kabak tadı vermiş, cılkı çıkmış bir konudur.

  Bu savaş 1948 yılından beri sürüyor ve bitmez.

  Ne zaman "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bilmemkaç sayılı kararı uyarınca israil işgali altında bulunan..." falan gibi lafları duysam benim de nevrim döner.

  Birkaç basın kaşalotunun ekmek parası kazanmayı sürdürmesinden başka bir işe yaramaz bu haberler...

  Bu savaşın bitmesi için islam dünyasının "israil devletinin varlığını kabul etmesi ve bir daha da tartışma konusu yapmaması" gerekmektedir. Bu da ufukta asla görünmemektedir.

  Hem "soykırım yoktur" diyeceksin, hem "israil devleti yokolacaktır" diye çığlıklar atacaksın, hem de "israil ordusu neden beni vuruyor" diye ağlayacaksın... Buna herhalde "Ortadoğu kurnazlığı" tabir edilir, adama gülerler.

  israil, Lübnan devletiyle savaşmıyor. Terörist dincilerle savaşıyor.

  Ama girdi ve bombalıyor... Bu ne ilk girişi ne de sonucusu... Yarın Suriye'ye de girebilir...

  Girmesin...

  Peki sen Kuzey Irak'a niçin girip çıkıyorsun? Senin için PKK neyse, israil için de Hizbullah aynı şey.

  Suriye'ye girmesin... Apo'yu beslemekten vazgeçmeseydi biz girmeyecek miydik Suriye'ye? Bal gibi girecektik, çeyrek kalmıştı, üstelik Amerika da karşı çıkmamıştı... "Halep'ten girer yirmi dört saat içinde Şam'dan çıkarız" diye tehditler savuruyorduk ve bunda da haklıydık...

  "Eşit güç kullanmıyormuş, meseleyle orantılı değilmiş saldırı gücü"... Biz neden helikopter kullandık güneydoğu operasyonlarında, PKK'nın elinde helikopter mi vardı?

  Siviller ölüyor... Kadınlar ve çocuklar... israil otobüslerinde patlayan bombalarla ölenler hünsa mıydı?

  Türk teröristlerinin de mantığı böyle işlerdi eskiden, polise ateş edip vururlar, sonra polis de

  onlara ateş edince feryadı basarlardı.

  israil o bombaları yoketmesin de o bombalar sonra gelip Levent'te, Beyoğlu'nda patlasınlar, ingiliz keferesiyle mücadele eden aslan parçaları Müslüman Türk öldürsünler, öyle mi?

  Biz yapalım ama israil yapmasın... Hadi yürü be...

  Musul ve Kerkük bizim olsun mu? Olsun abi. Viyana'yı da alalım mı? Alalım abi. Turan imparatorluğu da kuralım mı? Kuralım abi.

  Ama israil almasın tepe mepe.

  Neden? Çünkü din kardeşlerimiz mağdur oluyorlar.

  Bizden gizli ya da açık nefret eden, subaylarımızı öldürüp altın dişlerini kerpetenle söken, Osmanlı kalıntısıdır diye atalarımızın oralarda yaptırdıkları camileri yıkan din kardeşlerimiz.

  Üst tarafı, ya gazeteci görünce sohbet kapısı açmak için çene malzemesidir.

  (Engin Bey, bir şey sorabilir miyim, bu enflasyon ne olacak, erken seçim var mı, Çankaya'ya kim çıkacak, israil hakkında ne diyorsunuz?), ya da "haber formatı verilmiş" televizyon eğlence programlarında dolgu maddesi, Ortadoğu'da kan ve ateş, acar muhabirimiz bildiriyor, şimdi reklamlar, cart curt.

  engin ardıç
  Akşam
  17/07/2006
  2 ... eşşağan ala gazuğu
 2. ?.
  (bkz: israil pkk ilişkisi)*
  ... zulfikardarbesi
 3. 1.
  hem israele hem turkiyeye kiziyorum oldu mu engin?

  araplari da cok seviyorum, onlar icin uzuluyorum, kahroluyorum, ayni dinden oldugumuz icin degil, hristiyan olsalardi da yine cok uzulurdum, cunku siyonist dinlemez, musluman veya ortodoks.
  3 ... taksici ramazan