1. ?.
  israil'e karşı her türlü protestoya katılan, filistin'e para gönderen, tartışma platformlarında faaliyet gösteren ama bir türlü filistin'i korumak için savaşmaya gitmeyen dindar gençtir. yaptıkları güzel şeylerdir ama o kadar yaptıktan sonra savaşmak da beklenir kendisinden.
  1 -2 ... ilham gelsin diye bekliyorum
 2. ?.
  gerekli şartları oluşturup, tüm barışçıl yöntemlerin çaresiz kaldığını görüp* gitmeyi düşünen tipleride vardır. donkişot olmak istemezler.
  ... antisosyal
 3. 1.
  emine erdoğan ın oğlu olabilir.

  gerçi kendi ülkesi için bile askerlik yapmayan başka ülke için yaparmı?
  2 -1 ... sahibinden satilik karakter
 4. 2.
  küba ya rusya ya gitmeyen komunist gençle aynı olabilir belki de, ne bileyim ben.
  (bkz: moda mod düz mantık)
  -1 ... goruntuvarsesyok
 5. 3.
  ucuz populizm kurbanı olmayandır. siz bunu yaparsanız size de komunistler moskova ya derler.

  al gülü ver gülüm ayar olur, yanında da bir bardak ayran ve yarım ekmek köfte.
  1 -2 ... imper
 6. 4.
  çoğu gitmek isteyipte gidemeyenler kervanındadır. Ayrıca bilirki direniş bir gün bile savaşmaya insan gelsin istememiştir. Gazze nin en zor anlarında bile Hamas ve islami Cihad liderlerinin "bizim yanımızda savaşmaya gelmenize gerek yok sokaklara çıkıp bizimle beraber olduğunuzu gösterin yeter" açıklamalarını işitmişlerdir.
  -1 ... fahriserseri
 7. 5.
  cihad ın müslümanlara farz oldugu kuranı kerimde ve çeşitli sahih hadislerle anlatılmıştır. şimdi filistindeki kardeslerimiz cihad yapıyorlar elbetteki, fakat cihad demek allah cc yolunda, onun rızası için savaşmak demektir. yani hangi alanda olursa olsun; eğer sen allahın düşmanlarının mallarını boykot edip almıyorsan bu da cephede savaşmak kadar olmasada nihayetinde bi cihaddır, derecesini tabiki allah bilir.. yani şimdi söyle bi bakmak lasm olaya düşmanımız bu savaşı cephede mi veriyor ya da kazanıyor, tabi ki hayır. onlar bu işi ekonomi, diplomasi, siyaset vb. yollardan hallediyor. ve göründüğü üzere bu daha geçerli ve güçlü bir stratejidir. yani eğer gerçekten cihad yapmak istersek tabi ki fiili savaşa da gidebiliriz fakat su zamanda bundan daha geçerli olan cihad tabiri caizse "masabaşı cihadı" dır. eğer suan cepheye gitmeyip bu amaç için çalısıp, bi yerlere gelip masa başı cihadı yapmak için çabalıyorsak bu da cihaddır hatta inanıyorum ki fiili cihad kadar allah cc katında değerlidir,suan belki de daha makbul olanıdır. çünkü neticesi çok daha etkili olacaktır yani en azından niyet bu yöndedir. keza dinimizin niyete verdiği önem de bellidir zaten. ama bunu kendine bahane edip savaştan kaçmak ta ancak kendini kandırmaktır...
  ... nefsinehukmedenhayvan
 8. 6.
  haindir. ikiyüzlüdür. timsah gözyaşı dökmektedir. savaşmaya gidenleri yalnız bırakmış korkaktır. önce müslümanız diye bağırırken iyi, din kardeşleriniz öldürülürken sadece kahrol israil diye pankart aç, o da cuma namazı sonrası. madem bi davaya inandın devamını getir kardeşim. yeri gelince dansöz gibi kıvırtma. hadi koş cephe seni bekler.
  -1 ... diks