1. ?.
  ezenin değil ezilenin, güçlünün değil güçsüzün yanında olmaktır. ama desteklemek facebooktaki avatarına filistin bayrağı koymak, kişisel iletine israil'i kötüleyici şeyler yazmak, facebookta gruplar açmak, ali kırca ile show haber de savaştan kareler izleyince vah vah diye iç geçirip fatiha okumak değildir. yani türkiye'de sözde değil özde filistin destekleyicisi çok azdır. maalesef çoğu konuda olduğu gibi bu başlığın içerdiği konuda da özde değil sözdeyizdir.
  1 -2 ... slash
 2. ?.
  gayet doğru olan davranıştır.

  "müslümanlarda saplantılı bir kişilik bozukluğudur antiseminizm, adamlar hasta ruhlu!" sözü yazarın niyetini belli etmektedir.
  1 -2 ... delgado
 3. 1.
  (bkz: #4490689)
  ... sahibinden satilik karakter
 4. 2.
  şöyle denilecek olursa;

  israil bayrağındaki fırat nehri 'ni temsil eden iki mavi şeritten birisi akıllara gelince, bir öküzün bile israil 'i destekleyemeyeceği aşikardır. bu durumda normal bir davranıştır galüba, sanursam, eminim, kesin olarak.

  (bkz: uzun kasmak amaçsız yazmak)
  4 -2 ... pietro pacciani
 5. 3.
  Dini imanı geçtim, herşeyden önce vicdanlı ve erdemli insan davranışıdır. Kundaktaki bebeğin katillerini kınamaktır. Çeçenistan'da ki soykırımın farkında olmaktır. Psikopatlıkla vatan sevgisini, bağımsızlık arzusunu ayırt edebilmektir. Aynı bağımsızlık uğruna bizim atalarımızın Kurtuluş Savaşı'nda döktüğü kanı, verdiği mücadeleyi bilmektir, bilmiyorsa, entrylerde s.çmadan araştırmak, neyin ne olduğunu öğrenmektir.
  1 ... m balgo
 6. 4.
  mazlumun yanında değil de zalimin arkasında sünepe gibi durmak isteyenlerin beğenmediği bir eylem. zulmü seviyorsan, zalimi alkışlayacaksan buyur israil'i destekle, rusya'nın kıçını öp, amerika'nın kucağına otur. seni tutan yok zaten.

  sovyet rusya dağıldıktan sonra onlarca devlet kurulmasına rağmen neden çeçenistan'a özgürlük verilmediğini anlamayacak kadar ileri zeka(!) isen sana diyecek bir şey bulamıyorum. içinde orta asya türki cumhuriyetler dediğin devletlerin de bulunduğu onlarca devlet sovyet rusya'nın boyunduruğu altında nasıl etnik ve kültürel asimile edilmiş bilmiyorsan, ruslara karşı direnen birkaç topluluktan biri olan çeçenlerin direnişini anarşi(!) diyecek kadar uçmuşsan hiçbir şeyin farkında değilsin evlat.

  gelelim filistin'e. ortadoğu'yu osmanlı'dan sonra sömürgeleştiren ingilizlerin hiçbir suçu yok, yahudileri 2. dünya savaşında kesip biçen almanlar'ın suçu yok, yahudiler'e acıdık biz şu ortadoğu'da biraz toprak verelim onlara diyen birleşmiş milletlerin suçu yok, filistin topraklarında devlet kurunca yapacakları ilk iş çoğunluğu çocuk ve kadın olan 200 filistinliyi katletmek olacak olan israil devletinin suçu yok ama nasıl oluyorsa filistinlilerin suçu var. helal olsun valla, bu yaşta bu zeka.

  filistin'in elindeki teneke füzelerin menzilinden haberin yok daha israilli çocuğun başına füze düşme ihtimalinden bahsediyorsun. filistinde her çocuğun başına kaç tane füze düştüğünden haberin var mı peki? ihtimal filan değil bak. kesinlikten söz ediyorum ben. kaç tane israilli çocuk öldü filistin'in füzelerinden? kaç tane sivil yahudi öldürüldü veya.

  yahu arkadaş senin yaşadığın topraklara yabancılar gelse, biz bu toprakları babandan satın aldık çık lan dışarı dese
  olur tamam çıkayım mı diyeceksin? yaşayacakları toprakları yok, sen güzel güzel şehirler kuralım, milli gelirini yükseltelim, huzur dolu bir dünya olsun tozpembeliği içinde görüyorsun.

  burası türkiye. çoğunluğu da müslüman olan bir ülkedir. bu toprakların insanı her zaman ezilenin yanında olmuştur. beğenmiyorsan git lüksemburg'a, liechteinstein'a. milli geliri de yüksek, kimse de saldırmıyor üstelik.
  4 -1 ... powerofaith
 7. 5.
  siviller ölüyor ulan.

  dini, dili, ırkı, milli geliri, tuttuğu takımı, ülkesi, toprağının rengi, bayrağındaki yıldız sayısı, ülkenin başbakanı, ülkenin yönetim şekli, eğitim seviyesi, kültür seviyesi, çenesindeki sivilce sayısı, ayak serçe parmağındaki nasrın kaç katman olduğu, saçındaki bitin kilosu önemli mi?

  neyi zırvalıyoruz?
  süt kokan bebeler ölüyor gerisi önemli mi?
  insanlık ölmüş toprağa karışıyor, gerisi önemli mi?
  3 ... fobia
 8. 6.
  insaniyet, masumiyet yok olup giderken, yapılacak en iyi şey elbette filistin'e destek olmaktır.

  din, dil, ırkı bir kenara bırakın, insanlık yok oluyor, acımasızlık almış başını gidiyor bu durumda ne yapacaktınız elbette filistin'e destek olacaksınız...
  2 ... juliett
 9. 7.
  savaşı maçlara karıştırmakla eşdeğer bir davranıştır.
  çok umurlarındaydı biri desteklesin diğeri desteklemesin. savaşlar oluyor, haliyle insanlar ölüyor. filistin halkına hak verilebilir. aç, susuz, hastanesiz, hiçbir şeyleri yok..vs ama bilinmelidir ki filistinin düşmanı israil değil, filistinin düşmanı hamastır. evlerin altından israil tanklarına ateş açıp, üst katlarda oturan masumları, bebeleri düşünmeyen israil değildir. halkın ülkeden çıkışına izin vermeyen israil değildir. acil hastaları israil hastaneleri "bize getirin" dediği halde göndermemiş olan da israil değildir. yeterince bakınmamış olan baksın ki, filistinin düşmanı hamastır.
  daha birkaç sene önce ikide bir bomba atıyorlar, canlı bomba yolluyorlar diye duvar ördü araya israil.
  masum insanların ne günahı var evet. günahları yok. savaş var, ülkeye sahip olan hamas var. günahları yok ama kendi içlerinde düşmanları var. nasıl bizde varsa onlarda da var.
  şimdi pkk dağda çatışıyor diye askerimiz dağda, bizim dağlarımız var sınır bile koyulamayacak durumda olan. doğuda, uzak değil bizim ülkemizde halkın içinde pkklı olduğundan şüphelenilen adamlar nasıl yok ediliyor haberiniz var mı? yok. hamas dağda çatışmıyor, hamas şehrin, bir ülkenin içinden diğer ülkeye saldırı düzenliyor. masumlar bu nedenle ölüyor.
  desteklemek kısmına gelince, ne israilin desteklenecek tarafı, ne filistinin desteklenecek yanı yok.
  insanlık yok olacak diye üzülenlere tavsiyem, gerçeği kabul edip artık insanlığın çoktan yok olduğunu kabul etmeleridir. 2000 senedir o topraklar için savaşılıyor, dar-ı dünya yıkılsa yine savaşılır.
  ayrıca filistine destek olurken tekrar haması, tekrar pkk yı kamplara alan, onları eğiten, silah tutmayan ayrımcı olmayan adamı bile nasıl türkiyeye karşı kışkırttıklarını, nasıl eğitip eğitip yolladıklarını, bizim dağlarımıza "şehit" olmaları için yolladıklarını düşünün. halka hak verin ama bir de ordan burdan bakın. iyi gelir arada.
  tam da ucu özel kuvvetlerimizi kaldırmaya dayanacak mevzularla uğraşıyorken türkiye. destekleyin sevin öpün okşayın haması.
  ama sanmayın ki barış kupasını hepberaber kaldırırsınız. (burda sevimli bir gülücük var)
  (son yazılarıma baktım da amma filistin israil mevzusuna yazmışım, ne ifrit bir konudur ballarım. fukara sümüğü gibi yapışıyor insanın eline diline)
  ... merenptah
 10. 8.
  (bkz: dangalak yazarlara nokta noktalar serbest olsun) gerçi ölen bebeklerin çocukların yarın senin gibilere söyleyecek çok şeyi olacaktır...
  ... zippoooo