1. 1.
  haberi okuduğum kadarıyla öğrenciler iyi etmişler vesselam. zaten nerde bir karışıklık, nerde bir savaş biz ordayız anasını satayım olan bizim mehmetçiklerimize oluyor. vakti zamanında bizi asalaya oraya buraya satan insanlar yüzünden şimdi din dayatması ile yandaş olmak durumunda kalıyoruz unutmamalı ki tarih tekerrürden ibarettir. suudi zibidileri de dinkardeşimizdir sözde ancak tarihte bizlere yaptıkları döneklikler vb herşey ortada. bazen delirip türk ün türkten başka dostu yoktur dememek için zor tutuyorum kendimi. adamı zorla faşist yapıp salamurasını kurarlar!...

  gelelim habere öğrencilere kaldı ve onlara kaldı evet. sesini duyurmayı tercih edenler zaten bu ülkede anca öğrenciler gerçi onlarda çoğu zaman piyon olmaktan öteye gidemiyorlar ama haklı gördükleri mücadelelerinden de dönmüyorlar. evet öğrencilere kaldı!size kaldı!.. ayriyeten eylem yapan kişiyi görünce saldıran halk da cabası otomatiğe alınmış robot gibi bir linç etme isteği vs. şehitler ölmez evet doğru. saygımız sonsuz. ama şehitler ölmez diye bağırırken öğrenci linç etmek de çok akıllıca değil mi. bi de anlasan zaten onların sözlerini. diyorlar ki askerlerimiz gitmesin. israilin uşağı olmasın. bırak isarili kimsenin uşağı olmasın. bizim derdimiz bize yeter. kandil yeter. ama dinleyen yok ki anasını satayım. genç mi, bağırıyor mu, hakkını mı arıyor hemen linç et zaten. cumhurbaşkanımız da aynı şeyi istedi. onu da linç edecekmisin ulan zibidi!...

  edit: emniyet müdürünün milleti gaza getirme cabası anlaşılmaz. kardeşi kardeşe kırdırmak nasıl birşey? bir de her pankart açan eylem yapan terörist midir kardeşim, bu ülkede eylem yapmak suçmudur? bir de o çocuklar aynı şeyi söylemişler dayak yemişler yazık. aynı fikrin mücadelesini verirken körü körüne bakanlardan dayak yemek ne acı..

  edit 2: bu entryi ekşi oylayan denyo sözüm sana. senin de abin dayın amcan vs lübnana askere gitsin, koreye gitsin, vietnama gitsin, oraya buraya gitsin. milletin sikindirik dertleri yüzünden kendi vatanında kandildekileri temizlemek varken bizi her türlü satan memleketelere gitsin. kendi isteğiyle mi o ayrı?... okumadan ekşilediysen sana da yazık.bana ninjalık yaptırmayın delirtmeyin adamı
  39 -5 ... mey
 2. 2.
  işin daha vahim boyutu istanbul emniyet müdürünün göstericilere saldıranlar için "vatandaşımız gerekli tepkiyi gösterdi. Güzel bir tepki vatandaşımızın tepkisi."
  demesi. http://www.milliyet.com.t...06/08/31/son/sontur04.asp
  7 -1 ... sıpa
 3. 3.
  pankart acanların pkk lı sanılmasından kaynaklanan olaydır. saldıranların pankartı bile görmeden 'aha pankart kesin pkk dır vurun .mina koyim.' demesinden kaynaklanır. Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah vatandasın tepkisi güzel bi tepki demesi ilginçtir. *
  7 -1 ... cakaf
 4. 4.
  hiçbirimizin orada olmadığından dolayı kesin yargıya varmamamız gerektiğini düşündüğüm olaydır. bunu iktidara muhalif bir kanal yayınlıyor ve bunu hükümete karşı kullanıyorsa kıllanırım arkadaş. sorarım peki bunu haber yapanlar açtıkları pankartı görmüşler mi? hangi sloganı attıklarını duymuşlarmı? yok. ama oradaki herkes yuhluyo demekki bir şey olmuş. oradakilerin hepsinin ak partili olamayacağı ve asker göndermeyi destekleyeceğine göre işin farklı bir yanı olduğunu düşünmeden edemiyorum. eğer haber iyi izlenirse kadının birinin çok açık onların pkk lı olduğunu söylediği gözükmektedir. şimdi oradaki herkes aynı şeyi görüyorsa emniyet müdür de aynı şeyi görmüş demektir, ve doğal olarak verdiği tepki de normaldir. eğer onlar gerçekten pkklı ise kimse bu insanları savunamaz o zaman da celalettin cerrah ta sonuna kadar haklı çıkmış olur. beni yanlış anlayanlar veya eleştirenler labilir ama ben sadece farklı bir noktadan baktım, kimbilir belki doğrusu budur.
  2 -9 ... fewzi1907
 5. 5.
  turkiye'nin yavas yavas fikir ve dusunce ozgurlugunu, insan haklarina saygiyi, demokratikligini kaybettigine delalet olan olaydir. gerci bu saydiklarim daha once var miydi? yakin tarihte olmadigi kesin. ama en azindan bazi duyarli insanlarin engellenmemesi gerekir. oradaki genclerin pkk li olmadigini ben ne kadar iyi biliyorsam, oradaki turkiye nin karanlik yuzlerinden olan insanlar da, kanunu baska yerlerde aramaya yonelten emniyet muduru de o kadar iyi biliyor. emperyalizmin askeri olmak istemeyen insanlara bu tepki nedendir, hangi soruna karsi insanlar oradaki genclere en iyi cevabi vermistir? ne cevap vermistir? demistir ki, turkiye bagimsiz bir ulke olmak istemiyor demistir, biz emperyalizmin usagi olmaya devam edecegiz demistir, ezilen halklarin degil ezenlerin yanindayiz demistir. e gereken cevabi halkimiz cok iyi vermistir, emniyet mudurunun konusmasina gerek yoktur, zaten kimin ne oldugu ortadadir.
  7 -1 ... lionheart
 6. 6.
  30 ağustos zafer bayramı kutlamalarına da siyaset ve ideoloji karıştırmaya çalışmış bir avuç kullan at tipi beyinsizin ortaya alınarak güzelce sopalanması durumu.

  pkk lı olup olmamaları hiçte önemli değildir;zaten orada zafer bayramını kutlayan insanlar da oraya pkk lı gelemeyeceğini rahatlıkla tahmin ederler;fakat olumlu olan cevaplarını almaları ve zafer bayramına siyaset karıştırmanın cezasını bulmalarıdır.
  3 -9 ... disco inferno
 7. 7.
  eylemi gerçekleştiren 4 üniversite öğrencisi bugün mahkemede serbest bırakılmıştır. eylemcilerden bir tanesi az önce kanaltürk ana haber bültenine konuk olmuş ve canlı yayında sorulara yanıt vermiştir. pankartta ' israil askeri olmayacağız , öğrenci kolektifleri' dışında bir şey yazmadıgını, asker gönderme kararı alan devlet erkanı orada bulunduğu ve emperyalizme karşı kazanılan bir zaferin yıldönümü olduğu için böyle bir gün seçtiklerini, orada bulunan insanların ilk başta sadece izlediklerini, ancak 'terörist bunlar, vatan haini' şeklinde bağırarak ortamı provake eden ve halkın içine atan 'bazı görevliler'in etkisiyle linç girişiminde buunduklarını söylemiştir. lübnan'a yollanılmasına çalışılan askerlerin barış gücü olarak değil görev gücü olarak addedilmesinin daha doğru olacağını, hizbullah'ın bu güce karşı çıkacağını ve oradaki hakim güçlerle bu görev gücü arasında bir çatışma yaşanmasının kaçınılmaz olacağını belirtmiştir. bir diğer eylemci de röportajda 'celalettin cerrah asker cenazeleri gelince çok güzel bir tepkidir diyebilecek mi' şeklinde gayet anlamlı bir soru yöneltmiştir.
  ... by the way
 8. 8.
  1980 den sonra bu ne saldırıdırdır anlam vermek imkansız. "paralı eğitim istemiyoruz" diye haykıranlara linç.... "vatandaşımız gerekli tepkiyi gösterdi. Güzel bir tepki vatandaşımızın tepkisi.", "çocuklarımız ölmesin" diye haykıranlara linç "vatandaşımız gerekli tepkiyi gösterdi. Güzel bir tepki vatandaşımızın tepkisi." "abd, israil askeri olmayacağız" diye haykıranlara linç "vatandaşımız gerekli tepkiyi gösterdi. Güzel bir tepki vatandaşımızın tepkisi."........

  1980 den sonra "işi zikir, katığı şükür, düşmanı fikir bir toplum" (hasan basri aydın) yaratmak için çok uğraştınız, okumadı insanımız, okumalarına izin vermediniz,tv girdi hayatlarına, falanca mankenin selülitleri şehitlerimizden daha önemli oldu 20 dk aldı haberlerde, boy boy resimlerini sergilerniz gazetelerde güzel kadınların yakışıklı erkeklerin, falanca topçu şu takıma şu paraya geçti, falanca popçu yeni aşkıyla yakalandı, semra kaynana kendine gelin buldu, ....... okutmadınız, okuduz. okuyanlar teröristti terörist oluyordu, okumadı insanımız onların yerine siz okudunuz dediniz ki "bunlar terörist". okumadı halkımız inandı size sonuç.... "oğlum ölmesin" diye haykıran anayı tartaklayan, "kardeşlerimiz ölmesin" diyen öğrenciyi linç etmeye çabalayan insanın oğlu dün afganistana, somaliye vb yerlere gönderildi ölebilirdi. bugün yine deniliyor ki biz "abd askeri olmayacağız" linç etselerde abd askeri olarak onların istediği bir yerde yanlışlıkla!!!!!! düşen bir bombayla ölmeyeceğiz.

  "vatandaşımız gerekli tepkiyi gösterdi. Güzel bir tepki vatandaşımızın tepkisi." siz okuyun vatandaşımız yerine. şişirin bakalım nereye kadar sürecek.
  3 ... kolibandı
 9. 9.
  buyrun bir de burdan yakın dedirten başlıktır. http://www.kanalturk.com.tr/haber.php?haber_id=60138 pe (bkz: kaka)
  ... dahii
 10. 10.
  bugün 1 mayıs mahallesinde de gerçekleşen olaydır. bilmeyenler için söyleyeyim pkk lı bir grup yolu kapatıp polise taş fırlatıyor ve polis müdahele ediyor. bazı sitelerde polis bize saldırdı denmektedir ve yolu kesip polisi taşlama olayından doğal olarak hiç bahsedilmemektedir.
  1 -3 ... fewzi1907