1. 1.
  Selman’dan şaşırtan çıkış: israil 1937 sınırlarına dönsün

  Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in, Avrupa Birliği (AB)-Arap Birliği Zirvesi'nde Filistin meselesine ilişkin genel kabule aykırı olarak "1937 sınırları" ifadesini kullanması şaşkınlık yarattı.

  Mısır'ın ev sahipliğinde pazar akşamı açılışı gerçekleştirilen zirvede konuşan Suudi Arabistan Kralı Selman, Suudi Arabistan'ın Filistin meselesindeki değişmez tutumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Selman, “Başkenti Doğu Kudüs olan 1937 sınırlarında bağımsız bir Filistin devletinin kurulması başta olmak üzere, Filistin halkının bütün meşru haklarının geri verilmesi konusundaki değişmez politikamızı tekrar vurguluyoruz” dedi.
  Kral Selman bin Abdulaziz’in, önündeki yazılı metne bağlı konuşmasında “1967 sınırları” yerine “1937 sınırları” ifadesini kullanması dikkati çekti. Konuyla alakalı Suudi Arabistan veya israilli yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. 1937 yılında israil resmi olarak kurulmamışken, Yahudi devleti güneyde Tel Aviv ve kuzeyde ise Hayfa’yı da kapsayan dar bir sınıra sahipti.
  https://www.sozcu.com.tr/...arina-donsun-3669404/amp/
  ... recomax
 2. 2.
  allah konuşturmuş.
  1 ... sultan baybars
 3. 3.
  israillilerin kaba tabir ile pek "sklemedikleri" açıklama olmuştur. cevap vermeye bile tenezzül etmemişler. suudi arabistan filistinliler için falan söylemez böyle şeyleri mutlaka bir toprak koparma vs hesabı vardır bu tombul oğlanın. işin ilginci hem israil hem suudi arabistan amerikanın sağ ve sol kolları. kendi kendisine bilek güreşi yapıyor sam amca demek ki.
  1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  sen de osmanlı sınırlarına dön o zaman karataşak seni.
  1 ... ibni maymun
 5. 5.
  israil anasının damına dönsün bence...

  dur la yoksa bu zaten dönmüş hali mi?
  ... mavraci