bugün

Bir türk olarak telafuzunu kolay ve türkçe'ye yakın bulduğum ve konuşmasının benim için ingilizceye göre çok çok daha keyifli olduğu bir dil. ispanyolcanın gerçek anlamda bir tınısı var ve insana kendisini ifade ederken bir serbestlik sağlıyor bu.
ispanya halkının daha mükemmel konuştuğu dil. güney amerika halkları arapçadan daha beter konuşuyor bu güzelim dili gerçekten. latinlerin kamyon altında bırakılmış ispanyolcasından has ve öz ispanya ispanyolcasını tercih etmek evladır.
türkler için öğrenmesi en kolay yabancı dil yorumu yapılmakta olan dil.
ama türkçe ile ispanyolca arasındaki bağı çözemedim.

sondan eklemeli diye japonca dense anlarım; bazı ortak kelimeler nedeniyle arapça, farsça ya da sırpça anlarım. ama ispanyolca? benzer bir yorum da portekizce için yapılmakta.

ingilizce'den sonra 2. yabancı dil olarak mantıklı mı bilemiyorum.

ispanya ile birlikte neredeyse tüm güney amerika'da konuşulmakta olan dil;
arjantin, şili, kolombiya, meksika, paraguay, uruguay, venezuela ve küba, dominik, panama gibi epeyce küçükçe ülkenin dili.
Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri, nüfus bağımsız en fazla konuşulan dillere bakıldığında ispanyolca'nın ingilizce'den sonra en çok ülkede konuşulan 2.dil olduğu görülüyor. Şuan birçok amerikan okulunda yabancı dil olarak ispanyolca öğretilmekte. Öğrenmesi kolay mı zor mu bilmiyorum fakat ispanyolca bilen birkaç kişiden duyduğum, kelimelerin akılda kalıcılığı kolay olduğu için öğrenmesi kolay diyorlar.
çok tatlı bir dil ve kesinlikle öğrenilmeli. Bir önerim ise önce fransızca öğrenirseniz bu dili daha kolay öğrenirsiniz, fransızca daha geçerli bir dil. ispanyolca 3.sırada. Birinci sırada ingilizce, ikinci sırada fransızca.
resmi dil olarak kullanan ülkeler; ispanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Ekvator Ginesi, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela'dır.

çince'den sonra en çok konuşulan 2. dildir.

ispanya,
Arjantin,
Şili.. ah ulan.
Bana çok değişik gelen bir dil. Netflix de bir dizi var ispanyolca olarak izliyorum. Nasıl çeneleri yorulmuyor hayret. Bir perche ve che değişleri var hem 'ama' hem 'nasıl' hem 'neden' hemde 'kim' gibi bir sürü anlam içeriyor. O zaman ben ikisini söylesem yeter ülkede. Çenem kaydı lan.
öğrenmeyi çok istediğim ama bir türlü başlayamadığım dildir.
dünyanın en estetik dili. dinlemesi çok zevkli. kulağa hoş ve tempolu geliyor. libidomuda yükseltiyor.
ñ harfinin telaffuzu zevkli dil.

(bkz: españa) (bkz: espania)

ayrıca j harfi de kalın h gibi okunur.

örnek: jose ernesto sosa (bkz: hhhhose ernesto sosa)
Kendilerine espanyol diyen sempatik insanların dili.
Dünyanın en güzel dilidir:
este es el idioma mas hermoso del mundo
Türklerin en kolay öğrenebildiği dillerde ilk sırada gelir.
Habu videodan sonra siz de ispanyolca konuşabileceksiniz. https://www.instagram.com...Up/?igsh=andqdm1mbzF1ZTRm
Her neden ise kardeşi denebilecek portekizce gibi hemen hemen hiç sevmem bu dili..
latin dili, latin alfabesi, dünyada en çok konuşulan hatırlamadığımcı dil…
dental diller arasında ruhumu en çok çeken dildir. hatta ruhum ve kişiliğimle harmanlanıyor bile diyebilirim. tamamen öğrenmek için kendime sözüm var.