1. 1.
    almanca almanca almanca.

ispanyolcaya az önce hevesle başlayıp bıraktım.

türkiyede bu dil için yeterince adam akıllı kaynak yok, bir ispanyolca eğitim kitabı 50 liradan başlıyor.

çoğullarda kelime sonuna gelen s eki neden geliyor diye kimse yazmamış.

garip garip şeyler. en azından elimde almanca için kaynak var. almancaya tekrar dönüyorum.

Edit: ispanyolcayı öğrenmek için her türlü kaynak var diyenler gitsinler kitapçılarda fiyatlara baksınlar.

Ayrıca internette de yeterince kaynak yok adam akıllı.
    4 -2 ... kaptanaga
  2. 2.
    Konuşma estetiği açısından ispanyolca alır lakin bizim geri kafalı MEB işin ticari kısmına bakıp lise müfredatında almanca'yı seçmiş.

ispanyolca'yı dünya üzerinde yaklaşık olarak 800 milyon insan konuşmaktadır. Almanca'yı ise sadece alman denilen sert insanlar konuşur.

Ayrıca ispanyolca 15'e yakın ülkenin resmi dilidir.
    Şimdi yap seçimini.
    14 -7 ... rosadolujoe
  3. 3.
    ikisini de zamanında bir hevesle öğrenmek istemiştim sonra sıkıldım bıraktım. en iyisi ingilizce.
    2 ... marjinalbirnick
  4. 4.
    Fransızcayı tercih ederim.
    7 -2 ... ucanfilimvar
  5. 5.
    ispanyolca...önü açık diyorlar.
    2 ... philosophos
  6. 6.
    ispanyolca dünya da en çok konuşulan 2. dil.
    2 ... yakov
  7. 7.
    Tamam kabul ikinci dil de, konuşan ülkeler meksika, Bolivya, güney amerikanın ülkeleri...

ispanya'dan başka adam akıllı konuşan ülke yok, tamam almancaya göre daha pragmatik bir hareket ama şu ülkeye de adam akıllı kaynaklar getirin be kardeşim, bu dil hakkında gramer bilgisi olan dil bilimci sayısı parmakla mı sayılmak zorunda?
    6 ... kaptanaga
  8. 8.
    almanca. ispanyolcaya göre öğrenmesi çok daha zordur ama daha güzel bir dildir. ayrıca daha çok işinize yarar. he ben hobi olarak öğreniyorum diyorsanız başka.
    1 ... r3tr0
  9. 9.
    sözel-sosyal işlerle uğraşıyorsanız ispanyolca, teknik-mühendislik işlerle uğraşıyorsanız almanca.

uğraşacak bir işiniz yoksa-----

"her kuşu siktiniz kaldı leylek" efendim...
    5 ... torunusamil
  10. 10.
    s takısı ingilizcede de var ya. neden türkçede çoğul için -lar koyuluyor biri açıklamasını yaptı mı bugüne dek? çok şaapma öğren geç.
    3 -4 ... atabaka