1. ?.
  ismini beğenenlerin yanında, tanıdığı herkesin ona seslendiği ismini beğenmeme durumudur. belli gerekçeleri varsa mahkemeyle değiştirebilirsin ama bu sefer de bu güne kadar sahip olduğun diploma vs gibi şeylerde değişiklik gerekecektir. bir sürü iş çıkacaktır. öte yandan seni tam olarak ifade eden isim bulmak ya da sahip olduğun isimden sonra başka bir isim belki harflerin taşıdığı anlam ya da ismin karakter ve huyu da etkilemesinden dolayı acaba olumlu mu olacak olumsuz mu diye düşündürür.. isim küçük ama etkili bir şeydir. iki isim desen biri bir isminle seslenir başkası öteki isminle o da bir çözüm değildir.
  2 ... samanta
 2. 1.
  sıkça rastalanabilecek bir durumdur. ismimin güzel olduğuna inanmaya başlamama rağmen çok uzun bir isme sahip olmaktan hala şikayetçiyim sözlük.
  1 ... kahkahamakinesi
 3. 2.
  çift isimlilerde baş harfi ve noktasıyla geçiştirilen isimdir. tek isimlilerde başa gelen çekilecektir zaten.
  1 ... heyomeyo
 4. 3.
  ahmet ismine sahip olanların bir çoğunun derdidir.

  zira ahmet türkiye'de en çok kullanılan erkek ismidir ve elini sallasan ahmnet'e çarpar. hayır yani sevgiliden ayrılınca kadının hali perişan ondan diyorum, günde az 3-5 kez duyar ahmet ismini.*
  ancak islam peygamberi hz muhammed'in de bir adı ahmet olduğundan saygı duyulması gereken isimdir. inançlı ol veya olma saygı önemli.

  ( evet amk ismim ahmet nolmuş? ne var arkadaşım ne bakıyorsun? )*
  1 ... duttylog
 5. 4.
  şaziye, raziye, lütfiye, satiye, satılmış gibi bir isme sahipse kişi; olağandır.
  ... fenomenal