bugün

bağlanmayı soyadına indirgeyen hastalıklı bir düşünce biçimidir. kızları itici yapan detaylardandır.

"evlilik" bkz.ı veren arkadaşın yanaklarından mıncırdım.
olsa olsa aşkı medeni kanuna göre yaşamaktır. yapmayın, etmeyin yasalar size sevdiğinizin soyadını vermeden atlamayın.*
yazan kişi erkekse..
(bkz: hanımköylü)
facebookta son zamanlarda hastalık gibi yayılan alışkanlıkttır özellikle.*
kadınların dönem dönem yaptıkları şeydir. Her kadının aklından geçmiştir. "Acaba soyadı adımın yanına yakışacak mı?" diye. Fakat fazla takılmamakta fayda var. (bkz: Soyadına göre koca bakmak)
memelerin yeni yeni çıkmaya başladığı dönemde kafalar güzel oluyo ya, he işte güzel kafa ilk bunu yaptırıyor.
enteresan valla.
sevilen ünlünün soyadı yazıldığı zaman dadından yinmez.

(bkz: betül bieber)
(bkz: ayşe bloom)

edit: ha bi de aşk-ı memnu 'dan bir örnek var bak onu unuttuk.

(bkz: nihal haznedar) *
Genel olarak kızların sevdiği erkeklerin soyadının kendi adlarıyla uyup uymadığını denetlemeleri.
andavallıktır. insanın kendi soyadını kullanması kadar gurur verici başka bir şey olabilir mi? olamaz.

efendim bundan seneler önce, internetin yeni keşfettiğimiz zamanlar. kardeşim ile internet kafeye gittik. internette fütursuzca sörf yapıyordum. o an bir reklama tıkladım. bir kadın parfüm tanıtım reklamı. 10 kişiye mail olarak gönderin çekilişteki 3 şanslı kişiden biri siz olun minvalinde uyarılar, sloganlar yer alıyordu. 3'lü set göndereceklermiş. iyi dedim, yolladım 10 kadın arkadaşıma. kardeşime de gönderdim. ama benim kardeşim soyadını, o zamanlar görüştüğü çocuğun soyadı olarak vermiş. lan gerizekalı adres yazmışsın, anne kızlık soyadını vermişsin soyadını neden yazmadın? olmazmış efendim, soyadını yazmaması gerekiyormuş. murphy kanunu ya, 3 şanslı kızdan biri de kardeşim çıkmış. eve getirmişler hediye paketini. isim tutuyor ama soyisim tutmuyor, annem anlamış durumu. tamam benim kızım, o söylediğiniz soyisim de arkadaşına ait, siz bana verin demiş ama adamlar, hayır soyisim tutması lazım demiş. yaa yaa demek ki neymiş? her türlü ihtimale karşın kendi soyismini kullanman gerekiyormuş.
aptallıktır.genellikle kız o herifle evlenemez ayrılırlar ve kız kaşar damgası yer arkadaşları tarafından.
güncel Önemli Başlıklar