bugün

insana çok şeyler düşündüren bir kıyaslamadır.

görsel

görsel
rte nin tokatlayarak alacağı versus recep tayyip erdoğan dururken ismet inönü kim amk, şu adaları yunana seve seve veren adam mı.
inönü Şerefsizin Tekidir. kendisine fazla sempati duymasam da saygı duyuyorum Cumhurbaşkanımız En Azından Müslüman. Sarhoş Olup ingilizlerle alem yapmıyor !
Rtenin gemicik farkıyla kazanacağı versus.
sözlük yazarlarının gözden geçirmesi gereken bir karşılaşmadır.
Açıkçası ismet inönü cü değilim ama ülkeyi 2. dünya savaşına sokmamasını da burada yabana atmamak gerek. Ben yaşamasam da biliyorum zor zamanlardı. Sovyetler bir yandan ingiltere bir yandan Almanya diğer yandan savaşa sokmaya çalışıyorlardı Türkiye'yi.

Son dakika savaşın bitmesine 2 gün kala Almanya'ya savaş ilan etmemiz iyi bir taktiktir.

Şimdi çıkacak bir kaç Enver paşa sevdalısı ama takmamak gerek.

Mevcut Cumhurbaşkanı dönemi kapanınca kıyaslamak gerek. Yani gelmeden önce geldikten sonra.
Bu dönemin olduğu için kıyaslama nesnel olmaz.

Şimdiki sevgiliye seni hepsinden çok seviyorum demek gibi absurd.
bir araba laga luga ile yapılmaya çalışılan haksız karşılaştırmadır. inönü gibi bir kahramanla, bir devlet adamıyla, alt tarafı demogog, kifayetsiz muhteris bir sucukçu muhasebecisini karşılaştırmak pek manasız.

fakat memleketimizde sucuk sever sayısı çokça olduğu için olsa gerek ki yılmaz özdil karşılaştırmış:

http://www.sozcu.com.tr/2...l/inonuyle-oburu-1421889/
güncel Önemli Başlıklar