1. 1.
    ak partili kardeşlerimizin ortak görüşüdür. türk halkının dini değerlerine kin kusan birini sevmemek kadar doğal birşey olamaz.
    8 -8 ... tamirci manny
  2. 2.
    (bkz: kürt ismet)
    1 -7 ... doc dr c sinan sagiroglu
  3. 3.
    ne kürtlüğü yüzünden, ne de akpli olduğum için. ben onu camilere at bağlayıp bizi bir arada tutan değerlere saygı göstermediği için, kendisini hem halktan hem de kutsal değerlerden üstün saydığı için sevmiyorum! lan sen kimsin koca devletin kurucusu dokunmamış, ezana camiye...
    5 -3 ... torunusamil
  4. 4.
    bir rivayet Atatürkün de aynı duygular içinde olduğunu söyler.
    -1 ... ettoman
  5. 5.
    her toplulukta gurur duyarak söylediğim mükemmel sözdür.
    1 -3 ... cigoboss1984
  6. 6.
    gayet normal bir durumdur. ben de bir atatürkçüyüm ve inönü'yü sevmiyorum. neden mi?

15 yılda ata'nın mirasının içine eden,

atatürk'ün daha cesedi soğumadan paralara kendi resmini bastıran, sağa sola heykellerini diktiren,

anadolu'ya gönderdiği birbirinden orospu çocuğu yöneticilerle halka kan kusturan,

istanbul'daki zengin ermeni, rum ve yahudilerin servetlerini kendi yandaşlarına dağıtmak için varlık vergisi diye bir zırva çıkartan,

varlık vergisi borcunu ödeyemeyen ermeni-rum-yahudi iş adamlarını kara kışta erzurum'a demiryolu döşemeye gönderen ve bir çoğunun ölümüne sebep olan,

27 mayıs darbesini perde arkasından destekleyen,

daha önceki bir entryde söylendiği gibi camilere at bağlatan,

sabahattin ali başta olmak üzere pek çok sağ-sol görüşlü aydını gizlice öldürten,

70'lerde ecevit'in kendi yerine geçmesini önlemek için bin türlü siyasi katakulli çeviren,

açık oy gizli tasnif (kime oy verdiğinizi herkese gösterip ondan sonra sandığa atıyorsunuz, ama buna rağmen sandıklardaki oylar devlet görevlileri tarafından gizlice sayılıyor) gibi rezilliklere imza atarak seçim(!) yaptıran.

''şu okullar olmasa milli eğitimi ne güzel idare ederdim'' diyen hasan ali yücel gibi tipleri milli eğitim bakanı yapan,

okullarda çocuklara mandolinle mozart çaldırarak ''çağdaşlaştırmaya'' çalışan,

köylü vatandaşların kıyafetlerinden utanıp onları ulus semtine sokmayan nevzat tandoğan gibi bir herifi ankara valisi yapan,

bir kişi, geldiği makam ne olursa olsun atatürkçü falan değildir.

ayrıca atatürk'ün bile inönü'nün yaptığı birtakım icraatlar karşısında sabrı taşarak 1937'de onu başbakanlık görevinden istifa ettirdiğini ve yerine celal bayar'ı getirdiğini, ismet inönü'nün cumhurbaşkanı olunca da celal bayar'a ekibiyle beraber görevden el çektirerek bir nevi ''atatürk'ten intikam aldığını'' da hatırlatalım.
    8 -3 ... seyhini ucuran murit
  7. 7.
    katıldığım görüştür. sebebi çok fazladır. ortak sebepler vardır herkesin bildiği. başarısız yönetim, dine karşı şiddetle yrüttüğü savaş, 27 mayıs vs.
    ancak, şu yanlışı düzeltelim. mustafa kemal öldkten sonra paralara resmini bastırmıştır doğrudur ama, bu durum kanundu o dönem. mustafa kemal, kendi resimlerini bastırmak için cumhurbaşkanının resmi basılır diye. sonrasında inönüde başa geçince de onun resimleri bastırılıyor.
    2 -2 ... ailrimed
  8. 8.
    bu sözü söyleyen her kim olursa olsun benden uzak allaha yakın olsun dediğimdir...

Atatürk'ü sevmiyoruma çeyrek kaladır.
    -8 ... mo ni fe
  9. 9.
    --spoiler--
    fethullah'ı yakışıklı bul sen şakirto
    --spoiler--
    4 -4 ... ceterelealtdeleteenter
  10. 10.
    ülkenin içine osurmadan sıçan onunlada kalmayıp darbe ile sıvayan siyaset adamı. adamı biraz ağır mı kaçtı?
    2 -2 ... kuzeymen