1. 1.
  cahilce bir iddiadır... asker temelli bir siyasetçi askerlik yapmasa ne olur...
  ... uzay muhtari
 2. 2.
  ''adam orgeneral'' demiş biri, yani? hulusi akarda akpnin genel kurmay başkanıydı ama askermiydi?

  şaka bir yana başlıktaki yazar ''ayroni'' yaparak insanların nelere inanabilecegini anlatmaya çalışmış.
  2 -1 ... dergah sovalyeleri
 3. 3.
  Hahahahahaha abi nereden aklınıza geliyor bunlar ?
  -1 ... asosyaltipci
 4. 4.
  Suriye cephesini bırakıp kaçtığı iddia edilen tellalla aratılıp ordusunun başına geçmesi gerektiği söylenen buna rağmen bulunamayan askerlerini bırakıp ingilize teçhizatlarıyla esir düşmesine ve Suriye cephesinin göbekten yarılmasına sebep olan ve soluğu Anadolu'da alan komutanlardan biri(!)

  Sanki askerlik yapmasaymış daha iyiymiş.

  Ki inönü savaşlarında (eğer varsa) m. Kemal'e defalarca bu görevi yapamayacağını ağlamaklı bir sesle söylemesine rağmen m. Kemal'in Israrı ve kurmay desteğiyle başarı sağladığı iddia edilen komutan (!)
  -1 ... isminiunutanadam
 5. 5.
  1960'ların ortalarında orta anadolu mitinglerinden birinde süleyman demirel denilen zürriyetsiz abd uşağının dillendirdiği olaydır..

  morrison süleyman namı diğer çoban sülü kürsüye çıkar andaval takımı toplanmıştır bir ara demirel eyy halkım siz biliyor musunuz bu ismet paşa var ya bu ismet paşa (evet paşa diyor) asker kaçağıdır askerlik yapmamış bakaya'ya düşmüştür işte ismet paşa budur ....
  kürsüde ap'nin(adalet partisi) başkan yardımcılarından biri beyefendi ne yapıyorsunuz paşam genel kurmay başkanıydı rezil olmayalım derken halk ismet paşa'ya yuh çekmeye ,başlar ,bak der demirel yardımcısına bak da gör şimdi ismet düşünsün çıksın işin içinde, hatta akşam baskısı yapan yerel gazetelerden biri ismet paşa (paşa yazmışlar) asker kaçağıymış diye manşet atar.

  anadolu halkı böyleydi o zamanlarda şimdi de, hani geçen bursalı spiker kadın borla işleyen hava uçan karada kaçan denizde yüzen tank yaptık diye haber yapmış konya'da da konyalı dayı cumhurbaşkanı erdoğan'a reis havada uçan tank yapmışız diye sormuş erdoğan' da olur olur demişti ya ..

  işte olay bu .

  bu olayı iki kere sözlükte yazdım ,başlığı açan cahil okumamış anlaşılan.

  eee cahil olmak böyle bir şey,kültürsüz ..
  2 -2 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  http://www.mfa.gov.tr/say...asa__nin-ozgecmisi.tr.mfa
  1 Eylül 1903’te okulu birincilikle bitirmiş ve Topçu Mülazımı Sanisi (Teğmen) olmuştur...

  başarısız bir politikacı, olağanüstü bir komutan.
  ... alpertunna
 7. 7.
  ismet paşa askerlik yapmadıysa inönü zaferlerini kim kazandı? ingiliz gemisine binip kaçan vahidettin mi? yoksa sevr anlaşmasını imzalayan damat ferit paşa mı? azıcık mantık..
  ... sari sacli mavi gozlum
 8. 8.
  Savaşta top sesi işitmekten sağır olduğu için askere almamış, çürüğe çıkarmışlardır.
  1 ... pitislarin hamcisi