1. 1.
    Boraltan isimli köprüde şehit olan azerilerdir.

"Genç nesiller Boraltan Köprüsü Faciası'nı bilmezler. Aslında bu olay, Türkiye'de 1940'lı yıllarda uygulanan totaliter rejimin ne derece insanlık dışı olduğunu gösteren çok önemli bir delildir. 1944'te Komünist Rus Ordusu'ndan kaçan 146 Azerî Türkü Aras Nehri üzerindeki Boraltan Köprüsü'nden geçerek Türkiye'ye sığınmıştı. Karakol komutanı Ankara'ya durumu bildirdi. iltica eden Azerî Türkleri de onları bağırlarına basan Türkiye Türkleri de bu konuda ters bir cevap beklemiyorlardı. Ancak, konu Cumhurbaşkanı inönü'ye intikâl edince, inönü 'Türkiye dışında Türk yoktur' diyerek 146 Türk'ün derhal Ruslara teslim edilmelerini emretti. Ne yazık ki kardeşlerimiz Rus askerlerine teslim edildi. Onlar da hemen oracıkta, Türkiye Türkleri'nin gözleri önünde 146 Türk'ü şehit ettiler. Karakol komutanı, bu faciayı gördükten sonra dayanamayıp intihar etti."

Karşı kızıl fırtına aktı Aras’a kanlar
    Boraltan Köprüsü’nde gitti Azeri canlar
    “Kardeşim sattı beni” nerde kaldı vicdanlar?
    Sığınmışken vatana
    Lanet olsun satana
    Boraltan Köprüsü’nde
    Rahmet olsun yatanaBu acıklı olaya kurtlar kuşlar ağladı
    Kanımızın rengiyle Aras kızıl çağladı
    Üzüldü anavatan yürekleri dağladı
    Hani benim kardeşim?
    Şehit düştü güneşim
    Boraltan Köprüsü’nde
    Dökülürken gözyaşımBizi vermeyin deyip ah! ile baktı geri
    Sınırı geçer geçmez kâfir vurdu hançeri
    Acımadan kurşuna dizdi Moskof askeri
    Olduk kızıla kurban
    Ay can! Can Azerbaycan
    Boraltan Köprüsü’nde
    Ağladı bütün vatanAras’a düştü canlar Ah Boraltan Boraltan!
    Üzüldü bütün Türkler yıkıldı Azerbaycan
    Kardeşlik zedelendi ağladı bütün vatan
    Hani nerede Turan?
    Bu ne acı bir zaman
    Kardeşim şehit oldu
    Ah Boraltan Boraltan!
    3 -8 ... zall bana hep abi der
  2. 2.
    keşke dedeni de yollasaymış.
    6 -6 ... antik kilise sarapcisi
  3. 3.
    inönü O 146 azeriyi vermeseydi geride kalan azerileri rusların elinden kim kurtaracaktı? Hadi buna da cevap verin. Bazen ödediğiniz bedeller, sonra ödeyeceğiniz daha büyük bedellerin kefaretidir. Onların sayesinde diğerlerini ödemezsiniz. duygusal davranırsanız bedeli daha ağır olur. işte o zaman hesap veremezsiniz.
    3 -1 ... royall stars
  4. 4.
    Niye eksilediniz öyle bir olay olmadı mı? E oldu. Zorunuza giden nedir?
    1 ... masklavi
  5. 5.
    müflis bakkal eski defterleri karıştırırmış...

akp'nin köylülerinin dış politikası, iç politikası, ekonomik politikası, eğitim politikası zincirleme iflas etti.. akp'liler lonuşacak bir tek lozan, boraltan vakası, ekmek karnesi filan kaldı.. dikkat ederseniz artık güncel mevzulardan hiç bahsetmiyorlar..

boraltan vakasına gelincee.. hadise yobazların anlattığı gibi değil, ancak belli bir gerçeklik payı da var.

boraltan vakası akp'lilerin suriye'ye soktuğu islamcı katiller kadar korkunç değil.. suriye'de kurulan ve kadınların satıldığı köle pazarları kadar ilkel değil..

boraltan vakası akp'nin amerika'dan aldığı para karşılığında bağdat'ın bombalamasına göz yumması derecesinde aşağılıkça da değil..
    5 -2 ... arbutus unedo
  6. 6.
    CHP'li fanatik partizan bağnaz ve biatçıların ölümüne savunduğu trajediye konu olan azerilerdir.
    -3 ... zall bana hep abi der
  7. 7.
    Gerçekliğini bilmiyorum ama gerçekse eğer bu olmamalıydı.

Ne olursa olsun onları vermemeliydik.
    ... insectoidzz