1. 1.
    Benim tam anlamıyla anlayamadığım yada kendisinin tam anlatamadığı bir türkçülük.

Fakat kitleler için uygundur gibi gözüküyor pozitif bir ivmelenmeye sebep olur diye tahmin ediyorum.

Sanırım fikirleri ve sanatı kendisinden sonra değerlenecektir. Belki iktidar kanadına daha yakın olsa bulunduğu konum farklı olabilir.

Kendisinin bileceği bir durum.
    -1 ... id est
  2. 2.
    Türkçülük gibi türkçülüktür.
    Kendisinin fikirlerinin değerlenmesi gibi bir derdi yok, öyle olsa muhalif tutumunu bu kadar sert bir şekilde korumazdi.
    Canım ismet özel.
    4 -4 ... bilemedim ki ben de
  3. 3.
    türk bir kavmin adı değildir türk bir karakterin adıdır.
    ismet özel

akp iktidarı ile ilgili sözlerine türk olamadıysan oldun amerikalı adlı yazısından bakabilirsiniz.

ne akp, ne de akp’liler tedavülde kalabilecek. şimdiden onların da başına endülüs emevî idarecilerinin başına ne geldiyse geldi.
    ismet özel
    2 -1 ... kazangap
  4. 4.
    ismet özel'in iktidar kanadına yakın olması asla mümkün değildir.
    bugün siyasal islama kendisinden daha fazla ateş püsküren başka bir zat yoktur.
    ha iktidar kanadına yakın olsa idi ne olurdu?
    birlikte yayınevi açtıkları nabi avcı gibi bakan olur idi.
    bakirelerin nefretini kazanan fahişelerin lanetine uğrayan bir insan için mevki ve makamlar gülünç gelir kanaatimce.
    5 ... kamen
  5. 5.
    ismet özel,abdurrahim karakoç gibi çok büyük bir şairlerdir.Bu tip insanların şiirlerinden zevk almak varken neden adamın açığını arama derdindesiniz ki.
    2 -1 ... donanim haber olucusu