bugün

asp.net programlama mvc 2 kursuna yazıldım. geçen salı günü kolay bir sınav ile mülakat yapıldı. programa 40-45 arası başvuru yapılmasına rağmen 25 kişi sınava geldi. dersliklerin öğrenci kapasitesi 16 olduğundan dolayı sınava giren 9 kişi elendi. neyseki bu elenenler arasında ben yoktum *

ders ortamını güzel buldum. bilgisayarların teknik kapasitesi de oldukça iyi. konumu da fatih akdeniz caddesinde. ilk dersime pazartesi günü gireceğim, açıkçası hocanın ders anlatışını merak ediyorum. daha önce hiç ismek kursuna kayıt olmamıştım. derse girdikçe görüşlerimi buraya eklemeye çalışacağım.
niyetim kimsenin ekmeğine laf etmek değil de 'aşçılık' adı altında eğitim veren öğretmenlerin çoğu boş. geçen sene cruise gemisinden haber beklerken 2 ay kadar boşa düştüm. sonra bi arkadaşım, deep, boş boş gezeceğine git bikaç şey katarsın kendine dedi. nasıl sevindim anlatamam. osmanlı mutfağı ve aşçı yardımcılığı kurslarına başvuru yaptım ikisi birden çıktı, bigün birine bigün birine gitmeye başladım. osmanlı mutfağının ilk dersi pizza idi. ben şok. hocam bi yanlışınız olmasın, pizza bizim kültürümüzde yok falan.. evladım öğretmen benim bak dalgana dedi susturdu beni. saygısızlıktan nefret ederim, edebimle gittim geldim 3 hafta. öğretmen izne çıkmış, aşçı yardımcılığına devam ediyorum, öğretmen 'dömi gılas' diye okuması gereken sosa 'dumu gılace' deyince attım önlüğü çıktım gidiyorum, birinci katta bi öğretmen yakaladı beni, nereye diye. ona döktüm içimi. dedim hocam böyle bi eğitim yok. öğretmenler çok yetersiz. sakin ol, al şu anahtarı çık falanca mutfağa gir bi pizza hamuru yap ben geliyorum dedi. hamuru beklemeye alıp, sosunu yaparken içeri girdi. tek bir kelime etmeden seni izleyeceğim, bana güzel bi pizza yap dedi. yaptım, konuşarak yedik, ve bidaha gitmedim. 21 gün sonra telefonuma mesaj, pizza yediğimiz öğretmen yazmış. deep, yarın akşam 17 de burada ol, ilk pizza öğretmenliğine çıkacaksın.. 4 hafta pizza öğretmenliği yaptım. ben iyi değilim, pizzayı herkes yapabilir. ama öğretmenleri gerçekten leş.
uzaktan eğitim merkezi açılıyormuş. geç bile kalınmış bir iş ama olsun hiç olmamasından daha iyidir.
güzel bir eğitim merkezidir bence. her türden her alandan eğitimler var. tavsiye edilesi eğitimlerdir. toplumun mutlaka bu eğitimleri deneyimlemesini tavsiye ederim.
birçok şubesi kapatılarak küçültülüyor.
Çok büyük hata yapılıyor.

Niye kapatıyorsun güzel kardeşim ne güzel millete bedava sanat ve meslek eğitimi veren kurs merkezleri bunlar?

Yazık ediyorsun imamoğlu!
Umarım gereksiz görülüp uzaktan eğitim merkezi de hiç açılmadan kapanmaz dediğim eğitim merkezi.
Yeni dönem kayıtları başlamış lakin yoğunluktan olsa gerek kayıt sistemi çökmüş.
saçma sapan bir şekilde belli branşlara 1 günde kayıt olma zorunluluğu getirilmiş.
resmen yoğunluk olsun da kimse kayıt olmasın bazılarını kapatalım stratejisi.
Geçen dönem aldığım URFS eğitimi ve almayı düşündüğüm Bütçeleme Raporlama eğitimi kaldırılmış.
Gayet üst düzey bir programdı. ufrs eğitimi dışarıda 2 günlük seminer olarak bile 2000+kdv fiyatlardan verilirken ismek bu eğitimi 60-70 saat ücretsiz vermişti.
eko başganın söylemesine göre ismek’i kuran akıl kendileriymiş. Ulan madem o akıl vardı da ne diye şube kapatıyorsun, 1 günde kayıt olun deyip kayıt olmayı zorlaştırıyorsun.

Eko başgan bunlara cevap veremezde şakşakçıları cevap versin duyalım bakalım.
uzaktan eğitim programına nasıl kaydolacağımızı bilen varsa bilgilendirir mi denilen başlıktır.
Mükemmel işleyen sistemi mahvettin.

Mutlu musun imamoğlu?
Yapılan güzel işlerin yerine ilave katkılar yapicaklarina var olanı kaldırıyorlar.

istanbul'da 37 iSMEK kurs merkezi kapatılmış.

Anlaşılan iSMEK tasarruf amaçlı küçülmeye gidiyor.

Eğitim küçültülüp, kısıtlanır mı?

Eğitimde tasarruf olur mu gerizekalı?

Zihniyetini siktiklerim.
300'den fazla branşı iptal etmişler.

Allah belanızı versin.

Edit: niye eksilediniz lan a.a.ızı g.t.nden s.k.yim
geçen yıl bilgisayar işletmenliği kursunu bitirerek sertifikamı aldığım şubeden, bu sene yabancı dil için bugün gittiğim şubenin hizmet vermeyeceğini öğrendiğim kurum. sebebi neydi ki. diye de sormadım görevliye gerçi. bulunduğum muhitte sadece bir tane ismek açık olacakmış. ve branş kayıtları da günlere bölünmüş.
ekrem içine etmiştir. (bkz: nasıl güzel mi böyle)
Sene boyunca kayıt alan kurslar sadece tek gün kayıt açmış. Imamoglu farkıyla. Ne istediyse ismekten bu kadar.

Ayrıca çok yoğun olacak branşlardan bile bir iki tane kurs açılmış 20 kişilik kontenjana 100 kişi başvurmuş. Bravo.
Bu yıl ciddi anlamda hayal kırıklığına uğratmıştır. Abi yıl boyu kayıt alan sistemi 1 haftaya düşürmek nedir ya gerçekten? 1 günde ön kayıt yaptın yaptın, yapamadın seneyi bekle! Zaten kontenjanların da içine edilmiş. 15 kontenjana 130 başvuru var. Ulan belediyenin en beğendiğim icraatlarından birisi şu ismek. Metroya bile bu kadar sevenmedim. Bu yıl tam bir hayal kırıklığına uğrattı beni. Semtimizdeki Bir çok program kapanmış. En yakını 20 km uzağa gitti. Drama ve belgesel fotoğrafçılığına gidecektim, ikisi de kapandı. Tam bir fiyasko. Siyasi muhaliflik yapmak için söylemiyorum. Zaten imamoğlu'na muhalif birisi de değilim. Bu iş güzel olmadı başkan.
aradığım her programı bulamıyorum, uzaktan eğitime tüm programlar dahil mi bilmiyorum. kafamı karmakarışık ettin ismek, bu yıl seni hiç sevmedim!
Ekrem imamoğlu'nun yok ettiği, zamanında çokça insanın eğitim aldığı eğitim kurumları idi. Üsküdar baktı ismek'ten hayır yok üsmek açmış bu sene.
Sadece verdikleri sertifika için gidilen bir çok şubesinde Eğitim düzeyi kötü işi bilen değil genelde torpil ile gelmiş eğitmenler bulunan mekan en azından bulunduğum yerde durum bu.