1. 1.
  bir garip istek.

  ismailağa şeyhi mahmut ustaosmanoğlu'nun kolpacısı kucağında bir bebek getiriyor ve bebeğin kalbinin delik olduğunu annesinin ona dua edilmesini istediğini söylüyor.
  şeyh kendisi aciz, duası bir işe yarasa kendine faydası olur, zaten söyleneni anlamıyor bile yarım yamalak birşeyler söylüyor ve diğer sofi bebeği götürüyor.

  izleyelim;
  https://streamable.com/3uc00

  lan adamın kendisine faydası yok, kalbi delik bebeğe ne faydası olacak?
  23 -10 ... tengir budun
 2. 2.
  ne olursa olsun duanın güzel birşey olduğu gerçeğini değiştirmez. allah sağlık sıhhat versin demek lazım.
  12 -9 ... reservedd
 3. 3.
  bunun kıçını kim temizliyor acaba? daha da ağır olamazdı sanırım.
  7 -4 ... emihotspace
 4. 4.
  haşa ve kella en sonunda insanların birbirine dua etmesine de dil uzatacak kadar düşmüş pandispanya severin aldığı talimat üzerine bütün tarikat/ cemaatlere saldırmasının bir örneğini içeren başlık.

  bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir kafa yapısı.

  '' duası kabul olsa... ''

  haşa ve kella. bu nasıl söz.

  duası kabul oluyorsa türkiyeye dua etsin süper güç olalım,
  duası kabul oluyorsa beddua etsin israil/ amerika yıkılsın,
  duası kabul oluyorsa kendine etsin ve sair ve sair...

  müslümanın her işi rast gitse imtihan nasıl olacak? 4 katlı apartman depremde yıkılsa, 2. katında salih bir kimse otursa, ne olacak onun olduğu kat havada asılı mı kalacak?

  yangın çıksa, müslümanlar hariç herkes yansa; müslüman bir ülkenin askerine atılan kurşun geri dönüp atana saplansa dünyada bir tane gavur kalır mı? sizde akıl/ izan var mı acaba? müslümanlar hiç hasta olmasa, hepsi zengin olsa, hepsi güzel/ yakışıklı olsa; özetle dünya nimetlerinin tamamı onlarda olsa ve hiçbir bela musibet isabet etmese, imtihan nerede haşa?

  belanın büyüğü en büyük zatlara gelir. Peygamberlerin ( salavatullâhi ve selâmuhu alâ nebiyyinâ ve aleyhim ecmaîn) hayatlarına ne diyeceksiniz ?

  Hz. Nûh Aleyhisselam yıllarca dayak yedi kavminden onlara tebliğde bulunurken,
  Hz. Yûnus Aleyhisselam balık tarafından yutuldu, çıktığında vücudu pelte haline gelmişti,
  Hz. Eyyûb Aleyhisselam'ın vücudunda hastalık vurmayan yer kalmadı ( yanlış hatırlamıyorsam 7 sene boyunca) dili hariç,
  Hz. Mûsâ Aleyhisselam Firavundan kaç yıl sıkıntı çekmedi mi?
  Hz. ibrâhîm Aleyhisselam ateşe atılmadı mı?
  Peygamber Efendimiz ( sallallâhu aleyhi ve sellem) yurdundan hicret etmedi mi? Uhud da hem Kendisi ( sallallâhu aleyhi ve sellem) hem ordusu sıkıntı çekmedi mi? islam ordusundan neden şehitler oluyor o zaman sizin sapık/ hastalıklı mantığınıza göre haşa ve kella? Hz. Peygamberimiz ( sallallâhu aleyhi ve sellem) bir dua etsin hepsi gebersin karşı tarafın? haşa ve kella Hz. Muhammed Mustafa'nın da mı duası kabul olmuyor haşa ve kella ?

  kader nedir, murad - ı ilâhi nedir, haberiniz/ ilminiz var mı? duydunuz mu daha önce? bir insan bilmediği/ anlamadığı konularda neden atıp tutar haşa ve kella?

  siz kafayı peynir ekmekle mi yediniz? şu zehrinizi saçmayın millete/ gençliğe yeter artık. kendi başınızı yeyin din düşmanları.

  bu adam Mahmud Efendi Hazretleri ( Kuddise Sirruhû ) gibi büyük zatlara da alenen çatmaya başlamışsa belası yakındır inşâAllâh.
  2 -12 ... legend ahmet
 5. 5.
  "Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.”
  Furkan77.
  Dua'nın önemi apaçık ortadadır kuranı kerim'e göre.
  Fakat duayı güçlendirmek için bir aracı kullanmak dini değil gelenekseldir.
  Mahmut efendi dua edip hastayı iyi etse müritleri bunu keramet diye anlatır.
  Hasta ölürse kaderi ilahi olur.
  Yersen yoğurt içersen ayran ne güzel ortam.
  Tarikatlere karşı operasyon var mı.
  Var.
  Sorun şu bizim tarikatler geleneksel tavırla bu saldırıyı önleyemezler.
  Topluma değil sadece müritlere yönelik güdük hale gelirler.
  -2 ... libary
 6. 6.
  allah, kucucuk bebegi kalbi delik yaratiyor, o yasta bir ton aci cekiyor ve de arapca sozler deyince iyilestiriyor. bu allah sizinle alay ediyor.
  3 -3 ... cenkiss
 7. 7.
  yani ne diyeceksin ki. 21. yüzyıla gelinmiş, ama efsunlu büyülü fısıldamalarla kardiak bozuklukların iyileşebileceğini sanan mahlukat var.

  zeus muhafaza etsin bu insanların cehaletinden.
  2 -2 ... caranthir
 8. 8.
  Dua psikolojik olarak rahatlatir, fakat unutmayin kadınlar calismamali diyen cubbelinin hayatını kadın bir doktor kurtarmisti.
  1 -1 ... alexdeberk
 9. 9.
  dua edilmesi normaldir, ailesi dua etsin, yakınları dua etsin, hayırlar düzenlensin dua edilsin hatta sosyal medyaya yayılsın dua edilsin buna hiçbir itirazım yok.

  ama kalkıp da sanki üstün bir varlıkmış gibi özellikle kendini şeyh olarak tanıtan bir adet şarlatan insanımsı varlığa özellikle dua ettirilmesinin mantığı nedir allah aşkına ? ulan bu adamlar allah a şirk koşuyor, bu adamlar din üzerinden para kazanıyor, bu adamlar en hakikisinden şarlatan senden benden manevi olarak hiç bir farkları yok nesine inanıyorsunuz bu sapıkların ?
  1 -1 ... flak88