çifte vatandaşlığa sahip olan (alman-türk) ismail yk'ın vergi ödememek için türk vatandaşlığından çıkmasıdır. muhtemelen askerliğini de yapmamıştır.
duyunca ailece şok olduk, gözlerimize inanamadık, telefonum çaldı arayan babamdı. yoksa ben zurna mıyım ha? ha adamım?

işte o haber!
şok... dannnn!!
http://www.hurriyet.com.t...ayfa/10897821.asp?gid=229
sözlükçe destek verilecek durumdur.
(bkz: ananıda al git ismael yk)
borsanın dahi canlanmasına yol açacak sevindirici olaydır.
intihar sebebidir.

acayip moralim bozuldu sözlük, ismail vatandaşlıktan çıkarsa, ben de insanlıktan çıkarım, yakarım ulan buraları !
dünya vatandaşlığından çıkmaya kadar uzanan bir sürecin başlangıcı.

edit:

bazıları ö.m. ile diyor ki; son level insan vatandaşlığından çıkmasıdır. onlara diyorum ki; ismail abimizin insanlık vatandaşlığından çıkmak için doğmadan önceki çabaları işe yaradığından böyle bir şey sözkonusu olamaz.
türk milletini derinden yaralayan üzen hatta davos kriizinin önüne geçen hadisedir. hadise çok taş bir kızımızdır. taşlar dünyanın ısınıp soğumasıyla oluşan tanelerdir. tane.... *
o değil de, şu cümle beni dehşete düşürdü: "2006'da çıkardığı 'bombabomba.com' adlı albümüyle 'yılın en çok satan albümü' ödülünü almıştı." vah vah... türkiye cumhuriyeti için gerçekten büyük kayıp.
güne kötü başlama sebebidir.

-hacım bu adam şimdiye kadar türk müydü?
vay amsnkym, acayip bozuldu lan moralim...
türk vatandaşlarının sokağa çıkıp kendilerini yerden yere vurmasının sebebi olan davranıştır. yolda gelirken gördüm hele herkesin gözü yaşlı, çökkün, bazısı hıçkırarak hüngür hüngür ağlıyordu. noldu lan rte bu sefer de barack obama'ya mı bir şey demiş de bu kadar duygusal olmuş bu toplum diye düşünürken sözlüğü açıp bu haberi duyduğumda kafamda yanan bir ışık ile her şey gün yüzüne kavuştu.

ne yaparız biz ismayil* yk sız, sanat için sanat yapan bir vatandaşımız daha alman vatandaşlığına geçmiş. bu halde üzüntülere gark olurken, bir elimde kahvem ötekinde de sigaram, yarın da vuracam kendimi dağlara taşlara. * *
o zaman; "ne mutlu türküm diyene"*
artık türkiye'de albüm de yapmamasını gerektiren durum. yokolsun , kaybolsun efendim. zaten çok ta büyük bir kayıp değil , madem vergiler battı kendini sımsıkı saracak başka kollarda mutlu mesut olmasını dilemiyorum. sürünsün. ya da banane.

(bkz: oh be)
yedigi kaba pislemek deyiminin vücut bulmuş halidir.
(bkz: şimdi almanlar düşünsün)

ismail yurtseven kardes

aboo adam başlı başına kelime oyunu olmuş.
umudumuz şarkılarının da yurdumuz semaları üzerinde yankılanmamasıdır.
(bkz: ne halin varsa gör)
kendisini başımıza saran kardeşlerinide götürmesini dilediğimiz müthiş durum.
kayıp değil kazanç olan durum. şarkıcılığı da bıraksa, en azında Türkiye'de bıraksa çok daha büyük bir kazanç olacaktır.
(bkz: beyin göçü yoktur beyni olan göç eder)
(bkz: ismail yk ya iade i itibar)
beyin göçü olarak nitelendirilemeyecek eylemdir. olsa olsa "beyin göçüğü"dür.

(bkz: crush em)
(bkz: Tilkinin donup dolasacagi yer kurkçu dukkani)
yetmez dedirmiştir bana; gökhan özen denizde kaybolsun, hande yener japonyada yaşamaya baslasın, hande ataizi erkek olsun, cem özer hafızasını kaybetsin, okan bayülgen tvlere ambargo koysun, beyaz tuzsuz esprilerini kendine saklasın, cem yılmaz şaklabanlıgı bıraksın, yılmaz erdogan gözüme gözükmesin, serdar ortaç ebru gündeşle evlenip bahamalara tasınsın, türkan şoray yeniden genç olsun, banu alkan son kez coşkun'un tecavuzune ugrayıp sanatı bıraksın, mehmet ali erbil gaz ve toz bulutuna dönsün, sezen aksu eskisi gibi güzel şarkılar yapsın, gülben ergen şarkılarını sadece banyoda söylesin, ibrahim tatlıses çigköfte kültürünüde alsın gitsin, mehmet ali birand hiçbirşey sunmasın, engin ardıç yeniden tv yorumları yapsın sahte solculara geçirsin, umay umay yeni album yapsın, Hulya avsar böyle devam etsin çok konusmasın, gözükmesin, mustafa sandal kayık ticaretine baslasın, tarkan dinlenmeyen sarkılar yapmasın ingilizce konussun.
şimdi sen gidiyorsun ya herkes sana benzeyecek.*
(bkz: eyvah)
(bkz: kıyamet alameti)
bazı politikacıların, milletvekillerinin, ülkenin başına gelmişlerin türk vatandaşı olmaması kadar dumur edici değildir.
almanya'nın avrupanın en salak ülkesi olduğunun belgesi.
http://www.haberturk.com/...cat=150&dt=2009/01/31