bugün

Tarih: 16 Şubat 1969...

76 gençlik örgütü boğaza demirleyen ABD'nin 6. Filo'sunu protesto etmek için Taksim'de toplandı. Üstelik bu gösteriye Valilik de izin vermişti.

Ancak ülke en gergin dönemine giriyordu. Çünkü dinciler daha iki gün önce "Bayrağa saygı" mitingi düzenlenmiş, bu mitingde "komünistlere" karşı savaş açıldığı ilan edilerek, 6. Filo'yu Protesto Yürüyüşü'nde gereken dersi vermek üzere halka toplanma çağrısı yapılmıştı.

16 Şubat günü, devrimci gençler Taksim'e doğru yürüyüşe geçmek üzere Beyazıt'ta toplanırken, dinciler de Taksim Meydanı'na geldi.

Burada toplu kılınan namazın ardından taşlı ve sopalı bir biçimde beklediler ve polisin herhangi bir engellemesine maruz kalmadılar.

Beyazıt Meydanı'nda toplanan gençlik örgütleri yürüyüşe geçti. Sultanahmet, Sirkeci, Eminönü, Karaköy ve Dolmabahçe üzerinden Taksim Meydanı'na ulaşan göstericilerin önünü kesen polis, kasıtlı olarak alana küçük gruplar halinde girmelerini sağladı. Alana girenler de burada bekleyen ve sadece iki sıra olan polis barikatını kolaylıkla aşan sağcıların sopalı, taşlı ve bıçaklı saldırısına uğradı.

Demokrasi tarihine Kanlı Pazar olarak geçecek bu olayı düzenleyenler de, ismail Kahraman'ın o dönem genel başkanlığını yaptığı Milli Türk Talebe Birliği idi.

24 Haziran’ daki seçimlerde milletvekili adayı olmayacak olan kahraman helallik
istemiş.

atatürk ve laiklik düşmanı olan bu zata hakkınızı helal ediyormusunuz?
Hak, helal meseleleri ile alakam yok.
Yiyen yedi, eziyet eden etti. Bunu değiştirmek yahut yüreklere su serpmek için hakkımı helal etmiyorum demek sadece gerçeklerden kaçmak.

Bu adamın yargılanması, şimdiye kadar devletten yürüttüklerinin hesabının sorulması, ihanetlerinin cezasını çekmesi gerekiyor.

Bu hükümet döneminde bunların olmayacağını artık anladık. Ayakkabı kutuları çıktı, bizim millet yine oy verdi. Gemicikler alındı, bizim millet yine uyudu. 700.000 dolarlık saatler takıldı, tek ses çıkmadı. Askerlerin başına çuval geçirildi, şehitlere kelle denildi, benim diyen milliyetçinin bile tepkisi olmadı.
O sebepten, akp döneminden umudum yok.

Lakin, ne mutlu ki dönemleri de bitmek üzere. inanıyorum ki halk bunlara tokat atacak ve yerle bir edecek. Uyuyan aptallar da(daha doğrusu işine gelen) bu sefer yeni hükümete yamanmaya çalışacak.

işte o vakit, hepsi yargılanacak.
Bu olduğu zaman hak-helal mevzusunu konuşabiliriz.
Tabi ki helal etmiyoruz atesin bol olsun moruk.
Tamam tamam helal defol git bı daha da ortalıkta gorunme.