1. 1.
  uludağ sözlük ve inci sözlük kurucuları, caps kültürü yaratıcıları, alternatif viral haber sitesi kurucuları, türkiye'nin en büyük görsel ağı olan galeri uludağ kurucuları ve daha fazlası.

  daha düne kadar twitter engeli varken "yerli twitter yapılabilir" "istesinler hemen yapalım" gibi bir gazete röportajı yapmıştı.
  1 ay önce uyarmışlardı evet. yasalar gümbür gümbür geliyor diye. neden? türk internet sektörünün içeriklerinin yüzde 1'i neredeyse serkan ve ismail'in kurduğu sitelerde barınıyor. link çıkışları olsun, link verilmeleri olsun tamamen türkiye internet sektörünü kaplamış durumdalar. ama bu engellemelerle önleri fazlasıyla kesiliyor, siteleri birer birer kapatılıyor ve şimdi 1 ay öncesine kadar "yerli twitter'ı isteyin hemen yapalım" diyen adamlar bize yasadan masadan bahsediyor.

  tabi haklısınız. uludağ sözlük sözlük dünyasında 2. konumda. galeri uludağ sözlük bir şirketi ömür boyu kurtaracak kadar para kazanıyor google görseller sayesinde. inci sözlük zaten yeni tasarıma kadar içinde en çok tıklanma olan web sitelerinden biriydi. önleri kesilince ikisi de ellerindeki mahkeme kararlarıyla video çekip sinirli sinirli öfke saçıyorlar.

  tamam, ben bu adamlar desteklenmesin, önleri kesilmesin demiyorum. şuanda onların kurmuş olduğu bir sözlükte bunları yazıyorum sonuçta. ama internet projelerinin para odaklı olmayıp hizmet tabanlı olduğunu önce kavrayın, bundan sonra gelip de bizim önümüzü kesiyorlar deyin.

  kaldı ki dostlarım, bir içerik yüzünden sitenin engellenmesi ile başa çıkamıyorsan bunların suçunu yasalara değil, içerik kontrolünü yapamayıp sözlüğü yönetemeyen moderasyonuna at.

  her neyse girişimci iki dostum. size son sözüm, siteniz engellendi diye üzülmeyin. bir başkası aynısını türkiye'de yapar.
  2 -3 ... faydali bir kullanici
 2. 2.
  Ferdi tayfur diyorum ben.
  2 ... haham hatip magduru
 3. 3.
  An itibariyle Sosyotrendde görüldüğü üzere sekan inci taramalı tüfekken isot kurusıkıdır.
  1 ... muggle
 4. 4.
  biri kekeme, diğeri geveze.
  4 ... dogru mu samett
 5. 5.
  Ben birbirlerine çok yakıştırıyorum. Allah bir yastıkta kocatsın inşallah...
  5 ... 0002
 6. 6.
  sirkan hoş çocuk.
  5 -1 ... ef kalhavi
 7. 7.
  ismail alpen ve serkan inci
  1 -1 ... 2013 yilindan beri ulu yazari
 8. 8.
  meltem banko'mu lan o?
  1 ... yaramaz ve asi cocuk
 9. 9.
  Serkan inci'yi bi ara yanlışlıkla twitterda takibe almış sonrasında koşarak uzaklaşmıştım. Saçmalar durur okumayın ciddiye de almayın efenim... Diğeri kim bilmiyorum,Allah bildirmesin.
  Bildirdi.
  3 ... marydinkle
 10. 10.
  hükümet taraftarı oldukları için yalanan ikilidir. yalayanda sözlüğün yaşlı trolü olunca mantıklı tabi..

  çok seviyorsanız hepiniz toplanıp suriyeye s.tir olun gidin hazır istediğiniz ortamda oluşmuş orada. bu ülkeyi kuranlar değil kurulurken dedeleri ihanet içerisinde olanlar s.ktir olup gidecek. hem beğenmiyorsunuz sistemi hem hala duruyorsunuz yüzsüz sahtekarlar.
  8 -2 ... mel mel bakan gibson