bugün

umarım bu eyt liler zamanında kimseye "simit sat onurlu yaşa" dememişlerdir. biraz dünya görüşü, biraz ekonomi bilgisi edinin amk melisleri.
ismail sanırım 35-36 yaşlarında.

ve sgk girişi de 2005'ten sonradır, yani bu eyt mevzusu ismail'i hiç alakadar etmiyor, o yüzden ismail bu konuda her zamanki gibi birşeyler nasiplenirim diye hükümetten yana tavır almış.

ben kendi payıma konuşayım.

benim bağkur girişim 1997 yılından.
ben sosyal güvenlik kurumu le 97'de sözleşme yapmışım. o sözleşmeyi yaparken de prim gün sayısı ve prim süresi konusunda altını imzalamış sgk.

ben yaptığım sözleşmeye bağlı kalmışım, primlerimi ödemişim.
hatta bakın burası çokomelli, hiç unutmam 2004 senesinde bağkur prim borcum olduğu için çocuğuma eczaneden ilaç alamamıştım. biz bugünleri yaşadık.

her neyse.
ben prim borcumu ödemediğim zaman sgk bana hizmeti kesiyor, ilaç vermiyor, ama ben prim gün sayımı dolduruyorum, emekli olmak istiyorum, devlet bana diyor ki; "yasa değişti, sen 45 yaşında değil 57 yaşında emekli olacaksın..."

yahu böyle hukuksuzluk, böyle şarlatanlık, böyle gaspçılık olur mu?

olur mu lan ismail, söyle olur mu?

ben alacağım emekli maaşımda değilim, 1500-2000 neyse. ihtiyacım da yok o paraya.
ama o paraya ihtiyacı olan milyonlarca kişi var.
prim gün sayısını doldurmalarına rağmen işsiz gezen, herhangi bir geliri olmayan yüzbinlerce kişi var.

bunlar senin umurunda mı ismail? neden umurunda olsun ki? sen farklı gemidesin b'olum...
anlaşılan ihale peşinde.
sevdim.
bugün baktım botlar tam gaz çalışıyor zaten.
ismail'in atanamamış Nagehan alçı kıvamındaki liberal davranış ve liboş sevici tavrını gösteren söylemi.
Şu sözlüğü kurmasa ayda 2000 liraya call center da çalışacak adamdaki havalara bak.

Bide emekçinin hakkını savunan sendikacıları beğenmiyor.
Vay be bu devirde konjonktür adamı olacaksın. Rüzgar nereden eserse sırtını o tarafa döneceksin. Patronlar işi biliyor aga.

Erken emeklilik denilen şey 40 yaşındaki herkesin emekli olmayı istemesi değil. Adam prim gün sayısını doldurmuş, 25 yıl sigortalılık süresi var ee daha niye 60 yaşı bekleyecek? 50 yaşında emekli yap gitsin.
Ulu sözlüğün sahibi ismail malına zeval gelmesin diye tribünlere oynuyorsun.Bir gün taptığın stotükocular gittiğinde o twitte ettiğin sözü yalayacağını hepimiz biliyoruz.Bir twitte örtülü ödenekten ne kadar götürdükleri ile ilgili yaz da ortam şenlensin.Ama sıkar değil mi?Ortam boş at atabilirsen,birilerini hedef göster.
O da iktidara yaranmaya çalışıyor sanirım.
hayatı boyunca bilgisayar başından para kazanacağını sanan kişi beyanı.

oğlum hayat böyle değil. bizim gibi kerizler hep böyle sitelerde takılıyor olmayacak.

şuan insanların sesini kestiklerinden, konuşamadıklarından böyle salak saçma sitelerde kendi dertlerini yazmak zorunda kalıyorlar.

iş saati ile uyku saatleri arasında kalan üç beş saati de içlerinde birikenleri paylaşmak için kullanıyorlar.

bu düzen hep böyle değil. hazıra dağ dayanmaz ismail.

kazanılmış hak diye birşey var. duydun mu bilmem?

bu insanlar kazanılmış haklarını istiyorlar. olmadı iş istiyorlar.

reyiz ne diyor? "kocan çalışıyor mu?" "bak gördün mü"

tek maaşla aile baktın mı ismail? işsizlik %15 ismail.

neyse,

ismail bir tuhaf adamdır.
Eyt li amcasına yardım etmeyen zall ın devletten ricasıdır.

Ucu buna dokunmasa gene şikayetçi olmaz.

Bi sendikalaştırırım bu sözlüğü sen bile şaşırsın sayın zall.
konuştu, başkasının yazdıkları sayesinde para kazanan ve para kazandığı yere hiçbir katkı sunmayan sözlüğün ağası. hani şu kemal sunal filmlerindeki ağalardan.
Bu ismail bizim moddu değil mi?

Paşahım çok yaşa! *
"madem tuzum kuru hem hükümetçiyim de o zaman neden susayım" temalı tweettir. la olm bırakın siyaseti millete uyuz olmayı falan şuraya 2 tane düzgünce mod falan getirin millet 5 er 10 ar hesapla cirit atıyor küfür kıyamet taciz fantezileri almış başını gitmiş 2 entry okuyayım diyorsun gözün seyiriyor sözlük sahibinin dertlerine bak. az da şu iblislere uyuz ol lan bırak sendikacıları erken emekli olmak isteyenleri.
25 senedir çalışıyorlum...

Prim günüm 6 bin i geçti..

Emekliliğime 16 sene var dağa ve bir veled elinde güç var diye yorum yapıyor..
ismail 45 i ne gel anlarsın..
'HAYATTA en dayanamadığı kitle sendikacılarmış ama eyt'lileri görünce sendikacıların elini öpermiş.'

Neymiş; eyt'liler emekli olup torunlarının geleceğine ve parasına göz dikiyormuş...

görsel

50 yaşına gelip, primlerini doldurduğu halde emekli olamayan adamlar ne yapacaklar ismail? Üstelik genç olmadıkları için iş verilmezken?
Madem öyle; sosyal medyadan anlayan 2 eyt'liyi istihdam et de, en azından sözlükle ilgilensinler. Ne dersin?