1. 1.
  wes anderson'un yazıp yönettiği, stop motion animasyon filmi. kaybettiği köpeğini arayan bir çocuğun macerasını konu alıyor film.

  https://www.youtube.com/watch?v=dt__kig8PVU+

  http://www.imdb.com/title/tt5104604/?ref_=ttls_li_tt
  1 -1 ... aveda
 2. 2.
  okunuşu i love dogs tur.

  selam ederim aziz kardeşlerim...
  ... erectof
 3. 3.
  Patricia Cornwell adlı nispeten ünlü polisiye romanları yazarının sosyal eleştiri ve hiciv yapacağım derken sıçıp batırdığı, sonra da sıvadığı romanı.
  Lezzet sınavına giren yengeçler, komiserle konuşan sokak köpekleri, hamile kalmadan doğuran (???) kadınlar falan var
  1 ... asuregibisurat
 4. 4.
  yine bir efsane geliyor gibi.

  türkçe altyazılı fragmanı: https://boxofficeturkiye....si-2013782?filmop=fragman
  ... kompetan
 5. 5.
  (bkz: Wes Anderson) yazdığı yönettiği filmdir

  (bkz: Bryan Cranston) adlı insan kişisi de başroldeki köpeği seslendirmiştir.

  film kısaca geleceğin japonya'sında bir salgın sebebiyle uzak bir adaya atılan köpeklerin kurtuluş mücadelesini anlatıyor. kötü kalpli bir belediye başkanı kurduğu yeni düzende köpekleri ana karadan tecrit etmişken, belediye başkanının yeğeni de bundan nasıbini alıyor ve küçük kahramanımızın çok sevdiği köpeği bu olaylar sonucunda adaya terkediliyor. ancak küçük kahramanımız bunu kader olarak kabul etmiyor ve köpeğini kurtarmak amacıyla köpek adası'na gidiyor. orada tanıştığı 5 köpekle birlikte adadan kaçmanın planlarını yaparken başlarına tabii bir dizi ilginç olay geliyor ve daha önce bilmedikleri bir takım gerçekler ortaya çıkıyor.

  Filmin pastel tonları, şuh sesli dış ses anlatıcısıyla güzeldi. Atari'nin köpeğini bulmak için çöp adasına düştüğü ilk sahnede Rex'in şaşkınlığını göstermek için kameraya dönüp bakması her soru veya dedikodu üzerine tüm takımın kendi aralarında mırıldanmaları, oracle'ın tvdekileri anlayıp anlayıp diğerleriyle paylaşması, yerlilerin yamyamlıkla suçlandıklarında anlatılan hikayede devamlı üzülüp ulumaları falan aklıma geldikçe güldürüyor beni.

  birçok insan japonca kısımları anlamamaktan sikayetçi lakin adam zaten filmin başında filmdeki insan karakterler kendi dillerinde konuşacak diyor. kopekler vs insanlar hissini/ boşlugunu da boylece cok daha guzel veriyor bence.
  ... sundog
 6. 6.
  Wes Anderson’un bir başka şaheseri.
  ... abidal