bugün

zaten sorun da burada başlıyor.
dinin özel hayatın dışında etki etmemesi içim çabalamalı insan.
iş hayatında,okul hayatında,resmi kurumlarda falan dinin yeri yoktur.
laiklik işte bu yüzden olmazsa olmaz.
ben herkesin her haltına karışabilirim ama kimse benim uçak pistinde namaz kılmama karışamaz bi kere. dincilerin özgürlük anlayışının temeli islan zaten kendilerine bir şey dokununca zırlarlar ancak başkasının özgürlüğüne gelince demokrasici ponçik mümintoları göremiyoruz etrafta.
dinler bunu yaparak dinleri ortaya atanlara itaat etmeyi reddeden mantıklı insanların sesini bastırmaya hedefler, dinleri ortaya atan o dönemin hükümdarları, tek tip insan tek tip zihniyet yaratmaya çalışmış, böylece yönetilen milyonlar artık bir beyin ve milyonlarca bedenden ibaret, o beyini yönetmek milyonları yönetmek demek, hükümdarlar bayılır buna.
Dinlerdeki bazı sözler gerçekten doğru olabiliyor ama bu onu tamamen kabul edeceğimiz anlamına gelmez. Herşeyi fark edebilen bir beynim olduğu sürece doğruyu yanlışı yaşayarak bulabilirim. Saçma ve yanlış bulduğum birşeye inanamam.
sen kimsin ki islam'ı temsil ediyorsun? sana bu yetkiyi kim verdi? ahlaki ve ilmi olarak bunu yapacak donanınım mı var? Senin islam anlayışın AKP övgüsü ve kemalistlere en aşağılık küfürlere etmekten ibaret değil mi? ben kemalist bir insan değilim, ahkam ayetlerine inanan bir Müslümanım. senin ne farkın var? yani velâyet mertebelerinde ibn Arabi'ye mi komşu oldun? Sen benim gibi insanların tatlı su Müslümanı olduğunu, ayetleri bilmediğimizi nereden biliyorsun.. işid de çok iyi ayet biliyor.. hazret-i ali barış görüşmelerinde heyetten ayetler getirmeyin, ayet tartışmayın demiştir. Burada benim tavrımla Hazret-i Ali'Nin yaptığı şey aynıdır. Burada milleti tekfir etmen sadece kibirdir, ben üniversitede kadınların yüzüne bile bakmıyordum.. Öğretmenlere de bakmıyordum ama çok baskı aldım ve o yüzden baktım. senin gibi insanların sorunu başka insanlarda kusur arama üzerinden nefs-i emmareni coşturman. tatlı su müslümanları.. iyi hodri meydan iran ve suudi arabistan kafirmiş ulan zerre kadar itikad bilgin varsa bunu diyemezsin. burada miliyetçilik aromasıyla islamı yozlaştıran senin yobaz anlayışındır konuyu açan kişi. yani islamı bilmeyen, siyasetçilerin hevasına göre çarpıtan senin yobaz grubundur. bu sadece bir örnek. sen çok mükemmelsen bana bir örnek verir misin? Dünya Müslümanlarının selameti için ne yaptın? Mazlum halklar falan.. erdoğan mavi marmara'ya kazık atmıştır, o mu şeriatçı? sen mi şeriatın sahibisin? sanal ortamlarda ona buna bok atman sadece kendine makam vermendir..dışarıyı eleştiren adam nakıstır. Hadi ben de seni aşağılıyayım, yargılayayım. allah bir kulunu severse onu başkalarının ayıplarıyla uğraştırmaz kendi ayıplarıyla uğraştırır. ama yok islam sizlerden sorulur. iran da müslüman bile yok sizlere göre yazıklar olsun! bu da bir çeşit ırkçılıktır! "ayıp araştırmayın ", "alay etmeyin," bunlar da ayet ama senin derdin burada en mükemmel benim demek. ben üstünüm veya ben mükemmelim diyen iblisti. Burada bakıyorum ateist yobazlarad hemen gelmişler.. birbirinizi nasıl da çekiyorsunuz. iki yobaz zümre iran suudi arabistandan ölesiye nefret ederler mesela. ee türklük kibri var ya.. senelerce o eğitimden geçtik.. devletin dini türklüktür..
öyle ki; yoğun bakımda, yorgan altında, yorgan seçiminde, kahve ve çay içme oranında bile etkili olmaya başlamış bir dindir...

(bkz: tutamıyoruz etkisini arttırıyor)
Peki bu suleymanci yurtlari fetocu yurtlari ensari yurtlari gibi yerlerdeki etkisi nedir? Gelistirmek icin neler yapilmalidir?
Şu çocuk tacizcisi tatli su muslumanlarini icinizden bir ayiklasaniz ve yok etseniz artik diyorum. Islama en buyuk hizmeti etmis olursunuz. Büyük seveba girersiniz.
Bunlarin kim olduklariniz siz cok iyi biliyorsunuz. sirf dindar gorunuyor diye, birkac sure biliyor namaz kiliyor falan diye aranizda barindirmayin bu orospu cocuklarini.
güncel Önemli Başlıklar