bugün

şeriat kavramını icra edip insanlara acı çektiren bir kavramı eleştirme hakkını bulan, yaptıkları ortada, tavırlı, kaliteli duruşu ile kafalarda soru işaretleri bırakmayan bir lideri savunmakta haklı olan yazarlardır.
Tersinebilir bir benzetime kurban gitmiş kişidir. Ama çoğu zaman ikincisi desteksiz atıp tutar. En azından ilki islam hakkında bilgi sahibidir. ikincisi için bkz:*
Gazi Mustafa Kemal Atatürk kendisinden sonra onu ululaştıracak bir takım insanların gelebileceği ihtimalini düşünerek şunu söylemiştir.

" Benmanevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır...... Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkar etmek olur. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olur."

M.KEMAL ATATÜRK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk insandır o da hata yapmıştır. Atatürk'ü ululaştırmak ona en büyük hakarettir.
Türkiye'nin genelindeki ikiyüzlülüğü sözlüğe özenle yansıtan yazardır. islam'ı eleştirince tabu yıktığını düşünür oysa kendisi her gün atatürk üzerine yeni yeni tabular inşaa etmektedir.