1. 1.
  Kıvılcım büyüyerek yangına dönmüştür.
  1 ... selia
 2. 2.
  (bkz: Uhud tatsızlığı)
  4 -2 ... dalvadoor sali
 3. 3.
  kıvılcım yangına dönüşür. ummadık taş baş yarar.
  1 -1 ... selia
 4. 4.
  Müslümanlara yardım eden binlerce meleği saymazsanız doğru iddiadır; ama bu ateistler yok mu? Her şeyi işlerine geldiği gibi kullanır pislikler, melekleri görmezden gelirler.
  1 ... temirata
 5. 5.
  Sıffın savaşında tam 70 bin sahabi şehit olmuştur.
  Bizim yaptığımız fırat kalkanı harekatında ise 70 askerimiz şehit oldu.
  Ordan pay biçin ne kadar şiddetli savaşlar yapıldığını.
  -1 ... sondan bir onceki samuray
 6. 6.
  Adana hürriyet.
  ... futursuzumk
 7. 7.
  Mahalle değil aile kavgası diyelim biz ona.
  ... benimhalaumudumvar
 8. 8.
  O savaşlar ortaçağın kaderini belirleyen savaşlar eğer Medineli müslümanlar değil de mekkeli paganlar yenseydi şu an belki de Araplar islam ile birlik olmayacağı için imparatorluk kurulmadığı bu sebepten kuzey Afrika ve iran gibi ülkelerin islam'la tanışmadığı Arabistan Arap panteonu, Zerdüştlük,musevilik ve Hristiyanlardan iran'ın mitraizm, zerdüştlük ve mazdekizm'den oluşan mısır'ın çoğunun Kıpti olduğu Türklerin Müslüman olmadığı ve zayıf sasanilerin doğudaki topraklarını ele geçirdiği lakin bunun sonucunda antik Yunan eserlerinin Arap diline çevrilmeyip ikona savaşları vs ile zamanla kaybolduğu bu sebepten o eserleri tekrar doğudan alamayan Avrupa'nın Rönesans ve reform yapamayacağı bir dünyada yaşıyor olup teknoloji olarak da bundan 600 sene geride olurduk.
  2 -1 ... total blackness
 9. 9.
  mahalle kavgası denilen olay bölge halkının tamamını etkileyen olaydır. 1 milyon nüfuslu şehirde 100 kişilik kavga mahalle kavgasıdır. 1000 kişilik şehirde 100 kişilik kavga savaştır. bedir savaşı da kaynaklara göre islam ordusu 400 civarı diğer ordu ise 1000 kişi kadardır. o dönemin mekke nüfusu da 20000 kadar olduğu tahmin ediliyor.
  ... ruh okuzu