1. 1.
  islam dininde kadınların ikinci sınıf insan gibi görülmesi ve her konuda ezilmesidir. kim tersini söylerse net bi şekilde yalan söylüyordur. islamın ilk oluşunda bunlar var mıydı kimse bilemez tabi ama şu anda olan durum bu. bütün islam devletlerinde kadınlar yok sayılıyor. yatılıp çocuk doğuracak, sinirlendiğinde dayak atılacak, dış ve iç her konuda kapatılacak, okutulmuycak, üstüne 3 kadın getirilecek, imam nikahıyla yıllardır yaşayacak bir nesne erkeklere göre kadın. ama sorsan yokkk, kadın baş tacı. bırakın hocam bu tantanaları. hiç mi haber izlemiyoruz. dini islam olmayan ülkelere bakın bakalım kadına nasıl davranıyorlar. ama mümkünse tarafsız bakın. bi müslümanlarda zaten kadını hor görme var, budizm, hinduizm gibi semavi olmayan dinlerde bile yok böyle aşağılamalar. öyle kavga gürültüyle olmaz. gözünü açıcaksın, şapkanı önüne koyup düşüneceksin. sahiden bunların doğru olduğu da şak diye yüzüne vurucak. anlarsan tabi.
  2 -1 ... oo may gat
 2. 2.
  yanlıştır. zira hz. peygamber veda hutbesinde kadın haklarından bahsetmiştir. insna hakları evrensel beyannamesi açıklanmadan yüzyıllar önce.
  -1 ... ileri goruslu miyop
 3. 3.
  islamiyette kadin bas tacidir. cennetin ayaklarinin altina serildigidir..
  kadini ezmek, ezen erkegin odunlugundan kaynaklanir. islamiyetten degil.
  aile hayati denen bir olgudan bile haberi olmayan kisilerin, eslerine olan sadakatsizliginin verdigi ezilmisligi gormeyip, bazi musluman erkeklerin bir takim hatalarindan dolayi "islam kadini eziyor" demek komiktir. kadinin insan olup olmadigi tartisilirken islamin verdigi kiymet birilerinin gozune cok batmistir.
  ayrica; mumkunse tarafsiz bakin!
  ... raanaa
 4. 4.
  islamiyetten değil arap kültüründen kaynaklı hadisedir.
  ... el cid