bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  garbi memleketlere dönüp el acip hello, sarki memleketlere dönüp el acip aleykümselam ile tez değil ucubeliğin en başat örneğini sergilenen müstesna memeleketlerde görülen olgudur.

  daha sermayenin s'ni montaj sanayisinden devsirip üretim sermayesine tahvil edemeyen, edenlerin ise sermayenin burjuva -güzel sanatlar kültür vb- yanlarini pas gecilmesi neticesinde sindirimsizlik hastaliği peyda olur.

  aldi verdi, borc yazdirdi, tokatli kacti menseinde komisyonculuğun en hiyar versiyonunun yapildiği bir gram menfaat için 100 gr menfaatlerin pas geçilmesinden dolayi abidik gubudik bir haldeyiz.

  bir de bunlarin üzerinde suret-i haktan gözüküp derundan boktan olan sahsiyetlerin manipule ettiği esasinda fikirsel gözüken ama fikriyatin katresi bile bulunmayan 'vay sen bana bunu nasil dersin, vatan millet sakarya, din elden gidiyor, dis mihraklar' lakırdıları goygoylari hazinlikten cikmiş basat kültür olmustur.

  esasta islamciliğin iki ara da der de olmaya katkisi pek azdir.

  sindirmeden anlamadan cok bilirmiş gibi gözükme sevdasi yüzünden en ufak tenkitin balyozla ezildiği ezberciler, demogoglar, hamasetcilerin en dandik bireyden en üst bireye öyle böyle bulaştiği üstüne buna halkcilik dendiğini bilmekteyiz.

  yahu biraz hersey olmasi gerektiğini telaffuz ettiğinizden pis elitist damgasi yemekte feci olmaktadir. magirus minibuste seyahat etmeye bayilan arabeskciler kendileri kafalarina göre takılsın.

  işini bilenler ferdin toplumlardan ileri oldugunu inanalar ve ne yazik ki bu toplumda yasamak zorunda kalanlar ise bu hakikata hak payi verip gündelik ibisizmden ve kertenkele politikalarina nanik yaparlar.

  vel hasıl-ı kelam işini bilen cavuslar ne şamın sekeri, ne arabin yüzü ne de vatan millet sakaryacilara ve kısla stalinistlerine itibar ederler. avrupa birliği mi? sen treni coktan kacirmiş bir devletin mirascisi oldugun için o zor biraz canim. hele ki kendi zübükizminde debelenenler varken bugun git 200 sene sonra gel please...

  ek olarak;

  ortaya kelam atip tenhalardan menhalardan uzanması, bir sineklik hatayi düzeltmektense toptan yok et gitsinciliğe denk gelmek herhalde ayri bir tad ve dokudur.

  (bkz: lan asker gel buraya)
  2 ... mulayim
 2. 2.
  doguya dogru giden gemide , batiya dogru kosarak batiya gittigini sanmak.
  tersi de dusunulebilir...

  (bkz: sakalli celal)
  2 ... cehennetlik