bugün

vasatın üzerinde bir müslüman olmakla beraber acaba anadolu islamiyet ile tanışmamış olsa idi bu topraklar ne halde olurdu diye düşündüren durum.

gençlik daha beter bir durumda olurdu garanti,
üçbüyük kulüp arada bir cl de şampiyon olurdu,
istanbul karnavalında milyonlarca prezervatif harcanırdı.
bizden önceki ve sonrakiler öz türk kültürüyle yetişirdi.
türkiye olmazdı. ingiliz yada amerika güdümünde bir yunan ermeni çok ortaklı devleti olurdu. rusya ermenileri abahne ederdi ingiltere ve amerika ise yunanları ve rumları. böylece bir hristiyan konsorsiyumu kurulurdu. istanbul da hepsi beraber yaşardı. kürtler i postalarlardı irana ıraka filan.orası kesin. yada kürtlerin müslüman olanlarını postalarlardı diyelim.
orta asya'da nasıl 10 numara devlet düzenine sahip isek gene aynı şekilde olurdu. burda tartışmasına girmek yanlış klavyeyle. ama yırtmıştık!!
papa reis diye gezinirdik (bkz: ccc papa reis ccc)
türkiyenin temelleri osmanlı imparatorluğuna dayandığı için o 623 yıllık medeniyetin olmamasının yanı sıra türkiyenin islamsız var olabilmesi imkansızdır öyle olsaydı adı türkiye değil bizans olurdu ya da müslüman olmaya başka bir devlet. bunun yanı sıra türkiyenin müslüman bir toplum olduğunu kabullenemeyenler gitsinler başka bir devlette yaşasınlar bu ülkede kimse zorla tutulmuyor.
gök tengri devam ederdi hem bu kadar geri kalmış olmazdı.
beyoğluna bakıyorum; hiç bi fark olmazdı diyorum. fatih e bakıyorum gelmese burası da beyoğlu gibi olurdu diyorum. (bkz: sıçtık abicim sıçtık)
çanakkale geçilirdi.
Kendisinin türk olduğunu kabul eden bir birey, yeryüzündeki dinlerin içinden kendine en çok yakışanın ve uyanın islamiyet olduğunu bilir.