1. 1.
  kişiden kişiye değişen nedenlerdir. evet pek çok kişi islamı seçmiştir ve hepsinin de çeşitli nedenleri vardır. ancak manipulasyona da açık bir konudur. örneğin yıllarca "jacques yves cousteau müslüman oldu" diye propaganda yapıldı bu ülkede. ancak jacques yves cousteau müslüman falan olmamıştır. gerçekten inanan bir müslümanın böyle manipulasyonlara ihtiyacı olmamalı. hem bu doğru bir şey de değil.
  3 ... avasas
 2. 2.
  musluman bir anne-babadan dunyaya gelmek. kimse kendini kandirmasin, inanalarin yuzde doksandokuz nokta doksandokuzu dinini kendi secmedi. mulsumanlarin cocuklari musluman, hiristiyanlarin cocuklari hiristiyan oluyor. kendi dinini secenler din degistiren veya ateist olanlar. hangi musluman radikal hiristiyan bir ailede dogsa sonradan yine musluman olacagini iddia edebilir? son yillardaki muslumanlarin sayisindaki artis insanlarin muslumanligi secmesinden ziyade mulsumanlardaki nufus artis hizindan kaynaklaniyor.
  3 -3 ... isla morada
 3. 3.
  toplumun yüzde bilmem kaçı * öyle olduğu için ve çocukluktan beri islam kültürü görüldüğü için.
  3 -3 ... filleri kurtaran adam
 4. 4.
  mantıklı düşünebilmek.
  4 -1 ... eppur si muove
 5. 4.
  allah'tan korkmak.
  3 ... ismini vermek istemeyen yazar
 6. 5.
  ailenin musluman olmasi cocukluktan beynin muslumanlik hakkinda doldurulmasi diger dinlerin anlatilmamasi. mulsumanligin kitabini bile okumadan din hakkinda ahkam kesilmesi elestirilere en fazla ^atma lan^ diye cevaplar verilmesi dinin sorgulanmamasi.
  2 -4 ... scurtel
 7. 6.
  dünyanın en mükemmel ve en son semavi dini oluşu kişiyi bu dini seçmekte etkilemiş olabilir.
  seçmek unsuru önemlidir, zira bulunduğu çoğrafyaya ayak uydurmak için islam dinine mensup oluyosa hiç olmasın daha iyidir, kendi hür iradesiyle olmalı ve dinini iyi tanımalı. ha bu arada etrafta bazı parazitlere raslayabilir, onları da görmezden gelip kendisi gerçek kaynaklardan öğrenmeli dinini.
  dışardan göründüğü gibi olmadığını anlayıp zaten o parazitleri de kendi haline bırakacaktır.
  3 ... undergrounder
 8. 7.
  sahip olunmayan birşeyi edinmek için araştırıp, seçenekler belirledikten sonra, en fazla yada tam olarak aklına yatanı almaya seçmek denir. yada sahip olduğun birşeyi de diğer seçeneklere karıştırıp, yeniden en iyisini edinmeye de seçmek denir. kaçımız seçtik ki?

  dünyanın çok farklı bir coğrafyasında, bambaşka bir kültürün ve dini topluluğun içinde olsaydık, acaba kaçımızın islam dini ile yolları kesişebilir di?

  evimizde sürekli bulunan bulaşık veya çamaşır makinasını anne dışında hiçkimsenin tam anlamıyla kullanmayı bilmemesi gibi bir durum bu. o hep orada var ve fakat kimse kaç programlıdır, kaç su girişi vardır, yünlüler hangi programda kaç derecede yıkanır, yalnızca durulama hangi programla olur... anne dışında kimse bilmez hemen hemen. bilenlerde kabasını alacak kadar bilir işte. ama sorsanız herkesin makina hakkında engin bilgileri vardır.
  2 ... seninle bir dakika mı?
 9. 8.
  en son sürüm olduğu için.
  4 ... kaytanbiyikliprens
 10. 9.
  seçenlerin çoğuna göre: bir sabah uyanmışlar ve ezan sesini duymuşlar, çok etkinlenmişler, vs. vs.
  2 -1 ... yasasinakmayanrimel