bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    islami forum sitelerinde tartışan yurdum gencinin çeşitli olaylara nasıl baktığıdır bu alıntılar. içlerinde sadece kara mizahı değil aynı zamanda ayıbı, gerçeği ve dahi ironiyi barındırır.

Örneğin kadınların pantolon giymesinin haram olup olmadığının tartışıldığı bir başlıkta (http://www.islamiforum.co...ntolon-Giymesi-t1785.html) ömer faruk rumuzlu arkadaşımızın leader rumuzlu arkadaşımıza verdiği cevap görülebilir:

"Esselamu aleyküm ve rahmetullah ve bereketuhu leader kardeş ne demek şimdi bu yani bayanlar pantolon giyebilirlermi bak hadiste ne yazıyor kadının erkeğe erkeğinde kadına benzemesi yasaklanmıştır pantolon giyilmese kıyametmi kopar hem tekstil firmalarına söyleyelim artık etek üretmesinler nasıl olsa bayanlar pantolon giyiyor birde erkeklerde etek giysin ne dersin saygılarımla"

girilen cevabın içindeki fikrin tatışılmasını bir kenara koyarsak; "Esselamu aleyküm ve rahmetullah ve bereketuhu leader kardeş" kısmı zaten tek başına yeterli bir düşünme sebebidir.
    14 -9 ... ernest everhard
  2. 2.
    (bkz: islami adult forum)
    5 -8 ... kerameti kendinden menkul
  3. 3.
    portre çizmenin tatışıldığı bir başka konumuzda ise (http://www.islamiforum.co...izmek-Hakknda-t24282.html) bir arkadaşımız hem resim çizip hem günahtan kurtulmanın yolunu bulmuştur.

"Bu sadece canlı resmi çizmekte geçerlidir. Ancak portre çizilebilir. Çünkü vücudu olamayan varlık yaşayamaz. Aynı şekilde insan resmi çizerken de, eller ayaklar ve yüz çizilmediği sürece bir mahzur yoktur."

Bu arada benim dikkatimi çeken nokta ie eli ayağı vücudu ve yüzü olmadan nasıl insan çizileceğidir.
    17 -4 ... ernest everhard
  4. 4.
    bir islami forumda yazar olan arkadaş ise durumdan sıkılmış ve yeni nesil islamcı arkadaşların şu sorularının anlamsızlığından dem vurmuş:

"Anne rock müzik dinlemek günah mı? Yeşil başörtüme siyah bone taksam olur mu? Bu sefer kelebek mi bağlayayım yoksa bluzumun içine mi koyayım başörtümü? Bu renk makyaj açmamış başörtünü, pastel tonlar kullanmalıydın? Rock dinle ama başını çok sallama, ne o öyle zikir çeker gibi? Bu düşük bel eteğin üstüne degaje yaka mor bir süveter gider değil mi? Hayatım iki hafta oldu değiştireli parfümümü fark etmedi bile! Ben sana söylemiştim şu pahalı olan parfümü al daha kalıcı olur diye.. Bu saç spreyini sıkıyorsun başörtün kalıp gibi oluyor, gün içinde hiç bozulmuyor. Msn de tanıştık, yüz yüze hiç görüşmedik ama yıllarca tanıyor gibiyiz birbirimizi ve ciddi(!) düşünüyoruz, caiz mi bu durumumuz yoksa engelleyip sileyim mi onu?."
    6 -2 ... ernest everhard
  5. 5.
    2 ağustos 2007'de bir arkadaşımız şöyle bir soru ile çıkmış forum ahalisinin önüne:

"sura bakmayın önceki yazılar güzel çıkmamaş sorum acaba internetten mp3 indirmek caiz mi?"

islami Linux ile sayısal haramında önüne geçebileceğinden habersiz.
    5 -1 ... ernest everhard
  6. 6.
    Her hafta penguen almasam mı acaba diye düşündüren alıntılar.
    3 -2 ... kermit
  7. 7.
    toplumun her kesimi gibi islami duruş sergilediklerini sanan bu zevatların da poku yediğinin ibretlik vesikasıdır. ha bu islami forumlar ne kadar islamcıları temsil etmektedir bilinmez? ama şu da bir gerçek ki bu forumlara üye olan kişiler genelde 35-15 yaş arası kişilerden oluştuğu ve bu genç kitlenin kafasının nasıl karışık olduğu ortadadır. adamlardaki muhabbetler bak: "rock müzik günah mı? resim çizmek caiz mi? kadına pantolon haram mı?" peh be... bu soru ve sorunlarınızla bu ülke müslümanlarının fezaya gitmesini beklemek hayalcilikten öte bir şey değidir. godo'yu bekler gibi beklersiniz. ünlü(!) bir türk'ün** dediği gibi "sen şimdiden zıplamaya başla, ancak çıkarsın aya".
    3 -1 ... kerameti kendinden menkul
  8. 8.
    (bkz: hadi beyler repleri görelim)
    (bkz: emeğe saygı)
    (bkz: dostum capslar kurbaga olmus)
    1 ... batis
  9. 9.
    Kadınla Tokalaşmak Caiz Midir?
    "tabiki değildir.Ama bu bence. sizce ne bilmiyorum. namahremle tokalaşınca bir elektiriklenme olur. hani derler ya eli elime değmedi. öyle bişey."
    "Sonuç olarak, kadın elinin tutulması HARAMDIR, çünkü daha büyük günahlara
    giden yollara kapı açan ANAHTAR niteliğindedir.Çorabın bir ipi sökülürse
    sonuda kolay gelir."

edit:bu entry' yi kötü oylayanlar umarım bu cümlelerin bana ait olduğunu düşünmüyorlardır*
    4 -2 ... korokis
  10. 10.
    bu garip geldi:

--spoiler--
    Acil bir hasta için çok acele dua istiyoruz. Dualarınızı esirgemeyin lütfen.

Bir kardeşiniz olarak şuan hastanede yatmakta olan ve karacigerleri iflaz etmiş bir abiye dua etmeye ne dersiniz. Allahtan umut kesilmez. Fakat durum çok ciddi ve benden dua etmem istendi ve bende dua ettigim gibi bu hassas konuyu burda sizlere intikal ettirdim ki birçok kardeşimde dua etsin ki belki o hastanın iyileşmesine veya ruhunun huzur bulmasına ortak olsun istedim.
    --spoiler--
    5 -4 ... deatly