1. 1.
  aslinda amerika'da baslayan ve de "eger kuran erkekler tarafindan degil de, kadinlar tarafindan yorumlanagelseydi, islam cok daha esitlikci bir yapiya sahip olurdu" dusuncesiyle hareket eden akim.

  ilginenelere yol verelim arkadaslar;
  http://en.wikipedia.org/wiki/islamic_feminism
  http://tr.wikipedia.org/w...c4%b0slamc%c4%b1_feminizm
  6 ... doyouthinkyoucantell
 2. 2.
  bu akımın türkiye temsilcilerinden gonca kuriş\konca kuriş, 1998 yılında dindaşı bir terör örgütü tarafından katledilmiştir.
  ... aklidengegorecelibikavramdir
 3. 3.
  doğal olarak "islami" değildir.
  1 ... jackskellington
 4. 4.
  yanyana gelmemesi gereken iki kelimedir. netekim yanyana gelince de bir şey ifade etmemişler, gereksiz olmuş.
  5 -1 ... laurelin telperion
 5. 5.
  selia' dır.
  1 -2 ... taybilge
 6. 6.
  feminizmi çıkaranların kim olduklarını tespit ettiğinizde az çok bir sonuca varırsınız zaten. islam kadına gerekli hakları vermiştir. hatta erkekten daha avantajlı olduğu durumlar da vardır. gel gelelim kur'anı kadınların yorumlamasına. çıksın bir profesör yorumlasın ben de çok merak ettim nasıl yorumlayacak. namazla ilgili bir ayeti ''burda aslında kadın erkek ilişkilerinde kadının girmesi gereken pozisyonu anlatmıştır'' mı diyecek? yürüyünüz, işinize gücüneze bakınız hatta siktiriniz gidiniz efenim.
  1 -3 ... cinereo lupus
 7. 7.
  Ne yazık ki halen islam'ı erkeklerin ellerinden kurtaramamış akımdır.
  1 ... selia
 8. 8.
  toplumu sınıf mücadelesinden uzaklaştırıp, kadının ezildiğini öne sürerek kadın ve erkeği karşı karşıya getirmeyi amaçlayan yaklaşımın islami versiyonu. (bu tıpkı farklı etnik unsurların ezildiğini ileri sürmeye benziyor. ortada bir ezilmişlik varsa bu öz yapıdan değil yapanlardan kaynaklanmakta.) hristiyan feminizm'in islam'a yorumlanmış halidir. fakat başta protestanlık olmak üzere ortaçağ'dan bu yana epey bir aşamadan geçmiş olan hristiyanlık yerine pratikte radikal unsurları ağır basan islam için en azından şu aşamada başarılı olması mümkün görünmüyor.
  1 ... ucbeskirkdort
 9. 9.
  Basli basina komedidir.
  Feminizm ne islamla, ne hristiyanliklar, ne de musevilik ile bagdasabilir.
  Semavi diye addedilen dinlerin hepsinde kadin erkekten asagidadir cunku bu inanislarin hepsinde kadin adem'in kaval kemiginden yaratilmistir. Hem boyle asagilici tanimi bileceksin hem de gelip ben feministim diyeceksin. Yok oyle arkadas, kimse kusura bakmasin.
  Ayrica feminnizmi lilith'e baglayan kendilerine feminis diyen bir grup var ki daha komik! Haydi islamcilar muhammed'I sevimli gostermeye calisiyor, lilith diye yirtinan sozde feminist arkadaslar siz ne icin yirtiniyorsunuz?
  Illa bir din koyacaksak feminizme bu ateizm ve kok-tengri dini'nden baskasi olamaz!
  1 ... fridanin gozyaslari
 10. 10.
  gereksiz feminizmdir, ben kadın haklarını savunuyorum, kadın ve erkek eşit olmalı. kadınlar toplumsal hayatta yerini erkek kadar almalı. peki bacım kocanın kaçıncı hanımısın? 4. anladım. anladım. sen devam et.
  ... ykolmak