1. 0.
  elinin kesileceğini bilsen hırsızlık yapar mısın? imkansıza yakın bir şey yani. bankerlerin, ponzi networkçuların falan ellerini kesebilecek güce ulaştığımızda getirilebilir aslında. islam kuralları gerçekten kesin çözümler getirebilir bazı sorunlara.

  aç kalmak mı 4-5 ay hapis yatmak mı? 4-5 ay hapis yatmak daha mantıklı gibi. hapis yatarken de karnın doyacak hem.

  aç kalmak mı yoksa elinden olmak mı? aç kalmak daha kârlı görünüyor.

  öle degil?
  2 -2 ... atabaka
 2. 1.
  zina yapana celde (100 sopa) uygulanabilmesi için 4 şahide ihtiyaç vardır. bu da fuhuş durumunu gerektirir ki bence zina yapıldığına 4 kişi şahit oluyorsa, zaten iğrenç bir durumdur ve acımadan 100 sopa atılmalıdır zinayı yapanlara. kesinlikle hemfikirim.

  hırsızın hırsızlığı yapmasına yol açan, toplumsal adaletsizlik giderilmelidir öncelikle. herkesin gelir durumu insani yaşam ortalamasının üzerinde olmasına rağmen, kişi hırsızlık yapıyorsa, eli de kesilmelidir ibret için. ona da varım.

  faiz kesinlikle yasaklanmalı ve yeni bir üretken ekonomik sistem ortaya konmalıdır, sonuna kadar varım.

  kimsenin elinin ayağının kesilmesi falan yok bunun dışında. maide suresindeki bir ayet o, pasif anlatım söz konusudur. yurtlarından sürülmesi tercih edilir, peygamber de öldüğü için, allah ın sistemi de tam anlamıyla hakim olduğundan, kimsenin eli ayağı kesilmez.
  2 -1 ... dekadans
 3. 2.
  islam medeniyetini, eş durumu, faiz, zina, olarak sığ düşünce ile tartışan yazarlar beyanları...
  1 ... afistan
 4. 3.
  zaten manyak olduk hepten mahvolalım istersin.
  -1 ... cenkiss
 5. 4.
  islamcıların hayali. hayal olarak kalacak bir proje.
  1 ... kartalatt
 6. 5.
  miras hükümleri konusunda bilgisizce çarpıtma yapılıyor. allah ın kadına şu kadar erkeğe bu kadar verin dediği hükümler, vasiyetin tatbik edilmesinden sonra gelir. öncelikle vasiyet bırakanın belirttiği vasiyet uygulanır. yani bir örnek verelim, dedeniz ölmüş ve sizin anneniz dul mesela. 4 tane de dayınız var. ve miras bölüştürülecek. öncelikle dedenizin bıraktığı vasiyet uygulanır. dedeniz vasiyet bırakırken, annenizin dul olduğunu göz önünde bulundurarak, kızıma şu kadar daha fazla verilsin diye bir vasiyet bulunmuş olabilir onu kollamak, korumak için. diğer 4 erkek kardeş zaten iyi durumda diye düşünüp böyle yazmış olabilir. islamdaki vasiyet zayıfı korumayı hedefler. tüm vasiyet uygulandıktan sonra, eğer geriye bir takım mallar kalmış ise, allah ın hükmüne göre taksim edilirler.

  evet, erkekler 4 kadın ile evlenebilmeli. ancak oo bu da güzelmiş, at sepete diye değil. öncelikle dul yahut fakir kadınlar seçilmeli ve onlara mehirleri ödenmelidir. yani onlar garanti altına alınmalıdır. dahası, islam tek eşliliği önerir, kadınların hepsini memnun etmenin imkansız olduğundan bahseder. ama illa 4 kadın alacam diyorsan, diğer eşler de bu durumdan razı olmalıdır ki bu devirde neredeyse imkansızdır. hal böyle iken, kadın kendini garanti altına almak istiyorsa, inanan, yani mümin ve fakir yahut dul olan kadınlardan, diğer eşlerin rızasını almak koşulu ile 3 kadın daha alabiliyorsan, al paşam. kimse alma demez.

  tüm eskortlar, fuhuş yapanlar, kerhaneler vs. de kapatılmalı, yargılanmalı ve fuhuş da engellenmelidir.
  2 -2 ... dekadans
 7. 6.
  (bkz: ölü ile cinsel ilişkiye girilebilir fetvası)
  (bkz: ırak ta kadınlara salatalık yasağı)
  1 -1 ... syme
 8. 7.
  o çok övdüğünüz kitap müşrikleri nerede bulursanız öldürün diyor ( bakara:191) !??!?!?!?!

  ey müminler, yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin diyor (maide:51)?!?!?!?!?
  ..

  Hadi içinizden en götü yiyen müşrikleri, yani hristiyanları, yahudileri öldürsün, onlara savaş açsın bakayım.....

  Yada o dost bile edinmemeniz gerekenlerin buluşlarından, ürettiklerinden faydalanmadan bir gün geçirin....

  Hadi... Yiyor mu ?

  Şu an kullandığın telefondan, bilgisayardan internete kadar onlar sayesinde....

  Ne oldu !?!?!? Yemedi mi ?

  Yoksa işinize gelen yerdemi sadece islami düzen ?????

  Hayatınız yalan, hayatınız boş laf.......
  2 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir