1. 1.
  Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)” demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

  Ayrıca sana sorulmuştur.
  Biz emaneti, göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, (sorumluluğundan) korktular. Onu insan yüklendi. Doğrusu o çok zalim, çok cahildir. Ahzab 72
  2 -5 ... ehli sunnet
 2. 1.
  Ne salak salak sorular bunlar. Hiç kimse dinine körü körüne bağlanmıyor merak etme. Herkes ergenlik çağına geldikten sonra Allah’ı bulmak zorunda bunun topallıkla ne alakası var elinin altında internet var adamın. Öncesi içinse gayet basit yerleşmeler küçük olduğu için bir haber hemen herkes tarafından duyulur.
  Hadi yallah.
  1 -2 ... ehli sunnet
 3. 2.
  Allah aşkına cevap vermeyin.
  -6 ... yok herif
 4. 3.
  en basit şekliyle, senin gibi bir ateistin bile anlayacağı haliyle cevap vereceğim.

  kolsuz, bacaksız, kör sağır insanlar aynı şartlarda sınava giriyor ama aynı şekilde mükafatlandırılmıyor. mesela bir bacaksızın vakit namazı 2 puan sevapsa senin vakit namazın 1 puan sevap. yani o zor haliyle bile kıldı ondan daha fazla sevap puanını hak ediyor.

  aslında hepimizin fikri soruluyor ve seve seve kabul ediyoruz. ama ruh bedene üflenirken birazda kendi kendimize özgür şekilde karar vermemiz için geri unutturuluyor.

  aslında gayette anlaşılır ve basittir. her insanın ilk konuştuğu dil cennet dilidir. her bebek doğuştan cennet dilini bilir. fakat yaşadığı toplum şartları onu bundan uzaklaştırabilir zamanla.. bizlerde cennet dilini bilme yolunda emin adımlarla ilerliyorduk ta ki harf devrimiyle her şey değişene kadar.

  bu son sorunda yine onların yaptığı ibadetler durumun zorluğuna göre sevaplandırılacaktır. bizimkiler bizim durumumuzun zorluğuna göre..
  2 -6 ... kulampara kazim
 5. 4.
  Salak mıdır troll müdür nedir? Senin kendi seçimin bu dünyaya gelmen diyorum. islamdan bahsettiğimiz için ayet veriyorum.
  Biz emaneti, göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, (sorumluluğundan) korktular. Onu insan yüklendi. Doğrusu o çok zalim, çok cahildir. Ahzab72
  Hala kıvırıyor. Kaçış yok.
  -3 ... ehli sunnet
 6. 5.
  3 saksonun 1 sevabı götürdüğü sınav.
  4 -1 ... kendi kendine kendini arayan
 7. 6.
  benim bildiğim sınav eşit şartlarda yapılır. insanlara bakınca pek eşitlik göremiyorum. allah baba bizle eğleniyor sanırım.
  1 -2 ... agnosticus
 8. 7.
  Yahu gerizekalı isterse uzaylı olsun herkes düşünüyor neden geldim gibi soruları. Hz. ibrahim nasıl tek Allahı bulmuştu azıcık düşün yahu saf.
  -2 ... ehli sunnet
 9. 8.
  Sınavın eşit şartla yapılmasının topallıkla ne alakası var sakatlar matematik sınavına giremiyor mu? puhahahahaja.
  -1 ... ehli sunnet
 10. 9.
  Adam gibi cevap veriyoruz kıvırıyorsun 8 yaşındaki çocuk soruları soruyorsun sana yakışan cevapta aha budur.
  1 -1 ... ehli sunnet