1. 1.
  islamda tecavüzün suçu zina başlığı adı altında değerlendirilip cezası ona göre kesilmiştir.

  yani bir erkek bir kadına tecavüz etse, zina gibi karşılıklı istekle cinsel ilişkiye giren yani temelde suç teşkil etmeyen ama dinen suç olan bir olayla aynı değerlendiriliyor.

  Tecavuz edenin evli veya bekar olmasına göre cezanın şekli/oranı değişir.

  Bekar ise 100 sopa, evli ise recim/Taşlanarak öldürülme cezası gerekir. Ancak bu cezanın verilmesi için ya dört kişinin gördük diye şahidlik etmesi ya da zina eden kimsenin dört defa ayrı ayrı zina ettiğini , kendisine ceza verilmesini itiraf etmesi gerekir. Bekârlar için yalnız değnek (celde), evli (muhsan) olanlar için sünnetle recm cezası belirlenmiştir (

  islamda tecavüzün herhangi bir hükmü yoktur. bir kimse allah katında, tecavüz de etse karşılıklı istekle zina da etse zina etmiş sayılır. çok acayip.
  1 -5 ... yalanmakinesi
 2. 2.
  çok acayip falan degil. akıl yorumlamak için var. Sadece okuyup haaa böyleymiş diyip geçemezsin. Anlaman, irdelemen düşünmen gerek. Zina büyük bir günah ve cezasını iki tarafın çektiği bir günah. Tecavüz de cezayı mağdur kişi çekmiyor. En basit olarak buradan düşünebilirsin.
  Ayrıca basligi acan kisi icin ;"Tarihte kalmış bu konuları bahane ederek islam'a hücum edenler, ya art niyetlidir, ya da gerçekten bu konuda çok bilgisizdirler."
  2 -1 ... hateitorloveit
 3. 3.
  bir gerçektir. zaten islamın varolma amacı budur.
  1 -6 ... what is real