bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  islamda şu ayetler şunları neshetti (yani iptal etti, geçersiz kıldı) diye bir saçmalık yoktur. allah teala, zaman ötesidir ve allah ın kanununda bir değişme bulamazsın. allah, vaadinden dönmez.

  önce bi hüküm gönderip, sonra onu aynı kitap içinde neshetmez. tevratta yahudilerin helal ve haramları kurandakinden farklıdır. çünkü o ayrı bir kitaptır. kuran kendi içinde neshedilmez, tevrat da aynı şekilde kendi içinde neshedilmez. kuran ve tevrat hükümlerinin başka olması ise doğaldır. ama kitaplar kendi bütünlükleri içinde neshedilmezler.

  bunu iddia eden sapıktır.
  ... dekadans
 2. 2.
  Herhangi bir ayetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya unutturursak, onun yerine daha hayırlısını veya onun benzerini getiririz. Allah'ın her şeye kadir olduğunu bilmez misin?bakara 106
  -3 ... sisli bir gece
 3. 3.
  Ayetler açık. Allah döneklik yapmaz.
  ... selia
 4. 4.
  ayet sözcüğü tekil olarak kullanıldığı 84 yerin hiçbirinde kuran ayetleri için kullanılmaz. tekil olarak kullanıldığı zaman sürekli olarak, işaret, delil, mucize anlamlarına gelir. ne var ki çoğul hali olan ayaat (ayetler) ise, tekil anlamına ek olarak, kuran ayetleri için de kullanılır. edip yüksel
  1 ... dekadans
 5. 5.
  Madem türkçe biliyonda neden latin alfabesiyle arapça yazıyon ya özenti.
  ... salimetbashe
 6. 6.
  kuranda, yahudilerde tevratla hükmetsinler demiyor mu?tevratta birçok hüküm var, eşcinsellerin öldürülmesi gibi örneğin. demek ki, islama göre tevratın içinde allahın buyurduğu hükümler var ve bunları onaylıyor. birisi bile değiştirilseydi insan eliyle, onaylamazdı değil mi?inandığın allah tevratla hükmedin diyor. düşün.
  Allah'ın hükmünün bulunduğu Tevrat yanlarında iken, ne yüzle seni hakem tayin ediyorlar da sonra bundan yüz çeviriyorlar? işte onlar inanmış değillerdir. maide 43
  ... sisli bir gece
 7. 7.
  anca cübbeli gibi sapıklar iddia eder bunu.
  ... dekadans
 8. 8.
  tevratta hükmetsinler diye bozulmamış olan tevrat kast ediliyor. ve bozulmamış tevrat metinlerinde neyin olduğunu bilmiyoruz. nitekim, incilin de tevratın da büyük kısmı, muhammed den sonra bozulmuştur.
  ... dekadans
 9. 9.
  tevrat yanlarında iken diyor, demek ki bozulmamış tevrat yanlarındaymış, islama göre.
  yok hala tevrat bozulmuştur diyorsan, dolaylı olarak şunu demiş oluyorsun. islam, yahudilere bozulmuş tevratla hükmedin, dedi.
  ... sisli bir gece
 10. 10.
  ve bu yüzden, bozulmamış tevratın nasıl olduğunu belki onlar biliyordu, ancak biz bilmiyoruz. çünkü aradan 1400 den fazla yıl geçti ve tevrat bozuldu.
  ... dekadans